Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 27.04.2017
Wróg Ludu…

Kontrrewolucja Hamletów

Niecałe 12 lat temu (9.06.2005 r.) przejąłem kierowanie „Gazetą Polską”. Odbywało się to przy wściekłym ataku „Gazety Wyborczej”.

Chociaż zapraszano mnie wtedy jeszcze do wielu mainstreamowych mediów, cała ta sytuacja uświadomiła mi, że trzeba podjąć walkę z przekazem, który zdominował III RP. Chodziło o to, co się do ludzi mówi i kto to mówi. Wtedy powstał felieton „Wróg ludu”. Potrzebna była każda szabla. Rzuciłem hasło reaktywowania istniejących w latach 90. klubów „Gazety Polskiej”. Zaczęliśmy zapraszać też publicystów, którzy byli wyklęci w innych mediach. Akurat w 2005 r. odbywały się wybory prezydenckie i parlamentarne. Wzorem redakcji amerykańskich napisałem, kogo zamierzam poprzeć w wyścigu o władzę. Chodziło o to, by przestać udawać, że dziennikarze nie mają poglądów. Ta maskarada była najgorszym oszustwem mediów III RP. Wtedy wywołało to szok i dosyć solidarne potępienie środowiska.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/kontrrewolucja-hamletow/Takie tam… deliberacje…

​Jaruzelska nawołuje do puczu?

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, że należy jak najszybciej odsunąć od wpływów w armii oficerów szkolonych w sowieckich szkołach i z rozrzewnieniem wspominających służbę pod dowództwem Wojciecha Jaruzelskiego, to wywiad z Moniką Jaruzelską w jednym z programów Polsatu powinien te wątpliwości rozwiać. Otóż córka zbrodniarza odpowiedzialnego za działania zbrojne przeciwko własnemu narodowi powiedziała coś, co jeży włos na głowie: „Ta masakra piłą mechaniczną, której i na polskich lasach, i na polskiej armii się dokonuje, to są rzeczy, które są dla mnie bolesne.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bjaruzelska-nawoluje-do-puczu/Takie tam… deliberacje…

Fałszywi przyjaciele

Nikogo nie zdziwiło, że akurat na portalu Wpolityce.pl zamieszczono list min. Antoniego Macierewicza do posła Pawła Kukiza, w którym prosi o nieobrażanie Bartłomieja Misiewicza. W liście, który ma charakter poufny, czytamy m.in.: „Wpisuje się Pan w ten sposób w kampanię dezinformacji i nienawiści od miesięcy uprawianej przez najgorszych szkodników sprawy Polskiej. Ludzi, którzy świadomie doprowadzili do ruiny polskie przedsiębiorstwa, niszczyli polską obronność i wyprzedawali polskie interesy narodowe, a swoimi zachowaniami zasłużyli na miano zaprzańców.(…)”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/falszywi-przyjaciele/D jak Donald

Może to kogoś zaszokować, ale przesłuchanie Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze uważam za wielkie święto demokracji, a jednocześnie dowód na jej przestrzeganie w naszym kraju.

Łatwo sobie wyobrazić, jak potraktowano by przewodniczącego Unii, gdyby w Polsce naprawdę panowała „pisowska awantura”, jakiej istnienie dzień w dzień imputuje opozycja. Wyobrażacie sobie Państwo takie powitanie i triumfalny przemarsz przez miasto w Rosji Putina?

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/d-jak-donald/

 

zapraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukazał  się w wydaniu Gazety Polskiej.Tydzień w Klubach „GP” – 26.04.2017 r.

Siódma rocznica pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu

Mszą św. w Katedrze na Wawelu przy Ołtarzu Ojczyzny i relikwiach św. Stanisława rozpoczęły się uroczyste obchody 7. rocznicy pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich w Krakowie. Wcześniej prezes Jarosław Kaczyński razem z premier Beatą Szydło, szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Małgorzatą Sadurską, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, wicemarszałkiem Sejmu prof. Ryszardem Terleckim, ministrami, posłami, senatorami i przedstawicielami organizacji patriotycznych złożyli wieńce pod pomnikiem  św. Jana Pawła II. W homilii proboszcz świątyni ks. prałat Zdzisław Sochacki powiedział m.in.: „To wiara nas tutaj sprowadza, chęć modlitwy, chęć przedstawienia Bogu Miłosiernemu tych, którzy złożyli ofiarę dla nas, dla naszej ojczyzny, podejmując trud uczczenia rocznicy zbrodni katyńskiej”. Po mszy w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów złożono kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej. Następnie uczestniczący w uroczystości przeszli pod Krzyż Katyński, upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej, znajdujący u podnóża Wawelu, gdzie złożono wieńce. W uroczystościach licznie uczestniczyli przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej”…

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Spale odbędzie się XII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2017 r. Miejscem Zjazdu będzie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Uczestników zgłasza tylko przewodniczący klubu „GP”. Informacji udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro Klubów „GP”, p. Ewa Wójcik) i  792 237 403 (p. Beata Dróżdż).

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-siodma-rocznica-pogrzebu-pary-prezydenckiej-na-wawelu/

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 24.04.2017 r.​​​Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 24.04.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-24042017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 24.04.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Ryszard Majdzik, W latach 70. działacz opozycji demokratycznej: współpracownik KSS KOR, SKS, ROPCiO; od 1980 członek Konfederacji Polski Niepodległej. Po wprowadzeniu stanu wojennego, 13 grudnia 1981, został internowany w Ośrodkach Odosobnienia w Nowym Wiśniczu, Załężu k. Rzeszowa, Kielcach. W latach 80. organizator szeregu protestów i głodówek; wydawca, drukarz i kolporter prasy podziemnej, wielokrotnie aresztowany. W 1989 przeciwnik rozmów Okrągłego Stołu. Od 1990 w NSZZ Solidarność ’80, przewodniczący Komisji Zakładowej i Komisji Krajowej.

– Tadeusz Antoniak – przewodniczący klubu „GP” w Filadelfii.  IV Forum Polonijne odbywające się w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown. Udział w nim wzięły ważne osobistości z Polski i działacze polonijni ze Stanów Zjednoczonych, w tym minister Jan Dziedziczak, sekretarz stanu Mateusz Stąsiek, konsul RP w NY, Maciej Golubiewski i przedstawiciele różnych organizacji. Wśród gości i prelegentów byli również prof. Kazimierz Nowaczyk, Glen Jorgensen, prof. Wiesław Binienda , prof. Chris Cieszewski. 

– Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 1 maja o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

 

Udostępnij

O autorze