Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 21.12.2016 r.
Wróg ludu

Musimy być gotowi na każdy wariant

Miałem w tym komentarzu napisać tylko o niezwykłym prezencie, jaki postanowiliśmy zrobić Państwu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o płytę z nagraniem koncertu z okazji pięćdziesięciolecia twórczości artystycznej Jana Pietrzaka. Było to wydarzenie  samo w sobie wzruszające. Ale nagranie, prezentowane dzisiaj w gazecie, nabrało wagi kilkanaście dni po koncercie. Kilku jego bohaterów zginęło w Smoleńsku. W czasie uroczystości na scenie pojawili się Sławomir Skrzypek i Władysław Stasiak.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/musimy-byc-gotowi-na-kazdy-wariant/ 

Takie tam… deliberacje…

Przygotowują pucz!

W sobotnie popołudnie zapadła decyzja o zorganizowaniu wiecu poparcia dla rządu RP przez kluby „Gazety Polskiej”. Podjęliśmy ją po piątkowych wydarzeniach w Sejmie i po chamskich zachowaniach posłów PO oraz Nowoczesnej. Ponadto okazało się, że w rozróbie przed Sejmem oprócz KOD-u brali też udział bojówkarze z Antify. Do tej pory kluby „GP” nie reagowały na to, co robią ludzie spod znaku KOD-u. To nie był nasz poziom dyskusji, nie chcieliśmy dawać im satysfakcji.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/przygotowuja-pucz/


Takie tam… deliberacje…

Nigdy nie zawiedli

Ktoś, kto oglądał relacje z odbywających się na pl. Trzech Krzyży w Warszawie uroczystości upamiętniających 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, nie mógł nie zauważyć dziesiątków biało-czerwonych banerów z logo klubów „Gazety Polskiej”. To naprawdę robiło wrażenie! Jednak nie o wrażenia tu chodzi, lecz o ludzi, którzy te banery przywieźli.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nigdy-nie-zawiedli/Wrzutka

Putin ma wielkie oczy

Ciekawa sprawa, całkiem do niedawna w światowych mediach negowano jakikolwiek wpływ tajnych służb Rosji na elity w zachodnich demokracjach. Wspominanie o mackach KGB czy FSB było w złym tonie, a to, że koryfeusze lewicy otrzymywali pensje np. w Gazpromie, całkowicie ignorowano.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/putin-ma-wielkie-oczy/

 


Słoń w składzie porcelany

Tytuł wziął się z powieści którą ostatnio czytam. Jest to jeden z ostatnich kryminałów Agaty Christie zatytułowany „Słonie mają długą pamięć”. Nie ma ta powieść niczego wspólnego z obecnymi wypadkami politycznymi w Polsce, ale że Christie nietypowo dla siebie wprowadza tam bardzo ambitne rozwiązania literackie typu strumienia świadomości, to poszedłem takim strumieniem i dotarłem do słonia w składzie porcelany, czyli p. Marszałka Kuchcińskiego.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/slon-w-skladzie-porcelany/Co rzeczywiście tak zestresowało Grzegorza Turnaua?Gdybyś niedźwiedziu wiedział, że masz w dupie przedział, to byś cicho w zagajniku siedział!
(Wiesław Dymny)

Wczoraj w TVN24 w audycji „Fakty po faktach” wystąpił Grzegorz Turnau. Zapytany przez prowadzącą dziennikarkę, o to, co obecnie czuje powiedział, cytuję w miarę dosłownie, to, co sobie zapisać zdążyłem:

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/co-rzeczywiscie-tak-zestresowalo-grzegorza-turnaua/

 

apraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukaże  się w wydaniu Gazety Polskiej.
Tydzień w Klubach „GP” – 14.12.2016 r.

Uczciliśmy rocznicę stanu wojennego

Przedstawiciele kilkudziesięciu Klubów „Gazety Polskiej” uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Ramię w ramie z represjonowanymi i organizatorami strajków w tamtych ponurych czasach stanęli ludzie, którzy chcieli pokazać, że hucpa, którą w tym dniu przygotowali twórcy stanu wojennego i ich spadkobiercy jest czymś skandalicznym i uwłacza pamięci Polaków. Uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego przez zdrajców Ojczyzny odbyły się w większości miast w Polsce. We wszystkich uczestniczyli członkowie Klubów „GP”. Jesteśmy winni szacunek i podziękowanie tym wszystkim, a zwłaszcza członkom Klubów „GP”, za to, że zawsze są tam, gdzie decydują się losy Kraju, gdzie pojawia się zagrożenie, że ktoś chce nam ukraść niepodległą Polskę. Dziękujemy!
(…)

Członkowie Klubów „GP” zostali zaproszeni na Koncert Galowy z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Koncert odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie.

———

Czerwionka-Leszczyna – zawieszenie działalności. Pani Ewie Kopczyńskiej dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.

Sosnowiec – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Paweł Szopa, tel. 608 228 070, e-mail: klubgp.sosnowiec@gmail.com Panu Robertowi Fiałkowskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Świdwin – zmiana adresu e-mail:  kgpswidwin@interia.pl

Wiedeń II  – zmiana adresu e-mail:  kgp.wieden.pilecki@hotmail.com

Tychy – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Janusz Jabłoński, tel. 608 260 412, e-mail: tychy.klubgp@gmail.com. Pan Zygmunt Grochowalski został wiceprzewodniczącym. Dziękuję Panu Zygmuntowi za owocną współpracę.

———

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-uczcilismy-rocznice-stanu-wojennego/

Udostępnij

O autorze