Rabczańskie Wieści Pozarządowe

I Małopolski Kongres Kobiet a Rabka-Zdrój

I Małopolski Kongres Kobiet Kobieta – Małopolanka – Obywatelka

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33, Kraków

1 marca 2014 roku .Hasło: Poznajmy się. Zintegrujmy. Poczujmy naszą siłę!

http://malopolskikongreskobiet.pl

Ciekawe czy będą Panie z Rabki ?

Zdjęcie

 

A jak było w Rabce-Zdrój w 2007 roku:

 

09.03.2007 – mk – Rabka – str. 09 Rabka jest kobietą

W Rabce powstają struktury Partii Kobiet, stworzonej niedawno przez pisarkę Manuelę Gretkowską.

W ub. r. Gretkowska opublikowała manifest, który stał się ideologiczną podstawą działalności nowego ruchu społecznego „Polska jest kobietą”. Ruch szybko przedzierzgnął się w partię polityczną. W styczniu warszawski sąd okręgowy zarejestrował Partię Kobiet.
PK zamierza walczyć o mandaty w parlamencie polskim, jak i europejskim.
Domaga się m.in.: zliberalizowania ustawy antyaborcyjnej, powszechnej dostępności do środków antykoncepcyjnych, poprawy warunków leczenia kobiet w ciąży, poprawy warunków w szpitalach położniczych, przywrócenia funduszu alimentacyjnego, zrównania płac: kobiet i mężczyzn.
Organizowaniem rabczańskich struktur partii zajmuje się (znana wcześniej z lewicowych poglądów) Agnieszka Wańkowicz-Marczak. – Identyfikuję się z poglądami, jakie w ubiegłym roku opublikowała pani Gretkowska. Jak usłyszałam, że powstaje partia, skontaktowałam się z przedstawicielką PK na Małopolskę. Zostałam zaproszona na spotkanie do Krakowa. A później rozpoczęłam działanie w Rabce. Partia Kobiet ma tu sporo zwolenniczek. Zawiązała się grupa około 10 osób, w większości moich przyjaciółek i pań związanych z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Tyle wystarczy, żeby zarejestrować w Rabce oficjalne koło. Przychylnie patrzy na naszą działalność także pani burmistrz Ewa Przybyło – tłumaczy.
Agnieszka Marczak nie ma wątpliwości, że struktury nowej partii są potrzebne nawet w Rabce – mieście, w którym wszystkie kluczowe funkcje publiczne piastują kobiety. – W Rabce już jesteśmy górą. Tylko partii nam jeszcze brakuje – podkreśla.

Udostępnij

O autorze