Rdzawka

Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 04.01.2017 r.

Pozdrawiam, Ewa Wójcik.


Wróg ludu

A my róbmy swoje

Mydlana bańka w postaci ruchu społecznego zwanego KOD-em pękła chyba ostatecznie. Jest kilku, kilkunastu płatnych kadrowców, trochę wariatów i nieco więcej partyjnych funkcjonariuszy. Realnie opozycja nie ma swojego ruchu społecznego, ale za taki się po prostu przebiera.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/a-my-robmy-swoje/


 

 

Takie tam… deliberacje…

Platforma i środki publiczne

NIK opublikowała raport dotyczący wydatkowania prawie 11 mln zł w trakcie ubiegania się Krakowa o przyznanie prawa do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. Raport nie pozostawia złudzeń: pieniądze wydano nieefektywnie, bo „miasto wycofało się ze starań o organizację igrzysk na skutek braku poparcia dla tej idei wśród mieszkańców”. Nim jednak do tego doszło, Komitet Konkursowy Kraków 2022, którym kierowała ówczesna posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak, zdołał wydać prawie 11 mln zł.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/platforma-i-srodki-publiczne/


Takie tam… deliberacje…

KOD organizacją terrorystyczną?

Organizacja Polonia Institute z Los Angeles wystosowała list do polskiego ambasadora w USA, w którym zapowiada zwrócenie się do amerykańskiego rządu o zakwalifikowanie KOD‑u jako organizacji terrorystycznej. W liście podkreśla, że „przywódcy KOD‑u otwarcie nawołują do destabilizacji kraju” i „deklarują użycie broni palnej”. Wskazuje, że KOD działa w USA i „planuje on wykorzystanie przemocy w protestach tu, w Stanach Zjednoczonych, tak jak niedawno czynił to w Warszawie”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/kod-organizacja-terrorystyczna/Wrzutka

Czynnik czasu

W jednym z moich wierszyków dla „Codziennej” podsumowujących miniony rok, postawiłem tezę, że „dalej będzie z górki”. Zdania nie zmieniam, mimo że zdaję sobie sprawę z wszystkich niebezpieczeństw i przeciwieństw, które pojawią się na naszej drodze. Jednak w naszym politycznym starciu coraz więcej przemawia za tym, że jesteśmy skazani na wygraną. Czas też pracuje dla nas!

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/czynnik-czasu/

 To nie dzieje się od dziś

Dziś zbieramy owoce, a Bóg raczy wiedzieć, ile jeszcze i jak gorzkich zgniłków nas czeka. Kryzys, jaki opanował dziś Polskę (i nie tylko), tu u nas to rezultat 27 lat polityki elit III RP. Nie zaczął się nagle, nie zaczął się też wcale w 2010 roku.
Trendy były od lat doskonale widoczne. Poniżej tekst, który napisałam w 2002 roku…

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/to-nie-dzieje-sie-od-dzis/

 

Tydzień w Klubach „GP” – 04.01.2017 r.

Kluby „GP” w obronie demokracji

Tylko 24. godziny wystarczyły członkom Klubów „Gazety Polskiej” do zorganizowania dużej manifestacji w obronie demokracji i poparcia rządu RP, która odbyła się przed Pałacem Prezydenckim. Podczas demonstracji w której uczestniczyło około 5 tys. osób głos zabrał m.in. wicepremier Piotr Gliński, który zwracając się do klubowiczów powiedział: „Polska potrzebuje demokracji i wy jesteście solą tej demokracji. To dzięki wam Polska się zmienia i polski rząd stabilnie i odpowiedzialnie prowadzi rozwój kraju”. Dziękując w imieniu rządu powiedział: „Za waszą postawę obywatelską, za waszą aktywność obywatelską. To wy jesteście prawdziwym polskim społeczeństwem obywatelskim. Dziękujemy!” Wicemarszałek Joachim Brudziński zapewnił zebranych, że: „Nie zabraniamy opozycji protestów i manifestacji. Niech sobie chodzą, niech protestują, ale na warcholstwo i na nocną zmianę wart nie pozwolimy”. Natomiast były działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski stwierdził: „Demokratycznie wybrana władza odda władzę wyłącznie za pomocą kartki wyborczej. I niech oni wiedzą, że tej władzy nie będzie bronić wyłącznie ustawowo do tego upoważniona policja, że tej władzy będą bronić również wyborcy tej władzy”. „Polska jest wolnym krajem. To jest oaza wolności w tej chwili w Europie. Wszyscy musimy pilnować tej wolności” – mówił prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski. Na zakończenie głos zabrał red. Tomasz Sakiewicz, który powiedział: „Nie udało im się, nie obalą tego rządu, nie obalą tego prezydenta, nie przewrócą demokracji. Ale jest jeden warunek – my nie możemy się cofnąć, nie możemy być zadowoleni. Polska to jest stały obowiązek. Polska wymaga stałej troski, Polska wymaga stałej walki”. W imieniu zgromadzonych na wiecu Justyna i Witold Szpiczyńscy przekazali  bezpośrednio w Kancelarii Prezydenta list zaadresowany do Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, oraz do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Kopia listu została przekazana na ręce pana Joachima Brudzińskiego. Kancelaria wyraziła serdeczne podziękowania Klubom „Gazety Polskiej” oraz uczestnikom zgromadzenia za wyrażenie poparcia dla Rządu oraz Prezydenta RP. Proszono również o przekazanie, że to poparcie jest bardzo potrzebne i może być ważne w nadchodzącym czasie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom demonstracji za obecność i wyrażenie poparcia dla dobrych zmian zachodzących w Polsce.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-kluby-gp-w-obronie-demokracji/

Udostępnij

O autorze