[Aktualizacja] Klub Nasze Miasto walczył o propozycje mieszkańców do budżetu 2016

przez | 31 grudnia 2015

kredyt

Szanowni Państwo,
Klub Nasze Miasto walczył o propozycje mieszkańców do budżetu na rok 2016 . Na ostatniej sesji tzn. 30 grudnia 2015 przewodniczący klubu radny Rafał Hajdyła odczytał poniższy wniosek .
Niestety został odrzucony.

Klub Nasze Miasto- Wniosek komitety osiedlowe 30.12.2015


Aktualizacja 01.01.2016 19:46
Poniżej mogą Państwo oglądnąć dyskusję na temat wniosku klubu:

 
 

0 myśli nt. „[Aktualizacja] Klub Nasze Miasto walczył o propozycje mieszkańców do budżetu 2016

 1. mieszkaniec

  Burmistzrowa kolejny raz perfidnie skłamała w kilku sprawach między innymi w sprawie wykonania rozbudowy sieci jako wykonanie przebicia pod drogą krajowa stanowiącą ul.Krakowską .Burmistrz doskonale wiedziała że chodzi tylko o wykonanie przebicia pod tą drogą czyli wykonanie kilku metrów grubej rury wraz z rozgałezieniem umożliwiającym indywidualnym właścicielom na własny już koszt podłączyć swoje nieruchomości.
  Doskonale wiedziała że cały teren pod tą ulicą jest pozbawiony wody i że trzeba wykonać jedno przebicie jako rozbudowę sieci gdyż po pierwsze jest to droga krajowa z zarządcą GDDKiA i nie można tej drogi wiercić po kilka razy,( do jednego przyłacza nie można przyłączać następnych budynków),Burmistrz jako inż ,powinna wiedzieć że tak się fachowo postępuje żęby uniknać prowizorek,po drugie sieć wodociągu miejskiego biegnie po prywatnych działkach po drugiej stronie tej drogi i ich właściciele nie zgodzą sie na kilkukrotne rujnowanie ich psoesji,po trzecie takie rozbudowy są w gesti miejskiego zakłądu wodociągowego gdyż w przyszłosci trzeba ten odcinek utrzymać.
  Burmistrz otrzymała od marca 2015r kilka pism w tej sprawie podpsianych przez kilku właścieli nieruchomości w tym jednej osobie wydałą WZ na przyłącze 4 budynków do tego wodociągu gdyż wspólnie uzaliśmy że jedno przebicie jako rozbudowa sieci jest jedynym prawidłowym i rozsądnym rozwiązaniem.
  Burmistrzowa odesłąłą nas do Rady osiedlowej i radnego osiedlowego że jak zaopiniują tą kwestię pozytywnie to to przebicie będzie wykonane i cóż się dowiadujemy po roku przy uchwalaniu budżetu że ona nie będzie robić indywidulnego przyłącza -co jest wrednym kąłmstwem burmistrzowej bo w żadnym piśmie nie było mowy o wykonanie przyłączy indywidualnych lecz wykonanie przebicia jako rozbudowy sieci .
  To pokazju ignorancję burmistrzowej wobec mieszkańców i podatników zarazem .
  Trzeba zarazem dodać że zakłąd wodociągów niechce wydać widocznie na polecenie burmistrz WZ na rozbudowę sieci tylko na prowizorki indywidualnych przyłączy.
  Teraz widąc dlaczego większość mieszkańców nie ma nadal dostępu do wodociągu i kanalizacji bo burmistrz nie dośc ze nic prawie nie robi w tej kwesti to torpeduje wszystkie mądre incjatywy mieszkańców w tym zakresie .
  Nie przeszkadzało jej zarazem żeby w ekspresowym tempie podciągnać na koszt nas podatników pod swoją posesję w trakcie budowy swojego budynku nie tylko wodociągu ale też kanalizacji ,gazu i asfaltu pod sama drzwi.
  Czy tak ma wygladać sprawowanie urzędu przez burmistrz.