Rdzawka

Wieści czy Wiadomości Rabczańskie co zostanie w naszej gminie ?

Trwa druga odsłona debaty w Radzie Miasta : po co nam 2 gazety ? Porównując to co było w 2012 a teraz w 2014 mamy powtórkę. Kwestia nie została rozwiązana przez dwa lata.

Wieści czy Wiadomości Rabczańskie co zostanie w naszej gminie ?

Teraz muszą się wypowiedzieć drugie WR.

 

Sprawa wyszła na jaw dzięki Tygodnikowi Podhalańskiemu :

13.02.2014 – mk – Rabka – str. 11 Miasto hojne dla prasy

Cytat- ”Rabczańscy radni mają mieszane uczucia co do finansowania z miejskiej kasy dwóch gazetowych tytułów. – Dla mnie to wygląda trochę tak, że państwo się kiedyś tam pokłócili. Zagrała ambicja, a my teraz mamy przez to finansować 2 gazety – przekonywała Maria Górnicka-Orzeł, szefowa miejskiej rady.
Ostatecznie argumenty dyrektora Świdra rozwiały wątpliwości radnych co do potrzeby finansowania wydawanych przez szkołę „Wieści Rabczańskich”. Samorządowcy zamierzają się natomiast „przyjrzeć” zasadności finansowania „Wiadomości”. Dotąd obydwa tytuły otrzymywały każdego roku z miejskiej kasy po 15 tys. zł. ”

 

Podobna dyskusja była w 2012, o czym informowały gorce24.pl

Czy miasto powinno dotować rabczańskie gazety?

– Czy są jednak potrzebne dwie gazety, które mało kto rozróżnia? czy gmina w ogóle powinna do takich gazet dopłacać? – pytała przewodnicząca Maria Górnicka-Orzeł. 

Radnych niepokoił fakt, że gazety są niemal po równi dotowane, gdy tymczasem jedna z nich kosztuje 5 zł, a druga jest bezpłatna. Robert Wójciak tłumaczył jednak, że nakład jest tak niski, że nie rekompensuje kosztów druku, które z kolei są wysokie.

Dyskusji nie zakończyło konkretne rozwiązanie.

 

Zdjecie

Udostępnij

O autorze