Rabczańskie Wieści PozarządoweRdzawka

Najbardziej aktywny radny – Marek Ciepliński, odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego ❗❗❗

Najbardziej aktywny radny – Marek Ciepliński, odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego ❗❗❗

Szanowni Państwo,
➡Na ostatniej sesji, w dniu 10 lipca 2020, radni nieoczekiwanie złożyli wniosek w sprawie odwołania radnego Marka Cieplińskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

➡Po raz kolejny radni procedują uchwałę, wniesioną tuż przed sesją, tak jak to było tydzień wcześniej w sprawie znacznych podwyżek dla siebie i burmistrza.
Możliwe, że radni bali się dyskusji w sprawach niewygodnych
❓❓❓
Czy Wiceprzewodniczący stał się niewygodny dla władzy i został odwołany ❓❓❓

➡Najwidoczniej władzy rabczańskiej nie podoba się działanie radnego Marka Cieplińskiego, który poprzez swoją determinację broni interesów Rabki i jej mieszkańców.
Zadaje pytania w imieniu mieszkańców w ważnych dla miasta sprawach, a przede wszystkim kontroluje wydatkowanie pieniędzy publicznych.
Jak się okazuje, nagrodą za tą pracę jest degradacja.

➡Cytujemy uzasadnienie wniosku złożonego przez Radnych, z którego można jedynie wywnioskować dla jakich pobudek radni pełnią swoją funkcję:
“Jedną z podstawowych zasad demokracji, jest to, że władzę sprawuje większość. Kierując się tą zasadą posiadający większość Klub Nasze Miasto na początku obecnej kadencji rządził i dzielił, obsadzając wszystkie stanowiska w Radzie Miasta, swoimi członkami nie zważając na zdanie mniejszości. Obecnie – działając zgodnie z zasadami demokracji wnioskujemy o odwołanie z zajmowanej funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Cieplińskiego”.

➡Pomimo złożonego wniosku tuż przed sesją, Przewodniczący Michał Józef Skowron, który organizuje pracę Rady, głosuje za wprowadzeniem takiego punktu pod obrady, chociaż tak ważna uchwała jak odwołanie Wiceprzewodniczącego z funkcji powinna być procedowana na komisji, a radni mają ją otrzymać na 7 dni przed sesją wraz z porządkiem obrad.
Tym samym, jako były “kolega klubowy”, gdzie wspólnie szli do wyborów, wbił przysłowiowy nóż w plecy Markowi Cieplińskiemu.
Cóż się jednak dziwić, skoro tydzień wcześniej wraz z radnymi podniósł do maksimum swoje uposażenie, a żeby utrzymać swoje stanowisko trzeba być z większością.
Wstyd Panie Skowron ❗❗❗
Zapomniał Pan, że to dzięki m.in. Markowi Cieplińskiemu pełni Pan obecną funkcję.

➡Radny Marek Ciepliński nie jest w Radzie dla funkcji i zaszczytów, a tym bardziej dla pieniędzy, co udowodnił w poprzedniej kadencji, a zaistniała sytuacja tylko utwierdza w przekonaniu, że rolę radnego pełni zgodnie ze ślubowaniem złożonym na początku kadencji.

Udostępnij

O autorze