Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Goście w Rabce.

Goście w Rabce.

Będą Niemcy,Anglicy i Francuzi i Rabka 😆 Będzie okazja do zobaczenia cudze chwalicie swego nie znacie a , także ,że mamy czym się pochwalić.

Polityka senioralna, a u nas Rabka-Zdrój przyjazna seniorom.Potem Gra Miejska,młodzież pozna naszą gminę.Wieczór regionalny, Rabka nie gęś swoją kulturę ma i się nią chwali. Potem chór, uroda i taniec. Następnie Majeranki i piłka nożna , równouprawnienie także dziewczyna w gałę gra.

 

Z rabka.pl:

W dniach 25-29 lipca w Rabce-Zdroju gościć będą przedstawiciele trzech europejskich miast – Murrhardt (Niemcy), Frome (Wielka Brytania) i Château-Gontier (Francja). Czterostronne Spotkanie Miast Partnerskich z udziałem Rabki-Zdroju odbywać się będzie pod hasłem „Dni kultury i solidarności między pokoleniami”. Goście z zagranicy przyjadą do nas w czwartek w godzinach popołudniowych. Następnego dnia rozpoczną się oficjalne imprezy z ich udziałem. Goście wezmą m.in. udział w planowanej konferencji, rozgrywkach sportowych, imprezach kulturalnych, wycieczkach i imprezach rozrywkowych.

Piątek, 26.07.2013:10:00-12:30 Oficjalne rozpoczęcie spotkania: krótkie przemówienia 4 Burmistrzów, występ chóru Cantabile z UTW oraz prezentacje multimedialne z 4 miast partnerskich pt. „Polityka senioralna w naszym mieście”
Po południu Rabczańscy Ambasadorzy Młodzieży (młodzież ze szkół gimnazjalnych w Gminie Rabka-Zdrój) zrealizują wraz z młodzieżą z miast partnerskich zaplanowaną przez siebie grę miejską.
O godz. 17.00 Ambasadorzy Młodzieży zabiorą młodzież-gości na „Taneczne Wakacje” w Amfiteatrze
Wieczorem (o godz. 19:00) zaplanowano dla uczestników spotkania Wieczór Regionalny z zespołami Robcusie i Robcanie.
 Sobota, 27.07.2013:
W programie całodniowe wycieczki dla Gości z miast partnerskich do Zakopanego i Krakowa.
19:00 „STARDUST” – koncert dla Gości z Miast Partnerskich – w programie: Chór Cantantes Angelicus, autorski pokaz mody Bogny Stefańskiej i Michała Wójciaka oraz BIG BAND KRAK z udziałem tancerzy z Opery Krakowskiej (Amfiteatr); później
– wieczorek taneczny (Pod Grzybkiem)
  Niedzielna , 28.07.2013 
10:00 – Nabożeństwo ekumeniczne w Muzeum im. Wł. Orkana (z udziałem Majeranków)
11:00 – Oficjalne zakończenie spotkania: krótkie przemówienia 4 Burmistrzów oraz występ zespołu Majeranki (Muzeum im. Wł. Orkana)
14:00 – Turniej piłkarski miast partnerskich (udział wezmą 4 drużyny chłopców oraz drużyny: niemiecka i polska dziewcząt, młodzież w wieku 13-15 lata) (boisko „Orlik” przy Gimnazjum nr 1)
15:00 – 20:00 Parada Smoków (Amfiteatr i deptak przy Amfiteatrze)
10:00 – 20:00 Małopolski Piknik Europejski – stoiska promocyjne, konkursy z nagrodami (Amfiteatr)

 

Udostępnij

O autorze