Rabczańskie Wieści Pozarządowe

"Park – Twoje zdanie się liczy".

Chwalmy naszych seniorów, bardzo fajna akcja, mimo,że w Rabce nie ma regulaminu konsultacji społecznych, da cię wciągnąć mieszkańców i kuracjuszy do wyrażenia opinii o parku w ciekawy sposób.Pokazano twój głos się liczy.

Mało kto by chciał wypełnić ankiety, a tutaj każdy mógł napisać co sądzi o parku i przykleić na odpowiednią tablicę.

Trzy ważne pytania:

„Co mi się w parku podoba”,

Co mi się w parku nie podoba”,

„Czego w parku brakuje”

Rabka też się promowała, widać też osoby z Rady Miejskiej, co świadczy o tym ,że wyniki zostaną opracowane i przekazane komu trzeba.

Fajnie jakby takich akcji było więcej także na inne tematy.

 

Z gorce24.pl :

Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku w akcji
Data: 25 sierpnia 2013,
Rabczański UTW przeprowadził w Parku Zdrojowym akcję pod hasłem „Park – Twoje zdanie się liczy”. Zorganizowano dwa stanowiska – koło Tężni Solankowej i koło „Grzybka”, w których spacerujący po parku mogli wyrazić swoją opinię o nim.
W każdym stanowisku ustawiono trzy tablice z hasłami „Co mi się w parku podoba”, Co mi się w parku nie podoba”, „Czego w parku brakuje”. Odpowiedzi pisane na kolorowych karteczkach umieszczano na odpowiednich tablicach. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Tablice bardzo szybko zapełniały się karteczkami. Swoje zdanie wyrażali dorośli i dzieci. Na stoiskach można było otrzymać materiały promujące Rabkę-Zdrój i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dzieci dostawały kolorowe balony z napisem UTW, mogły poczęstować się cukierkami. Uczestnicy akcji wyrażali pozytywną opinię o niej, niektórzy proponowali, by zorganizować podobną, w której można by wyrazić swoją opinię o całym uzdrowisku . Zebrane informacje zostaną w RUTW opracowane i przekazane władzom miasta. Akcja została sfinansowana przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” działające przy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , z którym Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku współpracuje.

Udostępnij

O autorze