Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 14.12.2016 r.

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 12.12.2016 r.


​​Szanowni Państwo,

zapraszamy do posłuchania audycji „Radiowy Klub Gazety Polskiej” z dnia 12.12.2016 r.:
http://www.klubygp.pl/posluchaj-audycji-radiowy-klub-gazety-polskiej-12-12-2016-r-audio/
Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 12.12.2016 r.

– Marek Michno, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Krakowie
80. miesięcznica tragedii smoleńskiej

– Maciej Rusiński, koordynator Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku
Zaproszony przez MON na pogrzeb płk. Matuszewskiego i mjr. Floyar-Rajchmana

– Andy Waligóra, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Wiedniu
Wybory prezydenckie w Austrii

 red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

  

Kolejna audycja już 19 grudnia o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

WAŻNE Zapraszamy do polubienia tej audycji, jak i poprzednich, i kliknięcia w żółto-zieloną łapkę:
 http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/
​​

Tydzień w Klubach „GP” – 14.12.2016 r.

Krzyż Semper Fidelis dla Pawła Piekarczyka

Niepokorny bard Paweł Piekarczyk, który od wielu lat nie odmawiając żadnemu Klubowi „GP” niestrudzenie  koncertuje w najdalszych miejscach w Polsce, Europie i obu Amerykach, został w sposób niezwykły doceniony. Z rąk Jerzego Kowalczyka, legendarnego działacza opozycji demokratycznej w PRL-u, organizatora strajku w Gdańsku w grudniu ’70, otrzymał  Krzyż Semper Fidelis. (…)

 Klub „GP” Gdańsk II zorganizował cykl koncertów Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego „Ludziom Solidarności – zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” na Pomorzu Gdańskim. Przy wykonywania piosenek z ostatniej płyty bardowie nawiązywali świetny kontakt z publicznością, która żywo włączała się w dyskusję w trakcie komentarzy do utworów.(…)

Nie łatwo być Polakiem …. ale warto! O tym przekonali się mieszkańcy Pabianic podczas koncertu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego „Zapiski Walki, Zdrady i Zwycięstwa”.

Klub „GP” Wieliczka gościł Jacka Smagowicza, działacza opozycji antykomunistycznej oraz NSZZ ”Solidarność”. Uczestnik wydarzeń Marca 1968 w Krakowie. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych w Polmozbycie Kraków w 1980….

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-krzyz-semper-fidelis-dla-pawla-piekarczyka/
Wróg Ludu…

Zaczęło się od Stefana Michnika

Sprawa Stefana Michnika to nie tylko problem rozliczenia stalinowskich zbrodniarzy sądowych. Ten żyjący w cieniu swojego brata sędzia stał się ważnym elementem, a jednocześnie symbolem przemian, które doprowadziły do powstania systemu postkomunistycznego.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/zaczelo-sie-od-stefana-michnika/


 

 

Takie tam… deliberacje….

Zaprzańcy z PRL‑u

Patrząc z perspektywy mijającego roku, może dobrze się stało, że powstały organizacje, w których swoje miejsce znaleźli ludzie z zapałem służący niegdyś komunistycznej władzy. Że zorganizowano wiece, w których uczestniczyli byli funkcjonariusze milicji, ZOMO, WSI, SB i inni zaprzańcy. To oni po 1989 r. założyli maski i zostali bez żadnej refleksji przyjęci przez Polaków jako pełnoprawni uczestnicy życia publicznego. Ci ludzie, przez lata wiernie służąc komunistom, niszczyli jakiekolwiek próby budowania wolnej Polski. Nie przebierali w środkach, posuwając się nawet do morderstw.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/zaprzancy-z-prl%e2%80%91u-2/


Takie tam… deliberacje…

Uczmy się na błędach!

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawiły się zapowiedzi nowych projektów ustaw. Niektóre z nich dotyczą gospodarki i przewidują przeważnie podwyżki cen. Ktoś, kto myśli o podwyższeniu cen np. na paliwa, alkohol czy papierosy, musi się liczyć z konsekwencjami takiej regulacji. Od 25 lat w Polsce wielokrotnie eksperymentowano z podwyżkami cen alkoholu czy tytoniu.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/uczmy-sie-na-bledach/Strategia ratlerka

Do jednej z bardziej irytujących sytuacji dochodzi wówczas, gdy jakaś grupa podejmuje wspólne ważne zadanie – idzie jej ze zmiennym szczęściem, ale idzie, i naraz pojawia się przeszkadzacz. Ktoś, kto zaczyna stroić głupie miny, przedrzeźniać, urągać i na wszelkie sposoby utrudniać pracę. W większości przypadków ludzie starają się ignorować jego zaczepki, czasem odgryzą się słownie.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/strategia-ratlerka/ 

 

You May Also Like