Rdzawka

Klub Gazety Polskiej w Rdzawce poleca.​​

Wróg ludu

Lisiczki

Czepił się nas „Newsweek”, niemiecki organ Tomasza Lisa, że chcemy zdobyć unijne pieniądze na pokazywanie rodzimej przyrody. Robiliśmy to i tak bez pieniędzy Unii, ale z ich kasą pewnie można pokazać dużo więcej. Tu pragnę uspokoić zwolenników równości: zwierzęta leśne będą obojga płci i oprócz żubrów dużo miejsca znajdzie się na jelenie (proszę nie kojarzyć).
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/lisiczki/Takie tam… deliberacje…

Nie nasz cyrk…

Od początku transformacji starałem się oglądać lub słuchać obrad Sejmu. Pamiętam gest zwycięstwa Tadeusza Mazowieckiego w 1989 r. Pamiętam obrady Sejmu w 1992 r. i próbę ujawnienia agentów SB. Pamiętam rozczapierzone palce Bronisława Geremka i tegoż Tadeusza Mazowieckiego po „nocnej zmianie”. Pamiętam przemówienie Andrzeja Leppera w 2001 r. i haniebne wystąpienia posłów PO w latach 2005–2007. Ale nigdy w Sejmie nie dochodziło do tego, co dziś wyprawiają posłanki z najnowocześniejszej partii na świecie.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nie-nasz-cyrk/
Takie tam…deliberacje…

Radiowy klub „Gazety Polskiej”

Na antenie Radia Kraków 3 października rozpoczęto nadawanie cotygodniowego programu poświęconemu klubom „Gazety Polskiej” i Strefie Wolnego Słowa. Program trwa godzinę i w założeniu poświęcony jest promowaniu ludzi i inicjatyw, które do tej pory były przemilczane przez media.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bradiowy-klub-gazety-polskiej/


Wrzutka

Artyści

Z wydarzenia, jakim miał być kolejny Kongres Kultury, przebiło się ledwie trochę wrzasków przed pałacem im. Stalina i obrzędowych wyzwisk skierowanych przeciw „nieludzkiej” władzy. Skądinąd zawiódł porównywany do Gomułki Jarosław Kaczyński i nie wprowadził pod koniec drugiego dnia obrad (jak ongiś generał Jaruzelski) stanu wojennego, na co w kręgach tzw. intelektualistów bardzo liczono.

 Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/artysci/Umarł Andrzej Wajda

Dla mnie umarł już dawno, gdzieś na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Po „Człowieku z żelaza” i „Dantonie” i po serialu telewizyjnym „Z biegiem lat, z biegiem dni”. Piszę ten tekst nie jako krytyk filmowy, bo nim nie jestem, tylko jako widz i do pewnego stopnia – kinoman. Trochę filmów w życiu obejrzałem, więc chyba mam prawo podzielić się refleksjami.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/umarl-andrzej-wajda/


Kraj Rad

UWAGA! Trudny przekaz tylko, dla kumatych!

Motto: W podupadającym burdelu należy zmienić panienki, a nie łóżka!

Jak podaje Wikipedia „Kraj Rad był to wydawany w latach 1958 – 1990 tygodnik poświęcony propagowaniu wiedzy o imperium Sowieckim i tworzeniu jego pozytywnego obrazu w Polsce. Zaś w języku propagandy PRL „Krajem Rad” nazywano także Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/kraj-rad/

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 10.10.2016 r.​Szanowni Państwo,

zapraszamy do posłuchania audycji „Radiowy Klub Gazety Polskiej” z dnia 10.10.2016 r.:

Gośćmi byli:

– Tadeusz Antoniak – przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Filadelfii
Uroczystości w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii – odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych, Krzyż Oficerski Orderu Zasługi  Rzeczypospolitej Polskiej dla przewodniczącego klubu „GP” w Filadelfii i szefa Komitetu Obchodów Katastrofy Smoleńskiej Tadeusza Antoniaka, spotkanie z marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim, Parada Pułaskiego, spotkanie z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim

– Joanna Urbańska – przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Budapeszcie
Wspólne uroczystości 23 października w Budapeszcie, referendum ws. uchodźców

– Konrad Sutarski – Gość z Budapesztu
Najnowsza książka, referendum, uroczystości 23 października w Budapeszcie

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

– Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”
Prowadzenie: Miłosz Horodyski

Zapraszamy do przesłuchania: http://www.klubygp.pl/posluchaj-audycji-radiowy-klub-gazety-polskiej-10-10-2016-r-audio/

Kolejna audycja już 17 października o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

Udostępnij

O autorze