Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Lato z Radiem w Rabce na 4,5/6

Lato z radiem w Rabce.
Mieszane opinie, na plus promocja produktu lokalnego z Kasinki.Promocja naszej gminy przez PKIS bardzo dobra, duże zainteresowanie ludzi. Osłona straży miejskiej, osp chabõwka, policja Rabka oraz Ochotnicza Grupa Ratownicza.
Na minus, brak czytelnych programów imprezy,brak miejsc siedzących, brak atrakcji dla starszych, dla dzieci nawet ok.
Partnerzy, nowy operator telefoniczny, zus, grupa energetyczna.

Z gorce24.pl :

RABKA-ZDRÓJ: Około osiem tysięcy widzów – według przybliżonych szacunków – obejrzało w niedzielę koncerty w ramach „Lata z Radiem”. Impreza odbyła się na targowicy przy ulicy Orkana i było to największe wydarzenie plenerowe tego lata w Rabce-Zdroju.
Na targowicę największe tłumy ściągnęły wieczorem, gdy na scenie pojawiły się gwiazdy tegorocznej trasy koncertowej. Młodszą publiczność bawił zespół Afromental, starszą – De Mono ze swoimi niezapomnianymi przebojami i Andrzejem Krzywym. Opinie publiczności na tematy występów były pozytywne, większość osób dobrze się bawiła. Dopisała pogoda – był ciepły wieczór.
Koncert „Lata z Radiem” był największą imprezą plenerową w Rabce-Zdroju tego lata i ostatnim zarazem dużym wydarzeniem muzycznym. W Amfiteatrze nie wystąpi w czasie tych wakacji już nikt znany.
Natomiast w sobotę 24 sierpnia, podczas Parowozjady w skansenie w Chabówce wystąpi znany piosenkarz Norbi oraz zespół Śrubki z Andrzejem Sikorowskim.

Z rabka.pl :

Piękna, słoneczna pogoda i atrakcyjny program imprezy sprawiły, że w niedzielę na koncerty i występy odbywające się na targowicy przy ul. Orkana w ramach „Lata z Radiem” przyszły – liczone w tysiącach – tłumy rabczan, mieszkańców okolicznych miejscowości i turystów. Dziennikarze i konferansjerzy Programu 1 Polskiego Radia zorganizowali tu znakomitą zabawę, a o Rabce-Zdroju przez cały dzień głośno było na antenie „Jedynki”, a za jej pośrednictwem – w całej Polsce. Największymi atrakcjami tegorocznej edycji „Lata z Radiem” w Rabce-Zdroju były oczywiście koncerty gwiazd. Na targowicy wystąpiły w tym roku zespoły Hamak Band, Afromental i De Mono. Do wspólnej zabawy porwali publiczność popularni prezenterzy Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Na odważnych czekało wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a najmłodszych uczestników imprezy rozbawiał Robi Show.

Wizyta dziennikarzy popularnego radia w Rabce-Zdroju była też doskonałą okazją do prezentacji naszego miasta. O jego walorach i atrakcjach opowiadała na antenie stacji burmistrz Ewa Przybyło. Były liczne spotkania i wywiady – m.in. w Tężni Solankowej, a o mieście opowiadali również m.in. prezes Fundacji Rozwoju Regionu Rabka Maciej Kopytek, dyrektor MOK Joanna Lelek, dyrektor Muzeum Orkana i Teatru Lalek „Rabcio” Zbigniew Wójciak, dr Andrzej Walawski z Uzdrowiska Rabka S.A., a także Mariusz Zaród, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR.

 

Udostępnij

O autorze