Parafia RdzawkaRdzawka

Sieciaki na Wakacjach w Rdzawce.

18 lipca 2014 zorganizowano dzięki uprzejmości księdza proboszcza Piotra Wojtyły oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka akcję Sieciaki na Wakacjach.

Stowarzyszenie Forum Rdzawka reprezentowane przez Mateusza Wójtowicza zaprezentowało kreskówkę Sieciaki , opiera się ona na przygodach Sieciaków, czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel potrafią bezpiecznie korzystać z sieci. Aby pomóc Sieciakom, Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. Ta postać opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikom Internetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń. Sieciaki i NetRobi walczą z Sieciuchami, uosobieniami zagrożeń, czyhających na internautów.

W skład grupy Sieciuchów wchodzą: Kłamacz – internetowy oszust, Kradziej – wykorzystujący Internet do zdobywania korzyści materialnych. Śmieciuch – rozsyłający i zamieszczający w Internecie zbędne informacje, Bełkot – kłótliwy prowokator, wypisujący bzdury, np. na forach. Dzieci otrzymały materiały na temat bezpiecznego Internetu,

Dziękujemy za pomoc Pani Annie Żurek.

Udostępnij

O autorze