Rdzawka

List protestacyjny w sprawie słów Billa Clintona o Polsce skierowany do Ambasady USA w Polsce

us_flaga

Szanowny Pan

Kathleen Morenski
Radca do Spraw Polityczno-Ekonomicznych
Ambasada USA w Warszawie
Al. Ujazdowskie 29/31
00-540 Warszawa

 

 

List protestacyjny w sprawie słów Billa Clintona o Polsce skierowany do Ambasady USA w Polsce 

Szanowni Państwo,

Ostatnie słowa Billa Clintona, byłego prezydenta USA i męża kandydatki na urząd prezydenta m.in o Polsce są  niesprawiedliwe i nie na miejscu.

Dobre decyzje wynikające z wzajemnej współpracy Polski i USA, objawiające się współpracą w NATO, a ostatnio w budowie bazy antyrakietowej w Redzikowie są stawiane pod znakiem zapytania gdzie prominentny polityk znający sytuację geopolityczną w Europie- wypowiada takie słowa:

”Polska i Węgry – dwa kraje, które nie byłyby wolne bez wieloletniego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Zimną Wojnę uznały, że jest za dużo kłopotów z tą demokracją i chcą przywództwa jak Putin: dajcie nam autorytaryzm, tylko zatrzymajcie tylko zatrzymajcie tych cudzoziemców. Czy to nie brzmi znajomi? ”    https://youtu.be/e5Cyq3jD2Ho

Te słowa odbiły się szerokim echem w Polsce, jako członkowie Stowarzyszenia Forum Rdzawka stanowczo protestujemy przeciwko wprowadzania takiej narracji politycznej naszemu krajowi. Krytyka jest zawsze  i wszędzie, ale należy poznać kontekst lokalny i nie wyciągać pochopnych wniosków.

Wielu mieszkańców Rdzawki ma w USA rodziny, pracowało tam i wie ,że to co mają to dzięki swojej ciężkiej prac.y. Słowa Billa Clintona podważają to co do tej pory osiągnięto.

W imieniu Stowarzyszenia Forum Rdzawka

Mateusz Wójtowicz

 

Udostępnij

O autorze