Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Kluby Gazety Polskiej 02.08.2017

Tydzień w Klubach „GP” – 02.08.2017 r.

Kluby „GP” w Hamburgu w obronie dobrego imienia Polski

Przed polskim  konsulatem w Hamburgu zebrała się grupa zwolenników KOD-u wspieranych przez ich „niemieckich przyjaciół”, którzy zaczęli palić świece i wykrzykując antyrządowe hasła próbowali obrażać polityków PiS – u. Wymachiwali unijnymi flagami, a jedyną polską flagę jaką posiadali była z logo znanego piwa. Wieść o próbie zadymy dotarła do wszystkich trzech Klubów „GP” działających w Hamburgu, których członkowie natychmiast zjawili się w niedzielne popołudnie pod konsulatem, żeby bronić dobrego imienia Polski. Przybyli z banerami na których widniały napisy: „PILNUJĘ POLSKI’”, ,,WOLNE SĄDY OD KORUPCJI’’ itp.

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.plwww.klubygp.pl

Śrem – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Jerzy Cieślewicz, tel.:  608 431 239, e-mail: klubgp.srem@gmail.com. Panu Zbigniewowi Świetlikowi dziękujemy za dotychczasową działalność.

Jaworzno – reaktywacja Klubu „GP”, przewodniczącą została Lucyna Pluta, tel.: 508 680 860, e-mail: klubgazetypolskiejjaworzno@onet.pl. Pani Annie Horodyńskej dziękuję za dotychczasową współpracę.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-kluby-gp-w-hamburgu-w-obronie-dobrego-imienia-polski/

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 31.07.2017 r.


​​​​
​​​​​Szanowni Państwo, 

 

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-31072017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 31.07.2017 r.

 – red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Stanisław Markowski, fotograf, dokumentalista, a także pieśniarz i kompozytor związany z nurtem poezji śpiewanej. Fotografował m.in. wydarzenia w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. demonstracje po wprowadzeniu stanu wojennego, pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki

– Adam Borowski, od września 1980 był członkiem NSZZ „Solidarność”. Był organizatorem struktur podziemnych Międzyzakładowego Robotniczego Komitetu „Solidarności”. Współorganizował niezależny od władz pochód pierwszomajowy w 1982. Był jednym z organizatorów akcji uwolnienia postrzelonego przez milicję Jana Narożniaka. 10 lipca 1982 został aresztowany, a 19 maja 1983 skazany na sześć lat więzienia (w lipcu 1983 wyrok zmniejszono o połowę). W lipcu 1984 został zwolniony warunkowo. Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”, który wystosował „Apel  o reformę wymiaru sprawiedliwości”.

– Miłosz Horodyski

Prowadzenie:  Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 7 sierpnia o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl


​​

​​

Wróg Ludu…

Co są nam winni rządzący

Nie ukrywam, że nie zgadzam się z decyzją prezydenta o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Były one obarczone błędami, które należało poprawić. Na miejscu głowy państwa pewnie odesłałbym jedną z nich do Trybunału Konstytucyjnego, a w ogóle postarałbym się o szybką nowelizację tam, gdzie widać problem. Prezydent uskarżał się, że nie był odpowiednio doinformowany.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/co-sa-nam-winni-rzadzacy/


​​

Takie tam… deliberacje…

Podpisz i udostępnij!

Prezydent Andrzej Duda po zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zapowiedział: „W najbliższym czasie przedstawię nowe wersje projektów reformujących sądownictwo”. Środowiska byłych więźniów politycznych, Strefy Wolnego Słowa i klubów „GP” nie chcą czekać z założonymi rękoma i powołały Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”, który wystosował „Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości”.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/podpisz-i-udostepnij/Takie tam… deliberacje…

Bmw wciąż w modzie

Od dekad w Polsce znakomicie sprawdzał się system „bmw”, czyli awansami cieszyli się ci, którzy byli: bierni, mierni, ale wierni. W ostatnich dwu latach starano się to zmienić, lecz jak dotąd zmiany dotyczą tylko kadry kierowniczej. Zwolnieni jednak szybko znajdują zatrudnienie w urzędach opanowanych przez ludzi związanych z PO i PSL-em.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/bmw-wciaz-w-modzie/Tylko jedność

Źle się dzieje w rodzinie, jeśli rodzice się pokłócą. Jeszcze gorzej, kiedy w spór włączą się kuzyni czy nieżyczliwi sąsiedzi. Zdezorientowane dzieci spoglądają to na jednego, to na drugiego rodzica i jeśli konflikt trwa, po jakimś czasie uciekają z domu.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tylko-jednosc/Dzieci 500 Plus wypłoszyły „elity” III RP z półwyspu Helskiego

Dzisiaj mój wypoczywający rokrocznie w Jastarni Kolega z krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. prof. Lecha Kaczyńskiego przysłał mi e-mail następującej treści:

Witaj Krzyśku,
masz materiał na bloga.
W Jastarni dzieci 500+ wyparły  postnomenklaturową ‚elitę’. Takiej
liczby dzieci  jeszcze nigdy w Jastarni nie widziałem  Zeszłoroczne straszenie Młynarskiej dało dobry skutek.
Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej…
”, koniec cytatu.

Ucieszyłem się tedy, że potwierdzają się moje obserwacje z zeszłego roku, o których Wam teraz opowiem.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dzieci-500-plus-wyploszyly-elity-iii-rp-z-polwyspu-helskiego/

Udostępnij

O autorze