Jak to z dworcem kolejowym jest ?

przez | 10 grudnia 2014

dworzec

Zdjęcie Rabka.pl

W dniu 11 grudnia 2014 r. o godz. 13. zostanie otwarty budynek dworca kolejowego. Remont tego pięknego obiektu w centrum Rabki został wykonany prze właściciela tj. PKP, za kwotę 2,4 mln zł. W budynku tym Gmina Rabka – Zdrój będzie wydzierżawiać pomieszczenia z przeznaczeniem na bibliotekę miejską oraz Punkt Informacji Turystycznej za kwotę 81 tyś. zł rocznie (6750 miesięcznie), która została zabezpieczona w projekcie budżetu naszego miasta.

A na stronie Rabka.pl czytamy:

” Gmina Rabka-Zdrój planuje w najbliższych miesiącach po przejęciu budynku zlokalizować w nim siedzibę między innymi Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Punktu Informacji Turystycznej. Remont kosztował ponad 2,4 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu PKP.”  Za Rabka.pl

 

               To tak niewiele a całkowicie bez rozmachu , jaki zaplanował śp. Antoni Rapacz ,  w  budynku dworca lokalizowany miał być również dom wraz z pocztą św. Mikołaja, a nawet punkt posterunku Policji w centrum. Wszystko to wpisywało się w pomysł atrakcji turystycznej związanej ze  św. Mikołajem oraz skansenem taboru kolejowego w Chabówce z kursującymi pociągami i wagonami retro. Jako Miasto Dzieci Świata pomysł dla najmłodszych z bogatą ofertą turystyczną na pewno przyciągnął by wielu turystów. Jak zresztą czyni pomnik św. Mikołaja.

0 myśli nt. „Jak to z dworcem kolejowym jest ?

  1. osa

    Jak dla mnie Banda ….{admin} w Naszym Urzędzie siedzi:)

  2. okradany podatnik

    Kolejna pijarowa akcja podobna do tej drogi na Ponice którą trzeba będzie niedługo rozbierać żeby wsadzić tan rury kanalizacyjne na Ponice.Wywalono 2,4 mln kasy a my mamy płacić jako podatnicy 84 tyś co rocznie CZYNSZU?Jak na warunki-Rabki to niesamowicie złodziejska stawka czy ci radni poplecznicy burmistrzowej całkiem pogłupieli przegłosowując to?

  3. tak się uprawia pijar

    PKP zaciągło kredyt na swój budynek a Miasto będzie spłacać solidnie raty i odsetki tak się planuje inwestycje w Rabce .Oczywiście przy otwarcie ani słowa o tym złodziejskim czynszu .