Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia rostrzygnięte!

Duży, większy i… ogromny! Mimo kapryśnej pogody i wiatru, który nie sprzyja dmuchaczom, na starcie XV Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia pojawiło się niemal 40 osób. Udało się ustanowić nowy Rekord Polski, który Towarzystwo Kontroli rekordów Niecodziennych z siedziba w Rabce Zdroju wpisało do Polskiej Księgi Rekordów.

 – Gdyby uczestnicy dmuchali balon wspólnie, to miałby on średnicę niemal czterech metrów, z czego pierwsza dziesiątka zawodników nadmuchałaby aż 2 metry – mówi z dumą Piotr Wiecha, właściciel Rodzinnego Parku Rozrywki RABKOLAND, w którym co roku, od 15 lat odbywają się Mistrzostwa. – Bardzo się cieszymy, że ta zabawa przyciąga tak wielu chętnych, a udział w niej biorą całe rodziny, dopingując się wzajemnie – dodaje. W tym roku nagrodzono pierwszą dziesiątkę zawodników, a zwycięzcą i jednocześnie nową rekordzistką okazała się pani Bernadeta Czyszczoń z Rabki Zdroju, której wynik to imponujące 26 cm. Niedużo mniej wydmuchała Irena Pawlikowska – 25,8 cm, a tuż za nimi uplasował się pan Radosław Rokicki z Krakowa z 21,2 cm.

W sobotę w Rabkolandzie dmuchali Polacy, Słowacy i mieszkańcy Wielkiej Brytanii, było zabawnie, kolorowo i… głośno! I wciąż mamy przed sobą możliwość ustanowienia rekordu świata, który należy do Amerykanki Aity Cambridge i wynosi 35,5 cm. Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia odbywają się od piętnastu lat w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland, pod Patronatem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Pierwsze Mistrzostwa Polski w tej niecodziennej dyscyplinie odbyły się 1 czerwca 2003 roku z udziałem 486 zawodników, a historycznym pierwszym Mistrzem Polski został Brunon Czerwiński (14 lat) z gminu Bliżyn – wydmuchując balon o średnicy 20 cm.

Udostępnij

O autorze