[Aktualizacja] Jak to z wynagrodzeniami burmistrza bywa.

przez | 15 grudnia 2014

W Tymbarku  nowy wójt będzie zarabiał ponad o 3970 zł mniej , podwyżkę dostanie jak się wykaże.

W Nowym Targu starosta nowotarski będzie zarabiał o 500 zł mniej . A burmistrz Nowego Targu o 228 zł mniej niż poprzednik.

W Jordanowie burmistrz Iwona Bilska będzie zarabiała o 1470 zł mniej . Sama wystąpiła z inicjatywą obniżki.

Dziennik Polski  Ile zarabiają samorządowcy?

 

A jak będzie w Rabce ? Zobaczymy już dziś.

Aktualizacja 15.12.2014  20:52

W najbliższym czasie opublikujemy sprawozdanie z drugiej sesji.

 

 

0 myśli nt. „[Aktualizacja] Jak to z wynagrodzeniami burmistrza bywa.

 1. Anonim

  Radni opozycyjni zaproponowali obniżkę wynagrodzenia burmistrzowej o 30 % po czym szybciutko zgodnie z zaleceniami socjotechnicznych doradców burmistrzowej sama wystąpiła o obniżkę swojej pensji ale o 20 %-pytanie tylko jaki jest powód tej pośpiesznej decyzji bo skoro fatalny stan budżetu na który powoływali radni opozycyjni to jak się to ma do kłamstw burmistrzowej podczas kampanii wyborczej że budżet jest w super sytuacji co takiego w te kilkanaście dni się wydarzyło że nagle budżet się zawalił?.
  Pytanie teraz następne to z czego zostaną zrealizowane tak wybujałe obietnice burmistrzowej?
  Dlaczego dalej uprawia się pijar i socjotechniczne chwyty ,ogłupia się i okłamuje mieszkańców i wyborców.Problem będzie narastał bo wpływy do budżetu wnoszą zwłaszcza mali i średni przedsiębiorcy a oni mają problem coraz większy zarobić na swoje przetrwanie.
  Nadchodzące święta a zwłaszcza ferie pokażą jaką wiochę zrobiła obecna ekipa przez ostatnie kilka lat swoich pijarowskich rządów.
  Wystarczy przejechać się do Krynicy ,Białki ,Bukowiny czy Szczawnicy i zobaczyć jakie tam tłumy wczasowiczów się pojawiają,ale tam działają mądrzy burmistrzowie którzy wiedza że bez przyciągnięcia dużego prywatnego kapitału nie wiele poza zadłużaniem miasta da się zrobić.

 2. To ja

  W gorcach napisali, ze zdjęto ten punkt z obrad i przełożono na 30 grudzień.

  A wyżej w komentarzu było napisane, że sama zaproponowała obniżkę. Kiedy? Na sesji? W nieformalnych rozmowach w „kuluarach”. Coś więcej napiszcie !
  A co z dietami radnych, wójtów i przewodniczących komitetów osiedlowych?
  A pozostałe punkty programu sesji?

  A u sąsiadów w Nowym Targu podhale24

  NOWY TARG. Projekt uchwały przedstawił Janusz Tarnowski. – Moja propozycja brzmi:
  11 692 zł miesięcznie.
  To kwota niższa zarówno od ograniczenia jakie nakłada ustawa, jak i o 228 zł niższa od wynagrodzenia poprzedniego burmistrza – mówił przewodniczący Rady Miasta. Na czas podejmowania decyzji przez Radę Grzegorz Watycha wyszedł z sali obrad.

 3. mieszkaniec Nowego Watychanu

  Anonim, popatrz z drugiej strony, na kogo Rabczanie mieli głosować, na tego pana z Warszawy za którym stał niejaki pan z Gorczańskiej, którego spora część mieszkańców nie darzy sympatią. W/g mnie wybrali mniejsze zło,ale pokazali też pani burmistrz dużą żółtą kartkę. Bez „swojego” kandydata nie ma szans na wygranie następnych wyborów, nadzieja w tym że każda władza się w końcu znudzi i zmiany nastąpią.

  1. okradany podatnik

   Do mieszkańca nowego watychanu jakoś nowotarżanie nie bali się postawić na człowieka z Krakowa czyli P.Watychę wolicie swojego oszusta niż obcego mądrego i uczciwego ?A tak nawiasem ilu popleczników burmistrzowej jest rodowitymi sama przewodnicząca jest przyjezdną warto poczytać oświadczenia-prezentowanie takiej postawy do dowód zaściankowości tej mieściny coraz bardziej przypominającej wiochę niż uzdrowisko.
   Dowodem na to jak się rabczanami manipuluje jest chociażby ostatnie z dziś kłamstwo przewodniczącej na http://www.gorce24.pl że wynagrodzenie burmistrzowej od 2010r nie wzrosło i dlatego będzie wnioskować o utrzymanie dla koleżanki burmistrzowej tego wynagrodzenia.
   Na stronie miasta http://www.rabka.pl w Biul.infor.Publicznej jest jasno podane że za 2010r burmistrzowa pobrała 154 230zł natomiast za 8 miesięcy 2014r.-111 906zł(jeszcze niedawno byłą pełna kwota za cały rok2014) a ponieważ średnio m-c to 13988 to do tego trzeba dodać 4x 13 988 =55 952 czyli razem 167 858zł .Bagatela podwyżka o 13 628zł
   Chcecie nadal być tak manipulowani i okłamywani a może przew.Górnicka ORZEŁ powinna wrócić do 2 klasy podstawowej.
   Zal tego miasta zwanego uzdrowiskiem bo kiedyś było perełką polskich uzdrowisk a dziś szkoda słów ,lokalne strumienie to ścieki,powietrze zimą to smród spalanych śmieci ,gdzie taka Mszana uż po raz drugi zapisuje mieszkańców na ekologiczne odnawialne żródła energii tym razem na instalacje fotowoltaiki a za poprzednie solary płacili niecałe 20 % kosztu instalacji. A U NAS pijar i tylko pijar.
   To Rabka powinna pierwsza przygotować wniosek o dotacje bo są od 01.2015r ogromne dotacje do instalacji odnawialnej energii .
   Brak słów.

  2. To ja

   2700 osób uwierzyło temu panu z Warszawy.

   A popatrzmy ile osób pracuje w podległych p. burmistrz jednostkach: szpital, komunalka, pomoc społeczna i wreszcie całe szkolnictwo. No i urząd. I zakład mieszkaniowy i ZWiK. Jaka jest liczna grupa zależnych od jej dobrej woli ludzi, którzy liczą, że jakieś dotacyjki kapną. Tu 5 tysięcy na zadania, tu 20 na kulturę i nawet tą fizyczną też po uważaniu dawano. A to ochotnicy strażacy też coś więcej dostali. Przy starym układzie pewniej i bezpieczniej było – toteż go zostawiono. I jeszcze będzie można coś załatwić przez 4 lata – dla siebie.
   A cała liczna rodzina, i rodzina rodziny, i koledzy ze szkoły albo i nauczyciele którzy tacy dumni, że ich wychowanica itd. A Ona uściśnie rękę i od razu duma wypełnia duszę, że pamięta.

   A nowy, to na pewno zwolni bo czystkę będzie robić, a jeszcze by dał mniej pieniędzy i kazał sprawozdanie pokazać, na co te pieniądze wydane. To trza się sprężyć i o siebie zadbać.
   Nowy be, stara cacy – będzie dobrze, ona jeszcze zadba przez 4 lata.

 4. lubię Rabkę

  Wysokość wynagrodzenia zawsze wiąże się z pozytywnymi i negatywnymi emocjami, zwłaszcza jeżeli dotyczy osób publicznych. Uważam, że to już lekka przesada aby burmistrz małego miasteczka, szumnie nazwanego Miastem Dzieci Świata otrzymywał wynagrodzenie równe Prezydentowi Warszawy. Jestem zaskoczona, że ta pani ponownie wygrała wybory. Przyznaję Rabka się zmienia ale nie sztuka inwestować za pożyczone pieniądze. Tak więc Pani Burmistrz sama powinna zaproponować obniżenie swojego wynagrodzenia już na II sesji. Jest takie przysłowie: „tak krawiec kraje jak mu materii staje”.

 5. mlody

  Proszę radnych o sprawdzenie , kto z rzadzących zasiada w spółkach miejskich i jakie z tego tytułu pobiera wynagrodzenia , jaka jest kondycja tych spółek , ile zarabia p. prezes szpitala w Rabce , ile co roku szpital dostaje pieniędzy z kasy miejskiej i jaka jest jego sytuacja finansowa.Proszę podać jakie obowiązują tzw.widełki przy ustalaniu pensji burmistrza i od czego są uzależnione.

 6. tak się uprawia pijar

  Tak długo do koryta będą się rwać cwaniacy zwłaszcza w tych małych gminach jak wynagrodzenia na tych stanowiskach będą niebotycznie oderwane od kondycji tych gmin.
  Klasycznym przykładem jest nasz mieścinka Rabka gdzie burmistrz doprowadza prze kilka lat do załamania budżetu zadłuża miasto na 15 mln łącznie z ostatnim kredytem 2mln na załatanie budżetu a wynagrodzenie rośnie lawinowo i osiąga absurdalną wysokość 166000zł.
  Myślę że najwyższa pora to zmienić bo to już staje się patologią .