Dotrzymujemy slowa

W sobotę  nadano  imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego nazwę  Terminalowi LNG w Świnoujściu. Budowa terminala to nie tylko inwestycja gospodarcza i energetyczna. To przede wszystkim krok w kierunku suwerenności i bezpieczeństwa Polaków. Koncepcja budowy gazoportu została przedstawiona 22 maja 2006 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, podczas obrad Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

W piątek do gazoportu wpłynął pierwszy statek z komercyjnym ładunkiem gazu skroplonego z Kataru. Kolejna dostawa gazu nastąpi w połowie lipca 2016 r. Następnie gazowce mają cumować w Świnoujściu regularnie, raz w miesiącu.

Troska o polskich obywateli i polską gospodarkę jest największym  zobowiązaniem rządu oraz realizacją testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Powinniśmy myśleć o Polsce i dbać o Polskę. Myśleć o naszej suwerenności i nie pozwolić, by Polska była państwem, które może ulegać wpływom innych. Polska musi być państwem, które razem z innymi buduje przyszłość Europy, buduje przyszłość świata, ale przede wszystkim buduje przyszłość swoich obywateli.
 

separator
W tym tygodniu Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Projekt ten przewiduje obniżkę od 1 stycznia 2017 r. podatku CIT płaconego przez małych przedsiębiorców. Jest to spełnienie kolejnej obietnicy złożonej podczas  exposé.

Podatek CIT zostanie obniżony z 19% do 15%. Niższa stawka podatku obejmie tzw. małych podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży brutto nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym równowartości 1,2 mln euro. Z tego rozwiązania skorzystają również podatnicy rozpoczynający swoją działalność.

Propozycja mojego rządu ma umożliwić małym przedsiębiorcom budowanie pozycji i kapitału swoich firm. Jest to również wypełnienie zasady, którą przyjęliśmy w naszym programie gospodarczym, mówiącej o tym, że małe firmy mają stawać się średnimi, średnie – dużymi, a te duże mają mieć szansę konkurowania z największymi na rynkach światowych.

Szacujemy, że z obniżonej stawki podatku dochodowego od osób prawnych będzie mogło skorzystać ok. 90% podatników CIT, czyli blisko 400 tys. firm

Za: KPKM

You May Also Like