Rdzawka

Tygodnik Podhalański : Nowy Ślad a Rdzawka.

Za : 17.07.2014 – mk – str. 11  Nowy ślad

Nie ma szans, by zmodernizowana zakopianka na odcinku Klikuszowa – Rabka pozostała na dawnym miejscu – to jedna z konkluzji (….)

O powrót do planów dobudowania drugiego pasa zakopianki do istniejącej już drogi krajowej od lat zabiegają mieszkańcy Rdzawki oraz radny powiatowy Antoni Rapacz. Syn radnego prowadzi przy drodze krajowej w Rdzawce stację paliw. Realizacja planów rozbudowy drogi nowym śladem postawi pod znakiem zapytania sens dalszego istnienia nie tylko stacji paliw, ale też wielu innych drobnych działalności gospodarczych zlokalizowanych przy drodze.
 
(…….) wersja budowy zakopianki została już ostatecznie zatwierdzona i nie będzie żadnych odstępstw – relacjonuje rozmowy burmistrz Ewa Przybyło. – Zakopianka zostanie odsunięta w stronę Sieniawy i pójdzie nowym śladem – dodaje. (…………..) 

– W tym roku do wojewody ma trafić wniosek o ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej -przyp. red.) później postępowanie zostanie zawieszone. Inwestycja może ruszyć najwcześniej w 2021 roku – dodaje Ewa Przybyło.

 

Autor: Tygodnik Podhalański- 17.07.2014 – mk – str. 11  Nowy ślad

Udostępnij

O autorze