Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 10.01.2017 r.
Wróg Ludu…

SMS z Madery

Ryszard Petru zapewniał, że przez cały czas pozostawał w esemesowym kontakcie z Grzegorzem Schetyną w sprawie taktyki blokowania sejmu, również w czasie wyjazdu na Maderę (twierdził, że to nie była Madera, tylko inne miejsce w Portugalii). Ludziom trzeba wierzyć, więc może warto odtworzyć sobie możliwą wymianę zdań pomiędzy szusującym na nartach w Austrii Schetyną a odpoczywającym w ciepłych klimatach Petru.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/sms-z-madery/


 

 

Takie tam… deliberacje…

Przesilenie w Sejmie?

Choć marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu udało się doprowadzić do rozmów z częścią opozycji (bez przedstawiciela PO) w sprawie rozwiązania kryzysu w Sejmie, to trzeba pamiętać, że prawdziwym testem intencji opozycji będzie pierwsze posiedzenie Sejmu w środę. A uczestnictwo w rozmowach Ryszarda Petru o niczym nie przesądza, bo jeszcze nie tak dawno deklarował kontynuację demolowania dobrego imienia polskiego parlamentaryzmu.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/przesilenie-w-sejmie/


Takie tam… deliberacje…

Platforma i środki publiczne

NIK opublikowała raport dotyczący wydatkowania prawie 11 mln zł w trakcie ubiegania się Krakowa o przyznanie prawa do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. Raport nie pozostawia złudzeń: pieniądze wydano nieefektywnie, bo „miasto wycofało się ze starań o organizację igrzysk na skutek braku poparcia dla tej idei wśród mieszkańców”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/platforma-i-srodki-publiczne/Nienawiść

Jak wiadomo, miłość jest ślepa. Ostatnio dochodzę do wniosku, że nienawiść jeszcze bardziej. Prowadzi do takiego stanu zaślepienia, że praktycznie niemożliwe staje się dokonywanie jakichkolwiek ocen. Przykładów jest aż nadto. Zwróćmy uwagę na reakcje w sprawach „romantycznych wojaży Ryszarda Petru” czy „wstydliwych faktur” Mateusza Kijowskiego w szeregach ich zwolenników. Ujawnione fakty winny wzbudzać jedynie śmiech i wstyd.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nienawisc/

 
Precz z przymiotnikami!

Pisałem kiedyś, że lubię sobie czasem posłuchać publicystyki w radiu TOK FM. Wypowiedzi redaktorów Żakowskiego, Lisa czy Wołka traktuję bowiem jako znakomity kabaret polityczny. Dobrych kabaretów dzisiaj ani na lekarstwo, więc muszą mi ci panowie wystarczyć.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/precz-z-przymiotnikami/

You May Also Like