Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Głos mieszkańca: Rośnie poparcie dla ugrupowań tzw. antysystemowych w nadchodzących wyborach.

obietnice
Rośnie poparcie dla ugrupowań tzw. antysystemowych w nadchodzących wyborach.
Tę tezę buduję na zaskakującym zdarzeniu jakie miało miejsce podczas próby rejestracji członków obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Rabka-Zdrój z ramienia ugrupowania KWW Kukiz’15. Grupa osób, z których część jest w Rabce – Zdroju postrzegana jako przeciwnicy polityczni burmistrz miałaby być zarejestrowana przez pełnomocnika tego ugrupowania Pana Gabriela Jędrola w Urzędzie Miasta. Ta sama grupa była przy komisjach referendalnych w dniu 06.09.2015 r.
W piątek 2 października, ostatni dzień, w którym można było dokonać rejestracji komisji przejechali do Rabki Pan Gabriel Jędrol – pełnomocnik na powiat nowotarski KWW Kukiz’15 i Pan Mariusz Wcisło – jeden z kandydatów na posła. Był jeszcze trzeci Pan i ta trójka pobrawszy od Pana Mateusza Wójtowicza stosowne dokumenty udała się do Pani Marii Daszkiewicz w UM, która odpowiada za sprawy związane z wyborami.
W poniedziałek Pan Mateusz Wójtowicz przeglądając BIP na stronie UM Rabka – Zdrój nie potrafił ukryć oburzenia zapoznając się z nazwiskami osób, które znalazły się w komisjach z ramienia KWW Kukiz’15. Oto one:
OKW 1 – Barbara Diurczak
OKW 2- Bożena Kądziołka
OKW 3- Katarzyna Diurczak
OKW 4- Piotr Panek
OKW 5- Marzena Kościelniak
OKW 6- Dawid Żaczek
OKW 7- Maria Macuga
OKW 8- Kamila Perucka
OKW 9- Beata Derek
OKW 10- Jan Panek
OKW 11- Beata Latawiec
OKW 12 – Stanisława Miśkowiec
OKW 13 – Jacek Rusiecki

Zarządzenie BIP Komisje


Osoby te zostały zarejestrowane przez pełnomocnika Jerzego Jarosława Tredera. Zgłoszenie od pełnomocnika rejestrującego kandydatów przyjęła mgr inż. Maria Daszkiewicz – Sekretarz Rabki – Zdroju – pełnomocnik wyborczy w dniu 01.10.2015 r. o godz. 14.10.
Pełnomocnik Kukiz
Od Pani Elżbiety Borowskiej Mateusz Wójtowicz uzyskał zapewnienie, że taka sytuacja rejestracji listy przez pełnomocnika spoza danego (obcego) okręgu wyborczego miała miejsce tylko w UM w Rabce – Zdroju. Pan Jerzy Jarosław Treder jest osobą dość popularną w wyszukiwarce internetowej. Był/jest członkiem Polskiej Partii Pracy i zamieszkuje w Żorach – 184 km od Rabki – Zdroju.
KWW Kukiz’15 okazał komitetem mało doświadczonym i wygląda na to, że łatwym do ogrania. Przede wszystkim też dlatego, że nie podjęli skutecznej próby wyjaśnienia zaistniałej dość niejasnej rejestracji w UM w Rabce – Zdroju.
Temat powyższy powinien być rozwojowy w przyszłości.
 

                                                                                          Konrad Górski

Udostępnij

O autorze