Rdzawka

1 Małopolski Kongres Kobiet- będzie głos z Podhala.

W panelu : Kobiety z niepełnosprawnością w różnych rolach społecznych, będzie rabczański głos:

  • Historia Katarzyny Rogowiec – o jej życiu i osiągnięciach, pokonywaniu własnych ograniczeń i zewnętrznych barier

I góralski głos w panelu: Poza miastem – w centrum życia,

  • Janina Rzepka – prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, pierwsza kobieta w Polsce, która uzyskała papiery kwalifikacji zawodowych jako BACA

—————————————————————————————————

Ponad pół tysiąca kobiet zarejestrowało się już na I Małopolski Kongres Kobiet.

Gospodynie domowe, studentki, kobiety z miast i wsi, bizneswoman, artystki, góralki, polityczki, profesorki, kobiety ze służb mundurowych – oto uczestniczki I Małopolskiego Kongresu Kobiet, który odbędzie się w sobotę, 1 marca 2014 r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

I Małopolski Kongres Kobiet to pierwsza tego typu inicjatywa w województwie, która ma na celu szeroką integrację środowisk kobiecych z powiatów, gmin i miast Małopolski. Hasło przewodnie kongresu, czyli „Poznajmy się! Zintegrujmy! Poczujmy naszą siłę!” dobrze oddaje ducha imprezy adresowanej do lokalnych środowisk nauki, biznesu, polityki i sztuki oraz do osób prywatnych. Celem Kongresu jest głównie wzajemne poznanie się, wymiana doświadczeń i inspiracja do działania. Wydarzenie objęła swoim honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

„Zainteresowanie kongresem jest bardzo duże. Mamy wybitne kobiety zasiadające w naszym komitecie honorowym, niezwykłe osoby prowadzące panele oraz ciekawy program. Czekamy z niecierpliwością, aby wszystkie uczestniczki poczuły tę kobiecą energię 1 marca. Rejestracja on-line wciąż trwa, można też rejestrować się na miejscu.” – mówi Marta Stanek, prezeska Stowarzyszenia „Most Kobiet”, które jest organizatorem I Małopolskiego Kongresu Kobiet.

Głównym panelem części porannej będzie „Małopolanek portret własny” poprzedzony prezentacją w liczbach i faktach sytuacji kobiet w Małopolsce. Natomiast w części popołudniowej przygotowano wiele ciekawych spotkań, dyskusji oraz prezentacji m.in. na temat zdrowia kobiety i rodziny, wzmacniania aktywności politycznej kobiet, godzenia ról i obowiązków, aktywizacji kobiet z regionów wiejskich, czy nowych technologii jako zawodów przyszłości. Będzie również panel poświęcony obecności kobiet w sporcie, a w trakcie innego poznamy kobiety, które mimo niepełnosprawności realizują się w różnych rolach społecznych. Ciekawie zapowiada się też spotkanie o frapującym tytule „Czy katoliczka może być feministką?” z udziałem osoby duchownej pośród panelistów. Aktualny program kongresu znajduje się na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl

W części szkoleniowej organizatorki proponują warsztaty z edukacji finansowej  „Finanse na szpilkach, czyli jak być prawdziwie niezależną”. Natomiast w kuluarach zaprezentują się organizacje pozarządowe, wystawcy i sponsorzy, będzie działać kawiarenka „Lokalne smaki” w ramach projektu Produkt Lokalny Małopolska oraz dwie wystawy fotograficzne. Kongres uświetni zespół Airis Quartet, z gościem specjalnym prof. Dorotą Imiełowską, który na zakończenie zagra tanga Astora Piazzolli.

I Małopolski Kongres Kobiet jest wydarzeniem apolitycznym, udział w nim jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie: www.malopolskikongreskobiet.pl, lub przyjść 1 marca do Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 35 w Krakowie i zarejestrować się na miejscu.

I Małopolski Kongres Kobiet objęła Patronatem Honorowym Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska. Matronat nad wydarzeniem sprawuje Kongres Kobiet, a partnerami są: Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Powiat Wielicki,  Małopolska Izba Rolnicza, MISTiA. Sponsorzy to: Grupa Trip, BMW, Farmona, Synevo, Krakowski Park Technologiczny, Mokate, Open Medical, oraz Lajkonik, Małopolanka i Rafapol. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Kraków, Radio Kraków, Miasto Kobiet, Tygodnik Podhalański, Gazeta Gdowianin, wkrakowie.pl

 

 

**************************************************************************************************

 

Stowarzyszenie Most Kobiet: Stowarzyszenie jest wyłącznym organizatorem I Małopolskiego Kongresu Kobiet. Zarejestrowane zostało latem 2013 r., choć prace nad kongresem trwały już wcześniej. Nazwa „Most Kobiet” zawiera w swojej symbolice potrzebę łączenia różnych środowisk w celu poznawania, budowania porozumienia, współdziałania i współpracy. Most to też przechodzenie na drugi brzeg – zrozumienie drugiej strony i zamiana utartych schematów myślenia.

Rejestracja na Kongres: www.malopolskikongreskobiet.pl
Odwiedź nas i polub na FB: facebook.com/malopolskikongreskobiet

Informacje dla mediów:

Rzeczniczka Prasowa I Małopolskiego Kongresu Kobiet

Justyna Ożóg, Tel. 605574235

Biuro Prasowe

Joanna Kongstad tel. 507 067 058

biuro@mostkobiet.pl

Zdjęcie

 

Udostępnij

O autorze