Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 23.11.2016 r.
Przemysł milczenia

O przemyśle pogardy napisano i powiedziano bardzo dużo. Niszczono wizerunek znienawidzonych polityków, a po tragedii w Smoleńsku już także ofiar. Chciano im odebrać ten ostatni łącznik ze światem żywych, jakim jest dobra pamięć.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/przemysl-milczenia/


 

Przede wszystkim nie przeszkadzać

Premier Viktor Orbán zapowiedział obniżenie podatku CIT w 2017 r. do 9 proc. Jeżeli ta zapowiedź zostanie spełniona, to okaże się, że podatek, jaki będą płacić firmy na Węgrzech, będzie najniższy w UE. W tym roku na Węgrzech obniżono podatek PIT i wynosi on teraz 15 proc., a minister gospodarki Mihály Varga zapowiedział, że jeszcze przed rokiem 2018 zostanie wprowadzona jednocyfrowa stawkapodatku PIT.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/przede-wszystkim-nie-przeszkadzac/


Efekt motyla

W Pensylwanii, w której mieszka 500 tys. Polaków, 68 tys. głosów zdecydowało o zwycięstwie Donalda Trumpa. Od 30 lat nie zwyciężył tam republikanin. Co takiego się stało, że zdecydowana część Polonii zmieniła swoją orientację polityczną? Odpowiedź jest jedna.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/efekt-motyla1/Ambicja

Gdyby zapytano mnie, co najbardziej różni obecną ekipę od poprzedniej, to odpowiedziałbym, że ambicja. Oczywiście ambicja nie ograniczona do własnych karier (najlepiej w strukturach europejskich) i związanych z nimi apanaży. Aspiracje obozu III RP najlepiej charakteryzuje wypowiedź pewnej znanej pani reżyser: „żeby było dalej, jak było”. 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/ambicja/

 

Tydzień w Klubach „GP” – 23.11.2016 r.

Sukces polskich patriotów w USA

Zwycięstwo Donalda Trumpa w Filadelfii to niezwykły sukces całego naszego ruchu społecznego skupionego w Klubach „Gazety Polskiej”, Kongresu Polonii Amerykańskiej i Rodzin Radia Maryja w USA. To efekt porozumienia i mrówcza praca  tych trzech środowisk oraz przekonanie, że tylko wspólnie można osiągnąć sukces. To doprowadziło do takiego a nie innego wyniku wyborów. To efekt przekonania, że tylko wspólnie można osiągnąć sukces. To sukces takich ludzi jak: Tadeusz Antoniak, przewodniczący Klubu „GP” w Filadelfii, jego żony Anety Antkowiak, Bogusława Kowalskiego, dr Łucji Świątkowskiej-Cannon, szefowej komitetu „Polonia dla Trumpa” i członka sztabu wyborczego Donalda Trumpa. – Polonia i setek ludzi, którzy identyfikują się z ideami Strefy Wolnego Słowa. …


——————–

Elbląg II – powstał 409 Klub GP, przewodniczącym został Bogusław Tadrowski, tel. 691 414 617, e-mail: GP-klub-E-g2@wp.pl

Łochów – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Tadeusz Łuniewski, tel. 504 981 378, klubgp.lochow@o2.pl

Panu Robertowi Gołaszewskiemu dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.

——————-

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-sukces-polskich-patriotow-w-usa/

Udostępnij

O autorze