Rdzawka

Tydzień w Klubach „GP” 01.09.2017

 
Tydzień w Klubach „GP” – 30.08.2017 r.

Kluby „GP” pomagają poszkodowanym w nawałnicy

Kluby „GP” z Tczewa i Starogardu Gdańskiego z niezwykłym poświęceniem włączyły się w pomoc mieszkańcom miejscowości, którzy zostali poszkodowani w ostatnich nawałnicach. Pomagała młodzież ze stowarzyszenia Nie Ma Lipy ze Skarszew i ochotniczych strażaków. W kościołach diecezji pelplińskiej zbierano pieniądze dla poszkodowanych, a w miejscowościach które najbardziej ucierpiały sprzątano po kataklizmie. – Nie wiem, jak się odwdzięczyć za tę pomoc, bo słowo „dziękuję” to za mało…

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, spotkał się z mieszkańcami Puław. Okazało się, że sala przygotowana przez organizatora spotkania Klub „GP” Puławy II okazała się za mała i spotkanie przeniesiono do pobliskiego ogrodu. Pytania do gościa koncentrowały się wokół bieżącej sytuacji politycznej. Sakiewiczowi towarzyszył Paweł Piekarczyk, który wystąpił z krótkim koncertem…

 

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.plwww.klubygp.pl.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/kluby-gp-pomagaja-poszkodowanym-w-nawalnicy/

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 28.08.2017 r.​​
​​​​​
​​​​​Szanowni Państwo,

zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 28.08.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-28082017-r/

– ks. proboszcz Władysław Palmowski, Parafia Rzymskokatolicka Św. Bartłomieja Ap. w Morawicy. Po 13 XII 1981 organizator pomocy strajkującym i ich rodzinom, organizator Komitetu Pomocy Internowanym, Komitetu Pomocy Aresztowanym w Nowej Hucie. organizator Mszy za Ojczyznę w kościele Arka Pana, współtwórca Komitetu Ocalenia „S” w Nowej Hucie, kapelan internowanych i podziemnej „S”. Kapelan „S” w Regionie Małopolska.

– Andrzej Gwiazda – działacz opozycji w okresie PRL, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność”, kawaler Orderu Orła Białego.

– Zbigniew Stefanik – korespondent polskich mediów we Francji. Temat: sytuacja polityczna we Francji przed wyborami. 

– Miłosz Horodyski

Prowadzenie:  Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

 

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 4 września o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz 

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

 

9 września, o godzinie 16.45 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze z okazji  6. rocznicy powstania „Gazety Polskiej Codziennie”
zostanie odprawiona Msza św. w intencji całej Strefy Wolnego Słowa, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Polskiej” oraz redakcji i Czytelników.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego  na stronie www.klubygazetypolskiej.pl​​

Wróg Ludu…

Chrześcijaństwo w oblężeniu

Europa została zaskoczona falą islamskich uchodźców z Azji i Afryki Północnej. Jeszcze bardziej zdziwiła ją czarna niewdzięczność naszych gości, którzy uderzyli w nas masowym terroryzmem. Zachowanie elit europejskich jest takie, jakby problem rzeczywiście był nagły i nowy.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/chrzescijanstwo-w-oblezeniu/


​​

Takie tam… deliberacje…

 Okrągła suma wielu decyzji

Dopiero decyzja Komisji Europejskiej sprawi, że Autostrada Wielkopolska SA będzie musiała zwrócić Polsce 895 mln zł za zawyżone rekompensaty, które otrzymała za zwolnienie ciężarówek z opłat za przejazd odcinkiem z Konina do Nowego Tomyśla. Zamiast przeznaczyć pieniądze na budowę autostrad kolejni ministrowie przelewali je na konto firmy związanej z Janem Kulczykiem.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/okragla-suma-wielu-decyzji/Takie tam.. deliberacje…

Nie ma dymu bez ognia

Coraz bardziej rozzuchwalają się różnego rodzaju zaprzańcy, którzy ostatnio za cel ataków postawili sobie np. święto Solidarności. 10 lat temu rzucili do walki z rządem PiS-u cały arsenał środków, jakim dysponowali. A mieli praktycznie wszystko: od mediów poczynając, pieniądze, które zgromadzili od początku tzw. transformacji, po całe pokolenie ludzi wychowanych na tekstach „Gazety Wyborczej”, a na układach z byłymi esbekami kończąc.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nie-ma-dymu-bez-ognia/


Dusza leminga

Zapewne nie warto byłoby zajmować się tą kwestią, gdyby nie fakt, że społeczność lemingopodobna to ciągle znaczny odłam naszego społeczeństwa, a ich sposób myślenia pozostaje dla reszty Polaków zagadką. Każda najbardziej nawet niegodziwa działalność wymaga racjonalizacji.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dusza-leminga/

Udostępnij

O autorze