Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Dzięki 500 plus

Na początku lipca minęły 3 miesiące od startu programu Rodzina 500+. Do polskich rodzin trafiło już ponad 4,1 mld zł, a z comiesięcznego wsparcia korzysta ponad 3 mln dzieci. Z radością obserwuję pierwsze efekty wprowadzenia programu. Wiele rodzin w tym roku pojedzie na pierwsze wspólne wakacje. Dzieci będą miały możliwość rozpoczęcia w nowym roku szkolnym nauki języków obcych czy innych dodatkowych zajęć.

Rodzina 500+ to nie koszt, to inwestycja. Pieniądze, które trafiają do rodzin zasilają gospodarkę i zostają wydane u polskich przedsiębiorców. Rodzina 500+ to pierwszy od 1989 roku kompleksowy program, który jest kołem napędowym dla gospodarki, ale też realną pomocą dla polskich rodzin.

Realizacja programu Rodzina 500+ nie byłaby możliwa bez działań rządu zmierzających do uszczelnienia systemu podatkowego. Wraz
z ministrem sprawiedliwości i ministrem finansów zaprezentowałam nowe rozwiązania, które pozwolą walczyć z wyłudzaniem podatków. To m.in. wyższe kary dla osób, które dopuszczają się nadużyć.

W ubiegłym roku przez działalność oszustów Polacy stracili 80 mld zł – te pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na realizację ważnych zadań państwa.

Dlatego będziemy konsekwentnie mierzyć się z tymi, którzy świadomie oszukują budżet państwa. Chcę, aby Polacy, którzy przestrzegają prawa wiedzieli, że państwo zawsze będzie stało po ich stronie.

separator

Za: KPRM

Udostępnij

O autorze