Rdzawka

Szlachetna Paczka Rabka-Zdrój 2013- baza otwarta.

Baza rodzin liczy na chwilę obecną 15 rodzin.  SP w okolicy działa w Nowym Targu i Mszanie Dolnej.

Sztab : Władysława Orkana 8 34-700 Rabka-Zdrój

GODZINY OTWARCIA:

Po ustaleniu telefonicznym w godzinach od 16:00 do 19:00 a w dniu finału od 9:00 do 19:00.

KONTAKT: 698485728

Co ?

W tym roku młodzież z Rabki-Zdrój i okolic bierze udział po raz drugi w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”, który ma na celu udzielenie mądrej pomocy potrzebującym rodzinom. Wolontariusze udali się do najbardziej potrzebujących rodzin w naszym rejonie (Rabka-Zdrój, Ponice, Rdzawka, Skomielna Biała, Skawa, Spytkowice, Raba Wyżna, Bielanka i Sieniawa) w celu zapoznania się z sytuacją rodzin, poznania ich i ustalenia jak moglibyśmy pomóc rodzinie wyjść z ich trudnej sytuacji.

Akcja ta odbywa się już od 13 lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia, organizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Z roku na rok przybywa rodzin, które otrzymują pomoc. W tym roku planuje się, że pomoc dotrze do ponad 14 tys. rodzin. W naszym rejonie będzie do ok. 35, czyli 10 więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji.
16 listopada o godz. 10 na stronie www.szlachetnapaczka.pl została otwarta baza rodzin włączonych do projektu, jeśli ktoś jest chętny stworzyć paczkę dla potrzebujących osób, może wybrać sobie rodzinę z bazy i specjalnie dla niej przygotować pomoc. Zachęcamy również do namówienie znajomych, by wzajemnie stworzyć uśmiech na twarzach ludzi.
Dodatkowo w niedzielę (17.11) od godziny 10:30 w Rabce (obok pomnika Mikołaja) nasi wolontariusze będą zachęcać do udziału w projekcie.
Materiał nadesłany przez Zuzannę Mamala, asystentka akcji ds. reklamy w rejonie Rabki-Zdrój

Udostępnij

O autorze