Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Blask dawnej Rabki i obecnej ?

Jak informuje Rabka.pl Ukazała się książka „Blask dawnej Rabki”

W galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się – zorganizowane przez stowarzyszenie Kulturowy Gościniec – spotkanie promujące najnowszą książkę poświęconą miastu, tym razem o architekturze Rabki-Zdroju, pt. „Blask dawnej Rabki – architektoniczna podróż przez historię zdroju” autorstwa Anetty Poliszewskiej i Magdaleny Piekarz. Okraszona m.in. archiwalnymi zdjęciami Piotra Kuczaja i Józefa Szlagi publikacja opowiada o rozwoju architektury w Rabce-Zdroju i stylach, jakie ją ukształtowały.

Państwo Ceklarz i Piotr Kolecki wykonali kawał dobrej roboty.

Gorce24.pl- Promocja książki o rabczańskiej architekturze (zdjęcia)

– Sala pełna, serce rośnie, że tak wiele osób chciało przyjść na dzisiejsze spotkanie –  Jan Ceklarz. 

Ta szeroka perspektywa była konieczna, żeby pokazać i zrozumieć to, co pod względem architektury, działo się również w Rabce –  Jan Ceklarz.

Udało się Państwu pokazać Rabkę za jaką wszyscy tęsknimy – Ewa Przybyło

 

Warto obserwować stronę http://www.kulturowygosciniec.pl , gdzie Kulturowy Gościniec opisuje także inne swoje działania.

Kulturowy Gościniec-Wykład o modernistycznej architekturze uzdrowisk i promocja wydanej przez nasze Stowarzyszenie książce „Blask dawnej Rabki”

 

A obecnej ?

Jan Wieczorkowski – Być może przyczyni się ona do tego, że te obiekty nie znikną * Gorce24.pl

„Myślę, że ta książka zaistnieje, jako źródło wiedzy o rabczańskiej architekturze, a także stanie się przewodnikiem i pomocą w percepcji jej piękna. Mam również nadzieję, że będzie impulsem i pomocą dla następnych publikacji o tej tematyce i że niebawem pojawiać się będą nowe wydawnictwa, które, tak jak następne pokolenia, przejmą nasze dziedzictwo, aby je udoskonalać” – napisał Sławomir Spórna we wprowadzeniu do książki, której ozdobą są m.in. archiwalne fotografie ze zbiorów rabczańskich kolekcjonerów – Piotra Kuczaja i Józefa Szlagi. ( Gorce24.pl )

Udostępnij

O autorze