Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej- 22.03.2017

Tydzień w Klubach „GP” – 22.03.2017 r.

Marsze Pamięci po raz osiemdziesiąty trzeci

Wszędzie tam, gdzie działają kluby „Gazety Polskiej”, w setkach miast w Polsce i na świecie, odbyły się kolejne uroczystości związane z miesięcznicą największej tragedii, jakiej doświadczyli Polacy po II wojnie światowej. Po raz pierwszy jest szansa na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej. Powołanie przez min. Antoniego Macierewicza podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej gwarantuje rzetelne śledztwo i daje nadzieję na ukaranie winnych. Członkowie klubów podążający w Marszach Pamięci cierpliwie czekają na ujawnienie sprawców tej straszliwej zbrodni. Od pierwszych kwietniowych dni 2010 roku domagaliśmy się prawdy. Powoli dołączały do nas inne organizacje patriotyczne i partie polityczne. Dzisiaj świadomość o tym, co naprawdę stało się w tamten kwietniowy poranek, dociera do milionów Polaków. Zachodnie społeczeństwa uświadamiają sobie, że bez żadnej refleksji uwierzyły kłamstwom gen. Anodiny i funkcjonariuszom Donalda Tuska. Członkowie klubów „GP”, tak jak dziesiątki tysięcy patriotów w Polsce i na świecie, będą uczestniczyć w Marszach Pamięci dopóty, dopóki winni nie staną przed niezawisłym sądem.

Zapraszamy do przeczytania całości na:   http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-marsze-pamieci-po-raz-osiemdziesiaty-trzeci/

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 13.03.2017 r.
​​​​​Szanowni Państwo,

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 13.03.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-13032017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 13.03.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Paweł Piekarczyk, 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent Andrzej Duda odznaczył Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego Orderem Odrodzenia Polski, Polonia Restituta. Wcześnie w Muzeum Wojska Polskiego Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski i Lech Makowiecki zostali uhonorowani przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”.

– Joanna Urbańska – przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Budapeszcie
Wspólne uroczystości 15 marca w Budapeszcie

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 20 marca o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.


WAŻNE Zapraszamy do polubienia tej audycji, jak i poprzednich, i kliknięcia w żółto-zieloną łapkę:
 http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/ 
​​
Wróg ludu

 

Wewnętrzna okupacja

Napadanie na inne państwa przy użyciu całego potencjału militarnego nie jest dzisiaj zupełną przeszłością. Dzieje się to jednak niezwykle rzadko. Bodajże ostatni raz taka klasyczna wojna miała miejsce w przypadku ataku na Kuwejt, kiedy to Irak, na prośbę jakiegoś enigmatycznego rządu wyzwolenia, udzielił bratniej pomocy sąsiadowi, wyzwalając go jednocześnie ze złóż ropy. Saddam Husajn pożałował swojej decyzji, gdy w odpowiedzi na agresję zwaliła mu się na głowę koalicja różnych państw z USA na czele.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/wewnetrzna-okupacja/Takie tam… deliberacje…

Freudowska pomyłka?

Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak ponuro mogłaby wyglądać polska polityka bez posłów z Nowoczesnej. Od początku, odkąd znaleźli się w Sejmie RP, stwierdzili, że jednak kabaret bardziej ich pociąga niż jakieś tam posłowanie. Ileż pieniędzy ktoś włożył w wyszukanie tak wspaniałych aktorów, bo przecież nikt nie zaprzeczy, że kabaret pod nazwą .N robi furorę i Polacy zaśmiewają się do łez.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/freudowska-pomylka/Takie tam… deliberacje…

Powstała Rada Gospodarcza

Ważnym wydarzeniem w ostatnich dniach było powstanie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa. To inicjatywa oddolna, nieinspirowana politycznie czy w inny sposób. Statutowym jej mottem jest budowanie polskiego kapitału i majątku obywateli poprzez polskich przedsiębiorców, budowanie silnej pozycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/powstala-rada-gospodarcza/

 Nieuchronność

„Widmo krąży nad Europą – widmo populizmu!” – mogą wołać dzisiejsze prawnuki Marksa. A może nie tyle populizmu, ile normalności? Niezależnie od tego, ile wyborów dzieli partię Wolności od rządów w Holandii, czy Marine Le Pen zostanie prezydentem Francji i czy Alternatywa dla Niemiec zdobędzie tyle głosów, by wejść na pozycję rozgrywającego w RFN, historyczna wajcha została już przełożona. Społeczeństwa zaczynają mieć wpływ na to, co do tej pory elity rozgrywały wyłącznie między sobą

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nieuchronnosc/ 


Udostępnij

O autorze