Rdzawka

KONKURS PROBOSZCZ ROKU 2013 do 15.09.2013-Ks. Piotr Wojtyła-Parafia NMP Matki Kościoła-RDZAWKA

UWAGA, UWAGA! TYLKO DO 15 września trwa konkurs PROBOSZCZ ROKU 2013!
Jeszcze można głosować. Przypominamy – decyduje ilość polubień prezentacji sylwetki Proboszcza. Na razie mamy 319 głosów.

Z FB KAI:

Nasz Ks. Proboszcz nie traci z pola widzenia żadnej grupy wiekowej w parafii, wspomaga w rożnych działaniach naszą wieś, namawia do kultywowania pięknych tradycji góralskich, integruje nasze środowisko lokalne choć nie zawsze jest to łatwe. Zawsze znajdzie czas dla każdego kto chce z nim rozmawiać. Stanowi wzór do naśladowania – to nie tylko wyjątkowy kapłan ale także wspaniały, mądry, ciepły człowiek. Ma w sobie wiele pokory – rzadka to cecha w dzisiejszych czasach, w drugim człowieku zawsze szuka dobra i stara się to dobro wyciągnąć na wierzch!
Ks. Proboszcz to świetny manager – wspiera nasze działania także finansowo – zespół góralski, chór, ministrantów, a przede wszystkim potrzebujących. Ci zawsze mogą liczyć na jego pomoc i co ważne: nie daje ryby lecz wędkę!
Ks. Proboszcz Piotr Wojtyła wie jak ważne jest mądre zagospodarowanie wolnego czasu zwłaszcza dzieci i młodzieży – te mogą liczyć na atrakcyjne wyjazdy, dorośli na pielgrzymki.
Nasz Kościół i Plebania są dla nas otwarte całą dobę

Poniżej najważniejsze inicjatywy Księdza Piotra Wojtyły
– konkurs kolęd dla dzieci
– uroczyste obchody dnia chorego i konkurs na Samarytanina Roku
– Chór Adomramus
– gazeta „Światło i sól”
– organizacja świetlicy dla dzieci

Głosy mieszkańców i organizacji z FB KAI:

-Ksiądz Piotr zachęca chłopców do licznego udziału w służbie liturgicznej przy ołtarzu. Mobilizuje także ministrantów do aktywnego i zdrowego stylu życia.

-Ksiądz Proboszcz doskonale gotuje, piecze ciasta, robi doskonałe przetwory, zna na pamięć przyśpiewki weselne, jest bardzo ludzki dusza towarzystwa. Z nim można jechać wszędzie zawsze z niczego coś potrafi zrobić, a z głodu, przy nim to nikt nie umrze. Zasługuje na człowieka roku
-Wspaniały człowiek a do tego mega mega pokorny
-Ksiądz Proboszcz wspiera wszelkie kulturalne działania w naszej miejscowości jest „Dobrym Duchem” naszego chóru parafialnego ADORAMUS, który może rozwijać się dzięki jego gościnności (udostępnia pomieszczenia na próby, mobilizuje do występów).
-Nasz ksiądz proboszcz także współorganizuje: -konkurs palm wielkanocnych, konkurs pieśni maryjnej ,,Chwalcie łąki umajone”, drogę krzyżową z kościoła parafialnego do kościółka Św. Krzyża oddalonego o 3 km, w którym biorą udział nie tylko parafianie, ale również duża ilość mieszkańców z sąsiednich miejscowości. Organizuje też projekcje filmów katolickich, współorganizuje dożynki parafialne, pomaga w organizacji dorocznego spotkania dla osób chorych na stwardnienie rozsiane z okręgu podhalańskiego,a następnie zaprasza wszystkich na poczęstunek. W ubiegłym roku nasz proboszcz zorganizował jubileusz 50-lecia kapłaństwa i przyjęcie dla pierwszego kapłana z naszej parafii mimo że nikt z jego rodzeństwa nie mieszka w naszej miejscowości. Organizuje także spotkania płatkowe w styczniu dla wszystkich grup działających aktywnie w naszej parafii. Super proboszcz polecam
-Chór „Adoramus” z Rdzawki Wspaniały proboszcz. Dzięki Niemu nasz chór może się rozwijać DZIĘKUJEMY!
-OSP Rdzawka KSRG Jako strażacy czujemy się dowartościowani i docenieni przez naszego proboszcza.Współpraca z proboszczem układa się nam bardzo dobrze. Plebania zawsze dla nas jest otwarta. Polecamy!
-Wspaniały człowiek i duchowy pasterz zawsze otwarty i pomocny dla każdego.

-Super Ksiądz :)Polecam

Udostępnij

O autorze