Rdzawka

Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 18.01.2017 r.

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 16.01.2017 r.


​​
​​
​​Szanowni Państwo,

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 16.01. 2017 r.: http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-16012017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 16.01.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewiczred. nacz. „Gazety Polskiej”

– Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, prezes sieci aptek „Ziko”

– Rafał Komarewicz, przewodniczący Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej Rady Miasta Krakowa, właściciel firmy doradczej specjalizującej się w segmencie rynku aptecznego

– Aleksandra Świkszcz, Dyrektor ds. Public Relations Strefa Wolnego Słowa, Gala Człowieka Roku Strefy Wolnego Słowa

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

  

Kolejna audycja już 16 stycznia o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

WAŻNE Zapraszamy do polubienia tej audycji, jak i poprzednich, i kliknięcia w żółto-zieloną łapkę:
 http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/
Wróg ludu

Za to przejdą do historii

Niewiele było w ostatnich dziesięcioleciach tak istotnych momentów w historii naszego narodu jak powitanie wojsk amerykańskich na ziemi polskiej, które przyjechały bronić nas przed potencjalną agresją ze Wschodu. Zmienia to nie tylko układ sił w Europie, lecz także całą geopolitykę tego regionu. Trudno sobie wyobrazić, by Stany Zjednoczone pozwoliły na dominację szpiegowskich i gospodarczych lobbies ze strony państwa, które może być agresorem.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/za-to-przejda-do-historii/ 
Takie tam… deliberacje…

Nowoczesna radna

Krakowska radna Małgorzata Jantos, działaczka partii Nowoczesna, przygotowała projekt uchwały, który zobowiązywał prezydenta Krakowa do finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta. Wszyscy rozumieją radną Jantos, która będzie konkurowała z posłem Meysztowiczem Jerzym na listach wyborczych i która stara się za wszelką cenę zaistnieć, ale będzie to niezwykle trudne.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/nowoczesna-radna/


Więcej tego nie próbujcie

Polacy ze zdumieniem i oburzeniem obserwowali to, co w Sejmie wyczyniali posłowie PO i Nowoczesnej. Wciąż się zastanawiają, jak można było dla utrzymania dotychczasowych przywilejów paru tysięcy ludzi i bezkarnego robienia szemranych interesów stawiać na szali przyszłość Polski. Bo przecież taki był cel tej awantury: doprowadzenie do takiego kryzysu politycznego i gospodarczego, takiego zubożenia większości społeczeństwa, żeby w rezultacie wymusić zmianę rządu.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/wiecej-tego-nie-probujcie/Wrzutka

Kopnąć stolik

Grom karcianym towarzyszą naukowe teorie, ale również ludowe mądrości. Znana jest anegdota o ojcu, który lał syna hazardzistę. Lał, ale nie za to, że grał, lecz że za wszelką cenę usiłował się odegrać. Niestety! Od Dostojewskiego po rubryki sądowe pełno jaest opowieści o ludziach, którzy mimo złej passy nie potrafili się wycofać.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/kopnac-stolik/

 
Skąd oni są?

Popatrzmy: Joanna Schmidt, Monika Rosa, Joanna Scheuring-Wielgus, Paulina Hennig-Kloska, Ewa Lieder, Katarzyna Lubnauer, Ryszard Petru – i można by tak ciągnąć. Nie należy wyśmiewać się z nazwisk, wiem o tym. I nie jestem narodowcem. 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/skad-oni-sa/„ZAKAPIORY”

Obejrzałem wczoraj w telewizji film pt. „Pucz”.

Aspekt psychologiczno-genealogiczny rokoszu „opozycji totalnej” przeciw obecnie rządzącym opisałem już wcześniej w notce pt. „Psychologia zamachu „elit” III RP na nową władzę” – vide:

http://salonowcy.salon24.pl/686243,psychologia-zamachu-elit-iii-rp-na-nowa-wladze

Dziś natomiast postaram na konkretnych przykładach scharakteryzować cechy osobowościowe przedstawionych w rzeczonym filmie „puczystów”, które ów film do granic bólu obnażył. 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/zakapiory/​​
Tydzień w Klubach „GP” – 18.01.2017 r.

Dary dla rodaków z Białorusi

Jak co roku Klub „GP” z Bydgoszczy, Solidarni2010, Idee Solidarności 1908-89, Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości i Stowarzyszenie Osób represjonowanych w PRL „Przymierze”  zorganizowały zbiórkę darów dla dzieci z Białorusi. Cała akcja odbyła się pod hasłem „Przywróćmy polskim dzieciom z Białorusi Świętego Mikołaja”. Rodzaj zbieranych upominków zgodny był ze wskazówkami proboszczów z Pińska i Narowli. Zebrano między innymi w pełni wyposażone piórniki, bogato ilustrowane bajki, powieści historyczne, płyty z polskimi pieśniami, gigantyczne „Kinder-jajka” z niespodzianką, łakocie, środki czystości, konserwy, płyty z polskim filmami. Dary zawieźli: Maciej Różycki, Marcin Pieńkowski, Jan Perejczuk, Mikołaj Gładykowski, Tomasz Jasiński, Daria Filinger, Jarosław Janczewski…
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-dary-dla-rodakow-z-bialorusi/

Udostępnij

O autorze