Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Jak to z dworcem kolejowym jest ?

dworzec

Zdjęcie Rabka.pl

W dniu 11 grudnia 2014 r. o godz. 13. zostanie otwarty budynek dworca kolejowego. Remont tego pięknego obiektu w centrum Rabki został wykonany prze właściciela tj. PKP, za kwotę 2,4 mln zł. W budynku tym Gmina Rabka – Zdrój będzie wydzierżawiać pomieszczenia z przeznaczeniem na bibliotekę miejską oraz Punkt Informacji Turystycznej za kwotę 81 tyś. zł rocznie (6750 miesięcznie), która została zabezpieczona w projekcie budżetu naszego miasta.

A na stronie Rabka.pl czytamy:

” Gmina Rabka-Zdrój planuje w najbliższych miesiącach po przejęciu budynku zlokalizować w nim siedzibę między innymi Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Punktu Informacji Turystycznej. Remont kosztował ponad 2,4 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu PKP.”  Za Rabka.pl

 

               To tak niewiele a całkowicie bez rozmachu , jaki zaplanował śp. Antoni Rapacz ,  w  budynku dworca lokalizowany miał być również dom wraz z pocztą św. Mikołaja, a nawet punkt posterunku Policji w centrum. Wszystko to wpisywało się w pomysł atrakcji turystycznej związanej ze  św. Mikołajem oraz skansenem taboru kolejowego w Chabówce z kursującymi pociągami i wagonami retro. Jako Miasto Dzieci Świata pomysł dla najmłodszych z bogatą ofertą turystyczną na pewno przyciągnął by wielu turystów. Jak zresztą czyni pomnik św. Mikołaja.

Udostępnij

O autorze