Parafia RdzawkaRdzawka

ŚDM Rdzawka- stan na 4 lipca 2016

 

1. Do 8 lipca 2016 można zapisać się na bezpłatne  bilety wstępu do konkretnych sektorów na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie podczas Światowych Dni Młodzieży obędzie się nocne czuwanie i Msza Posłania z papieżem Franciszkiem.

Wystarczy podać  ilość w zakrystii. Każdy jedzie na własny koszt, PKO  ŚDM Rdzawka nie organizuje transportu.

2. Prawdopodobnie około 15 lipca 2016 otrzymamy przydzieloną grupę pielgrzymów. Także wtedy dokonamy przydziału.

3. Na 16 lipca 2016 planowane jest posiedzenie całego PKO ŚDM  Rdzawka i wszystkich osób zaangażowanych w ŚDM Rdzawka.

Zapadną także wtedy ostateczne decyzje organizacyjne. Będziemy także przygotowywać plecaki pielgrzyma.

Po ostatecznym ustaleniu terminu zostanie to ogłoszone w ogłoszeniach parafialnych.

4. Młodzi gospodarze swoje pakiety mają otrzymać do 15 lipca 2016.

5. Wolontariusze pełnoletni muszą opłacić 50 zł składki za pośrednictwem strony https://register.wyd.va/vol/login?lang=pl w celu rejestracji.

 

———————————————————-

Do 9 lipca polskie kurie diecezjalne mogą składać zamówienia na darmowe bilety wstępu do konkretnych sektorów na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie podczas Światowych Dni Młodzieży obędzie się nocne czuwanie i Msza Posłania z papieżem Franciszkiem.

 

Wszystkie kurie diecezjalne w Polsce, a także kraje sąsiadujące z Polską otrzymały od Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 informację i możliwości otrzymanie bezpłatnych wejściówek na Mszę św. kończącą ŚDM z papieżem Franciszkiem.

Aktualnie zbierane są informacje o grupach, które się nie zarejestrowały, a chcą przyjechać na finałową Eucharystię na Campus Misericordiae. Do 9 lipca kurie diecezjalne mogą w Komitecie Organizacyjnym ŚDM składać zamówienia na bilety wstępu do konkretnych sektorów w Brzegach.

„Wiemy, że kurie zbierają takie dane od grup wiernych, bo część z nich zechce pojechać na Jasną Górę w Częstochowie w czwartek, ale bardzo wiele grup chce jednak przyjechać do Krakowa na Campus Misericordiae” – mówił dziś ks. Grzegorz Suchodolski.

Komitet Organizacyjny szacuje, że niezarejestrowanych pielgrzymów, którzy skorzystają z tych wejściówek może być ok. 0,5 mln.

O wejściówkach dla niezarejestrowanych pielgrzymów na Campus Misericordiae mówił już 9 czerwca bp Damian Muskus. A kard. Stanisław Dziwisz już kilkakrotnie zapraszał wszystkich, nie tylko młodych, zwłaszcza na Campus Misericordiae, gdzie dla każdego znajdzie się miejsce.

Jak zapowiadają organizatorzy ŚDM, wejściówki pomogą w zaplanowaniu dróg dojścia na Campus Misericordiae w zależności od form transportu, które wybiorą pielgrzymi.

Na Campus Misericordiae mogą też przybyć niezarejestrowani na ŚDM pielgrzymi, ani nieposiadający wejściówek. Dla nich będą przygotowane ostatnie, zewnętrzne sektory.

Ze względu na wielkość krakowskich Błoń, podczas Wydarzeń Centralnych ŚDM praktycznie wszystkie miejsca w sektorach zajmą zarejestrowani uczestnicy ŚDM. Dla osób niezarejestrowanych przewidziano miejsce w specjalnym sektorze w Parku Jordana oraz w pozostałych zewnętrznych sektorach. Na wydarzenia centralne na Błonia nie będą obowiązywały żadne dodatkowe wejściówki.

KAI /

Udostępnij

O autorze