Rdzawka

Gorce24.pl: Mateusz Wójtowicz: młodzi, którzy wyjechali za granicę, tęsknią za stabilną pracą w Polsce, możliwością rozwoju i pewnością o byt swojej rodziny

Dziękuję Gorce24.pl za publikację mojego głosu. Na gorce24.pl i tutaj ( pod tekstem) będę odpowiadał na komentarze użytkowników portalu Gorce24.pl

Mateusz Wójtowicz: młodzi, którzy wyjechali za granicę, tęsknią za stabilną pracą w Polsce, możliwością rozwoju i pewnością o byt swojej rodziny

Data: 4 listopada 2014, Wtorek

Do dyskusji na temat Rabki, którą prowadzą między sobą kandydaci na burmistrza Ewa Przybyło i Maciej Karnicki, przyłączył się Mateusz Wójtowicz ze Rdzawki, kandydat na radnego. W liście przesłanym naszej redakcji pisze, chce zabrać głos w imieniu ludzi młodych.

– Naszą gminę tworzą wszyscy mieszkańcy, młodsi, starsi i najstarsi. Ważne, żeby planowane inwestycje odpowiadały potrzebom wszystkich grup. Przed nowym burmistrzem czeka wiele spraw do rozwiązania – wyjaśnia młody kandydat. –
Najważniejszą z nich są miejsca pracy. Wielu naszych mieszkańców wyjechało za granicę, kolejni myślą o wyjeździe. Ci co wrócili są rozczarowani, bo porównują jak jest u nas i za granicą. Tęsknią za stabilną pracą, możliwością rozwoju i pewnością o byt swojej rodziny, te osoby chcą wyjechać już na zawsze.

– Kolejna kwestia ,która jest podnoszona to możliwość spędzania wolnego czasu. Częste są głosy, że nie ma oferty dla młodych i starszych. Nikt nie pyta ich o zdanie , o ich potrzeby. Miasto organizuje ten czas m.in. w wakacje i ferie, po nich nie ma takiej ciekawej oferty. Młodzież z sołectw, chce brać udział w tych wydarzeniach, na przeszkodzie stoją kwestie związane z dojazdem, sytuację ratują lokalne organizacje , które starają się zorganizować choć część tego wolnego czasu.

Organizacje działające na rzecz mieszkańców pełnią ważną rolę w naszej gminie , mają wiedzę i znają potrzeby- władze gminy powinny to wykorzystać , by nie wyważać otwartych drzwi.

Przez ostatnie osiem lat w naszej gminie były realizowane różne inwestycje w infrastrukturę. Był to wystarczający czas by w dyskusję na temat rozwoju gminy włączyć mieszkańców i młodzież. Niestety tego nie zrobiono, mieszkańcy mają wiedzę i pomysły, widzą wiele kwestii inaczej niż za biurka w urzędzie. Tylko szczera, uczciwa, otwarta dla każdego głosu, dyskusja pomoże rozwinąć skrzydła naszej gminie. W przeciwnym razie urząd pozostanie okopaną twierdzą.

(…) Ważną i cenną rzeczą jest wymiana młodzieży z miastami współpracującymi z naszą gminą. Młodzież poszerza horyzonty i widzi inny punkt widzenia. To zaowocuje w przyszłości – podkreśla.

 

—————————————————————————————————–

Szeru
04.11.2014 14:54

Komunały, ble ble ble, komunały. Nie wiem z jakiej partii jest gość, ale przypuszczam, że wierny żołnierz Jarka? Oni są mistrzami świata w wielkich hasłach bez konkretów.

Odpowiedz: Dziękuję za opinię. Nie należę do żadnej partii, jestem bezpartyjny. Wskazałem na zagadnienie,które według mnie są pilne do rozwiązanie przez nowego burmistrza.

—————————————————————————————————–

WOJTEK
04.11.2014 12:56

PANIE MATEUSZU ta PANI jest przy sterze osiem lat i nic nie wymysliła dla nas młodych nawet kina przez te lata nie wyremontowała teraz przed wyborami łaskawie wzieła się do roboty i powyborach jeśli przejdzie znów spocznie na laurach wolałbym żeby nie pszeszła POZDRAWIAM

Odpowiedź: Obecna władza niestety za mało pyta-co jest potrzebne.  W przypadku wybrania mnie na radnego , będę o sprawy młodzieży walczył i dbał by głos młodych był słyszalny.

——————————————————————————————————–

Rdzawka
04.11.2014 20:19

Rdzawianka aż wstyd za ciebie, młody Wójtowicz niech od komputera odejdzie i we wsi coś zrobi, a nie tylko prowadzi jakiegoś ŚWIECĄCEGO PUSTKAMI BLOGA. Nie dorówna p. Leszkowi NIGDY, bo On nie siedzi TYLKO I WYŁĄCZNIE w internecie jak Wójtowicz, tylko wychodzi do ludzi. I czego Pan Leszek ma się uczyć od Wójtowicza? Jak prowadzić bloga?

Odpowiedź: Dziękuję za komentarz. Moje działania w internecie i w terenie znajdzie Pani na http://matwojt.blog.pl/o-mnie/    Blog www.matwojt.blog.pl prowadzę od marca 2013, na chwilę obecną odwiedziło go  35374 osób, nie zgadzam się że jest tam pusto, wchodzą na niego ludzie z Polski i także mieszkańcy Rdzawki na emigracji. Szczegółowe dane mogę podesłać , proszę o kontakt na rdzawka@interia.pl   Dla mnie ważne jest że ludzie działają, robię swoje.

———————————————————————————————————-

Putnia 🙂
05.11.2014 11:58

A co o tym sądzi Jacy ze młyna ?:) ps klarnet 🙂

Odpowiedź Jest ze mnie dumny .

——————————————————————————————————–
Katarzyna
06.11.2014 14:58

Panie Wojtowiczu Wszystko ładnie napisane, wszyscy o tym wiedza jak jest w naszym kraju itp ale skąd Pan wezmie na to pieniądze kto Pana poprze skoro startuje pan z pojedynczego komitetu… marne szanse….

Odpowiedź : W programie dla Rdzawki są inwestycje prorozwojowe i generujące podatki dla gminy m.in: Specjalna Strefa Ekonomiczna w Rdzawce( według Strategii Rabki do 2020 roku) – jej powstanie stworzy miejsca pracy.

—————————————————————————————————————-

Rdzawka
06.11.2014 16:07

Noi co z tego jak we wsi nic nie robisz…

Odpowiedź: Zapraszam do zapoznania się ze stroną http://matwojt.blog.pl/o-mnie/  akapit Działania

Udostępnij

O autorze