Rdzawka

Mistrzowie kodowania także z Rdzawki ?

Z naszego terenu udział udział wzięli:  Zespół Szkoły i Gimnazjum im Władysława Orkana z Niedźwiedzia oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie.

MISTRZOWIE REKRUTUJĄ!

 

Pierwsza edycja programu Mistrzowie Kodowania zakończyła się na terenie województwa małopolskiego wielkim sukcesem. Uczniowie z 10 szkół ze zwykłych dzieciaków zmienili się w prawdziwych programistów. Właśnie ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Mistrzów. Udział w projekcie jest bezpłatny, a termin przyjmowania zgłoszeń wygasa 10 września.

 

Pierwsza edycja Mistrzów Kodowania zakończyła się 13 czerwca podczas finału w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. W trakcie realizacji programu już uczniowie i nauczyciele z 10 szkół w województwie małopolskim zetknęło się z fascynującym światem języków programowania. Uczniowie w lekcjach trwających od marca do czerwca 2014 roku podnosili swoje kompetencje cyfrowe, tworząc aplikacje, gry i animacje w obiektowym języku programowania Scratch, stworzonym przez ekspertów z renomowanego Massachusetts Institute of Technology. Zgodnie z zamierzeniami twórców programu, nauka kodowania zaprocentuje w przyszłości, kiedy obecni uczestnicy Mistrzów Kodowania będą szukać swojego miejsca na rynku pracy, na którym wg. statystyk unijnych stale utrzymuje się popyt na osoby z kompetencjami z zakresu informatyki.

 

Nadchodząca, druga już edycja Mistrzów Kodowania, skierowana jest do zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i nieco starszej młodzieży gimnazjalnej z całej Polski. Aby zgłosić placówkę do programu, wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie www.mistrzowiekodowania.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września 2014 roku, a lekcje w szkołach zaczną się już w październiku. Informacje na temat zasad uczestnictwa w programie i jego przebiegu można znaleźć na stronie www.mistrzowiekodowania.pl.

 

###

 

O programie Mistrzowie Kodowania:

„Mistrzowie Kodowania” to program edukacyjny zainicjowany przez Samsung Electronics Polska
we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Rodzice w Edukacji. Ma na celu upowszechnianie kompetencji cyfrowych i popularyzację nauki programowania. W programie udział biorą szkoły z całej Polski, a także placówki medyczne, organizacje pozarządowe, biblioteki, inkubatory przedsiębiorczości i osoby prywatne, które chcą uczyć dzieci programowania. Pierwsza edycja Mistrzów Kodowania wystartowała na początku marca 2014 roku. Wzięło w niej udział 242 nauczycieli i kilka tysięcy uczniów ze 120 szkół podstawowych z całej Polski. Była to kontynuacja cieszącej się dużym zainteresowaniem i zakończonej sukcesem trzymiesięcznej akcji pilotażowej rozpoczętej
we wrześniu 2013 roku. Na początku jesieni wystartuje kolejna edycja programu,
tym razem całoroczna.

Udostępnij

O autorze