0 myśli nt. „Sprawa umów z prawnikami- ciąg dalszy.

  1. mlody

    Tak własnie Burmistrz manipuluje.
    Zakończyło sie sympozjum zdrowych miast polskich w Rabce a tu ciekawy art. W Gazecie Wyborczej o zanieczyszczeniu powietrza w Rabce. Po raz kolejny Burmistrz za brak udziału w programach wspierających ochronę powietrza obarcza mieszkańców, którzy nie wypełnili ankiet przygotowanych przez UM. O sposobie rozpowszechniania i odbierania tych ankiet to szkoda nawet wspominać .Wypowiedz pracownika UM świadczy o braku wiedzy na temat potrzeb mieszkańców w kwestii ochrony powietrza. Myślę ,że nawet w najlepiej ocieplonym i uszczelnionym budynku właściciel nie przejdzie na ogrzewanie gazem z czysto ekonomicznych względów. A co mają zrobić mieszkańcy Chabówki , Rdzawki czy Ponic gdzie nie ma sieci gazowych , o tym szanowny urzędnik nie wspomina.

    1. ECO- groszek nawiększy syf

      Mlody – palą stare kapcie, odpady – aby cieplej. Dla chcącego nic trudnego.
      O ile wiem w Rabce są już montowane płyty Very, ale to trzeba chcieć uczynić ten pierwszy krok. Łatwiej palić śmieci w kotle lub w lesie. Czy Burmistrz ich do tego namawia???
      Dopłaty nie zmienią mentalności ludzi !!!!

      1. mlody

        A może trzeba zobaczyć czy dało się zmienić mentalność mieszkańców Mszany Dolnej, Skawy i Raby Wyżnej, którzy skorzystali z dopłat do solarów i fotowoltaniki. Burmistrz do niczego nie namawia ale tez nic nie robi aby ta mentalność zmienić.Sam skorzystałem z programu KAWKA ( oczywiście nie w Rabce ). Decydującym argumentem który zadecydował o wymianie pieca była możliwość 100% zwrotu poniesionych kosztów.

        1. ECO- groszek nawiększy syf

          Mlody – jeżli byłeś beneficjentem Kawki, a z wypowiedzi sądzę że nie byłeś, to byś wiedział, że chodzi o kotły, a nie piece.
          W żadnym programie nie ma zwrotu 100 %. „W zależności od gminy dofinansowanie może dotyczyć nie tylko podłączenia do sieci ciepłowniczej czy ogrzewania gazowego, ale także zakupu nowoczesnego automatycznego kotła na węgiel, drewno lub pelet (nie dotyczy Krakowa). Musisz zastosować kocioł spełniający wymagania klasy 5 w zakresie sprawności i emisji zanieczyszczeń.
          Możesz uzyskać od 50% do 90% kosztów całej inwestycji. Pamiętaj, że decyzję gminy o udzieleniu dofinansowania musisz uzyskać zanim dokonasz wymiany ogrzewania!”

          1. mlody

            Gdybyś ECO uważnie czytał to byś wiedział iż skorzystałem z Kawki nie Rabce. I w przeciwieństwie do ciebie wiem na czym to polega.

  2. To ja

    Minęło już kilka miesięcy a wciąż nie znamy odpowiedzi na pytania dotyczące wynagrodzeń prawników, m.in. wciąż jest brak informacji o wynagrodzeniu radczyni M. Gwiazdoń.
    Rozumiem, że dopytywanie i „wyciąganie ” informacji z urzędu jest trudne. Może więc warto poprosić o pomoc prawników z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.
    Jeżeli odważyli się zapytać o finanse partii to może naruszą bastion w urzędzie w Rabce?
    Z artykułu: http://siecobywatelska.pl/czego-dotyczylo-spotkanie-prezesa-pis-z-victorem-orbanem-partia-odmawia-odpowiedzi/
    „Informacją publiczną nie jest informacją, która „ma istotne znacznie dla interesu publicznego” – jak twierdziła partia – ale jest nią każda informacja, która dotyczy spraw publicznych”. I tu kluczowe jest stwierdzenie KAŻDA.