Jaka jest sytuacja miejskich spółek ?

przez | 1 stycznia 2015

gears-534989_1280

Autor: geralt

Przedstawiamy odpowiedź burmistrz Przybyło, jaką przedstawiła na pytanie klubu o sytuację finansową gminnych jednostek organizacyjnych. O wniosku pisaliśmy 17. grudnia ubiegłego roku.

Ocenę pozostawiamy Państwu.

 

O to pytaliśmy:

A taką odpowiedź otrzymaliśmy :

 

Aktualizacja 03.01.2015 10:15

A na ostatniej III Sesji Rady Miejskiej  :

21:24 Tutaj poruszano sprawę : podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym jednoosobowej spółki Gminy Rabka – Zdrój działającej pod firmą „Zakłady Komunalne” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rabce – Zdroju poprzez wniesienie przez Gminę Rabka – Zdrój wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności nieruchomości. 

 

0 myśli nt. „Jaka jest sytuacja miejskich spółek ?

 1. rabczanin

  Pani Burmistrz nie wie co się dzieje w Spółkach, czy nie chce powiedzieć?

  1. Ania

   Arogancja P. burmistrz, forma odpowiedzi żałosna bez konkretów, co ona myśli, że ma do czynienia ze swoim poziomem.Proponuję sprawdzić czy aport wnoszony do spółek był wyceniany w wartości rynkowej na dzień wniesienia. Jeżeli nie to działania , są sprzeczne z interesem Gminy.

 2. lokalny przedsiębiorca

  Sprawozdanie w czerwcu a tu juz przegłosowane wyprowadzenie wielomilionowego majątku -czyli po ptokach .Fajnie zachowują się radni wierni burmistrzowej oj fajnie ale to oni będą odpowiedzialni za to głosowanie.
  Niech dalej tak głosują a rabczanie na pewno im podziękują ,czy oni wiedza co głosują bo sprawiają wrażenie jakiś niekumatych.

 3. Anonim

  W poprzednich latach co można odszukać w internecie takie sprawozdania były przed radnymi przez prezesów tych spółek relacjonowane więc co staneło na przeszkodzie przed tak ważnym głosowaniem żeby to ponownie uczynili tym bardziej że był wniosek o takie sprawozdanie złożony ,co chce ukryć burmistrz ?po co ten pośpiesz z tą tak ważną decyzją ?
  Myślę że warto się nad tym pytaniami zastanowić i zadać je ponownie jak dowiemy się o prawdziwych intencjach jej działań.

 4. Anonim

  Skoro złożą sprawozdanie zgodnie z prawem dopiero w czerwcu to dlaczego nie zaczekano z tym głosowaniem do tego czasu a poza tym burmistrz jako 100% właściciel z ramienia gminy nie wie co na bieżąco dzieje się w tych spółkach czy po prostu z nas kpi.
  Takie jej zachowanie potwierdza obawy o ten majątek skoro już jest utrudniony dostęp do informacji ,czy to jest prywatna spółka burmistrz czy są to spółki ze 100% udziałem gminy czyli nas wszystkich.

 5. wierzący w pozytywne zmainy

  Z nieoficjalnych danych sama sortownia ma 500 000zł długu więc powoli wszystko się wyjaśnia.

 6. Pingback: Fatalny stan finansowy Szpitala Miejskiego | Klub Radnych ''Nasze Miasto''

 7. Pingback: Wniosek klubu o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie szpitala | Klub Radnych ''Nasze Miasto''