Rdzawka

Gazeta Polska 06.09.2017

Zapraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukazał się w wydaniu „Gazety Polskiej”.

Tydzień w Klubach „GP” – 06.09.2017 r.

Polska młodzież z Białorusi w Polsce

 

Z inicjatywy Krystiana Frelichowskiego, przewodniczącego bydgoskiego klubu „GP”, na początku sierpnia po raz kolejny do Polski na wakacyjny wypoczynek przyjechała kilkunastoosobowa grupa młodych Polaków ze wschodniej Białorusi, głównie z regionu Mozyrza i Narowli. Terenów zabranych Rzeczypospolitej podczas pierwszego rozbioru Polski w 1772 r. Kiedy nastał Związek Sowiecki, w ciągu jednej nocy zaginęli tam wszyscy nauczyciele języka polskiego, a kościół katolicki został zamknięty na 75 lat….

Irena Zagrabska (ur. 1929 r.)  – członek Klubu „GP” Gdańsk II, została odznaczona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności. Uroczystość wręczenia odznaczeń miała miejsce w historycznej Sali BHP w Gdańsku. Krzyż wręczył prezes IPN-u dr Jarosław Szarek…


Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, http://www.klubygp.pl/kategoria/radio/

Będzin II – zmiana adres e-mail: klubgpbedzin2@outlook.com

Szczytno – zmiana przewodniczącego, nową przewodniczącą została: Agnieszka Kosakowska, tel.: 602 639 182, e-mail: klubgp.szczytno@wp.pl Pani Elżbiecie Matwiejczuk dziękuję za dotychczasową współpracę.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-polska-mlodziez-z-bialorusi-w-polsce-2/

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 4.09.2017 r.​​​​​​​
​​​​​Szanowni Państwo,

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 04.09.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-4092017-r/

– red. Tomasz Sakiewicz,  red. nacz. Gazety Polskiej

– Barbara Nowak, kurator oświaty w Małopolsce.

– Małgorzata Schulz, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Los Angeles. Członek Komitetu Statutowego nowo powstającej Organizacji Polonijnej pod nazwą roboczą: Polish American Council, zakładanej przez liderów Polonii Amerykańskiej; między innymi z Nowego Yorku, Chicago, Long Island, Los Angeles, Florydy i Bostonu. Członek Fundacji Jana Pawła II, oddział w Los Angeles. Pracowała przez 8 lat w studiu filmowym Warner Bros w dziale marketingu i promocji, potem przez 2 lata w studiu filmowym Walta Disneya  w Los Angeles. Ukończyła Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego z tytułem magistra Teologii i Środków Społecznego Przekazu.

– Miłosz Horodyski

Prowadzenie:  Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 11 września o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz 

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

 

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka  na stronie www.klubygazetypolskiej.pl
​​

Wróg Ludu…

UE poszukuje w Polsce Saracenów

Każda epoka ma swoje szaleństwa. Niektóre bywają przerażająco krwawe, inne śmieszne, budzące co najwyżej politowanie. Nie wiem, jak zostanie zakwalifikowane to, co obecnie wyrabia Unia Europejska. Myślę, że są tu historyczne analogie. Kiedy słyszę, jak chcą nas uczyć tolerancji i praworządności, przypominają mi się sceny z „Krzyżaków”, kiedy to jeden z europejskich gości zakonu chciał szukać w Polsce Saracenów. Ogłupienie pomieszane z ideologiczną zaciekłością i chęcią złupienia słabszego daje takie efekty.

 
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/ue-poszukuje-w-polsce-saracenow/


​​

Takie tam… deliberacje…

Dziki i mur

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieszczono list otwarty ministra Krzysztofa Jurgiela, w którym można m.in. przeczytać: „Na mój wniosek skierowano pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów kwestię budowy fizycznej bariery wzdłuż wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej, mającej utrudnić dzikom migrację z państw sąsiednich”.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dziki-i-mur/
Takie tam… deliberacje…

Czy uratuje nas Polexit?

W szczycie migracyjnym, który odbył się w Paryżu, oprócz przywódców Francji, Niemiec, Włoch oraz Hiszpanii uczestniczyli przedstawiciele państw Afryki. Jak zwykle dużo mówiono o kryzysie migracyjnym, który dotknął Europę. Przedstawiano kolejne propozycje, podobne do tych, o jakich rozmawiano dwa lata temu podczas szczytu Unia Europejska–Afryka na Malcie. 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bczy-uratuje-nas-polexit/ 


Stan oblężenia

Dawno już ojczyzna nasza nie była poddawana podobnej kanonadzie propagandowej. Przyzwyczailiśmy się do ujadania mediów czy ataków brukselskich harcowników w rodzaju Junckera i Timmermansa. Jednak kiedy zapiał kogut galijski – Macron i odezwała się „gruba Berta” w osobie Merkel, widać, że to nie żarty.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/stan-oblezenia/


Adamowicz, czyli „to nie ma nic do rzeczy”

Mam kilkoro przyjaciół – lemingów. Znam ich od ponad dwudziestu lat. Są to – wbrew utartym poglądom na temat lemingów – ludzie o dobrych sercach, i niejeden raz w różnych trudnych sytuacjach życiowych doznawałem od nich bezinteresownej pomocy. Problem jest tylko taki, że kiedy rozmawia się z nimi o sprawach politycznych i społecznych nie potrafią samodzielnie artykułować swoich myśli. Używają kalek i stereotypów wyniesionych z Onetu i TVN (o „Wyborczej” nie wspominam, bo tego to już nawet lemingi nie czytają).

 

 

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/adamowicz-czyli-to-nie-ma-nic-do-rzeczy/

Udostępnij

O autorze