Rdzawka

Organizacje pozarządowe dla radnych

14 stycznia 2015 roku w trakcie sesji budżetowej radni Rady Miejskiej w Łodzi otrzymali publikację dotyczącą wybranych wyzwań stojących przed radnymi w czasie rozpoczynającej się, czteroletniej kadencji. Publikację przygotował zespół łódzkich organizacji pozarządowych. To już druga tego rodzaju akcja

Okładka publikacji dla radnychW publikacji pt. „Łódź organizacji pozarządowych (dla radnych Rady Miejskiej w Łodzi VII kadencji – 2014-2018)” zostały poruszone zagadnienia dotyczące aktywności obywatelskiej, transportu czy kwestii przyrody i zieleni w mieście. Radni otrzymali także zasób informacji związanych z profilaktyką przemocy wobec dzieci i młodzieży, profilaktyką ciąż wśród nastolatek oraz chorób przenoszonych drogą płciową. W publikacji jest również część dotycząca koniecznych działań związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami.

W ramach każdego z wyżej wymienionych tematów – poza opisem najistotniejszych kwestii problemowych – znajduje się także spis istotnych dokumentów, z którymi radni mogą się zapoznać, informacja na temat kompetencji radnych w danej dziedzinie, jak również dane kontaktowe do organizacji zajmujących się daną problematyką.

Mamy nadzieję, że zestaw informacji przygotowany przez organizacje pozarządowe wesprze  nowowybranych radnych w merytorycznej dyskusji nad istotnymi wyzwaniami stojącymi przed naszym miastem.

Publikację przygotowały:

 1. Fundacja Normalne Miasto Fenomen
 2. Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie
 3. Fundacja Miejski Kolektyw
 4. Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” w Łodzi 
 5. Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
 6. Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu (IPT)
 7. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi (KMST)
 8. EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań
 9. SPUNK Fundacja Nowoczesnej Edukacji
 10. Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii pod auspicjami UNESCO
 11. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła
 12. Fundacja Sendzimira 
 13. Fundacja Transformacja
 14. Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. wdrażania Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych i rozwiązywania problemów osób z niepełnosprawnościami (KDO tworzy 20 organizacji)

Zobacz publikację (wersja do przeglądania on-linewersja do przeglądania i wydrukowania

 

Udostępnij

O autorze