Rdzawka

Pół roku premier Beaty Szydło

17 maja wraz z Radą Ministrów podsumowaliśmy pół roku pracy rządu. Chciałam, żebyśmy wskazali, co już udało nam się zrobić, a także zwrócili uwagę, jakie sprawy wymagają dopracowania lub przyspieszenia. To podsumowanie pozwoli nam wyciągnąć wnioski z ewentualnych błędów oraz lepiej przygotować się do dalszej pracy, która jest przede wszystkim służbą dla Polek i Polaków.

Swoje sprawozdanie przedstawił każdy z ministrów i z satysfakcją mogę stwierdzić, że wszystkie resorty prowadzą intensywne prace nad realizacją naszego programu. Do tej pory przyjęliśmy 78 projektów ustaw, z czego 52 trafiło już do Sejmu.

Bardzo cieszą mnie te zmiany, które mają bezpośredni wpływ na poprawę codziennego życia Polaków: prorodzinny program Rodzina 500+, przywrócenie obowiązku szkolnego od 7 roku życia, darmowe leki dla seniorów czy porządkowanie i usprawnianie informatyzacji usług publicznych.

Mamy także konkretną wizję Polski. Nasza strategia została zawarta w przyjętym przez rząd Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Stawiamy w nim na zrównoważony rozwój całego kraju, wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości, a także wzmocnienie potencjału polskiej gospodarki.

Podsumowanie tych 6 miesięcy pokazuje, że rzetelna i uczciwa praca przyniosła efekty i już udało nam się wprowadzić w życie część programu. Przed nami kolejne wyzwania i dalsza realizacja obietnic złożonych Polakom.

 

separator
W ostatnich dniach sprawy Polski są omawiane także na forum europejskim. Jako premier polskiego rządu czuję się w obowiązku przypomnieć, że dla Polaków nadrzędna jest zapisana w Konstytucji zasada suwerenności. Podczas przedstawienia informacji rządu w sprawie komunikatu Komisji Europejskiej o sytuacji w Polscepodkreśliłam, że nie toczymy z Unią Europejską sporu, ale – tak, jak każde pełnoprawne państwo członkowskie – prowadzimy dialog. Jestem zdeterminowana, żeby uzdrowić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym, który powinien być instytucją apolityczną. Mojemu rządowi zależy na porozumieniu respektującym prawo, w tym prawo europejskie, ale chcemy, żeby Europa szanowała naszą suwerenność.

 

separator
Za: KPKM 

Udostępnij

O autorze