Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 09.11.2017

Szanowni Państwo,

zapraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukaże się w wydaniu „Gazety Polskiej”.
​​Tydzień w Klubach „GP” – 08.11.2017 r.

Kluby Gazety Polskiej z wizytą w Brukseli

Na zaproszenie Posła Parlamentu Europejskiego Sławomira Kłosowskiego przedstawiciele Klubów „Gazet Polskiej” mieli okazję zwiedzić Brukselę i gmach Parlamentu Europejskiego. Wyjazd został zorganizowany przez Klub „GP” w Opolu – macierzystego okręgu europosła Kłosowskiego, a wśród uczestników byli przedstawiciele klubów z: Gliwic, Krakowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Wałbrzycha, Legnicy, Oławy i Wrocławia. Gośćmi specjalnymi byli mieszkańcy miejscowości Landzmierz w województwie opolskim, która w lipcu została poszkodowana przez trąbę powietrzną. Europoseł Kłosowski osobiście zaangażował się w pomoc dla zniszczonej miejscowości a widząc poświęcenie mieszkańców w obliczu katastrofy postanowił wynagrodzić ich postawę zaproszeniem na wyjazd. Zwiedzanie Brukseli zaczęto od gmachu Parlamentu Europejskiego a zwłaszcza sali obrad plenarnych gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące krajów należących do Unii Europejskiej…. 

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.plwww.klubygp.pl.

Wilno (Litwa) – powstał 434. Klub „GP”, przewodniczącym został Zygmunt Klonowski, tel.: +37068504081, e-mail: klubgp.wilno@gmail.com

Byczyna  – powstał 435. Klub „GP”, przewodniczącym został Damian Buła, tel.: 503 571 739, e-mail: klubgp.byczyna@gmail.com

Przeworsk – powstał 436. Klub „GP”, przewodniczącym został Piotr Filipowicz, tel.: 791 463 230, e-mail: klubgp_przeworsk@onet.pl

Czechowice-Dziedzice – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został: Artur Pająk, tel.: 505 488 883, e-mail.: klubgpczechowicedziedzice@gmail.com. Panu Wojciechowi Leśnemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-kluby-gazety-polskiej-z-wizyta-w-brukseli/

Pozdrawiam, Ewa Wójcik.

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka na stronie www.klubygazetypolskiej.pl
​​​

Wróg Ludu…

Dziś możemy być dumni z Polski

Mijają dwa lata od momentu, gdy zaczął się proces naprawy Rzeczypospolitej. Ta rocznica zbiega się z obchodami dnia niepodległości. I chyba żadna ekipa, która przejęła w Polsce władzę, nie zasłużyła bardziej na to, by świętować swój jubileusz wraz z rocznicą odzyskania wolności. Polska jest dzisiaj zupełnie innym krajem niż dwa lata temu. Wyniki finansowe pokazują szybkie zdrowienie gospodarki, a wysoki wzrost PKB budzi zazdrość nie tylko w Europie, lecz także na świecie.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dzis-mozemy-byc-dumni-z-polski/


​​

Takie tam… deliberacje…

Casus Trzaskowskiego

Parę miesięcy temu napisałem, że najbliższe wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wywołają popłoch w wielu miejscowościach w Polsce. Przede wszystkim będą się bali ci, którzy robią szemrane interesy z lokalną władzą. W wielu miejscowościach od dziesiątków lat rządzą ci sami ludzie, czasami to jeszcze byli członkowie rad narodowych. W miastach i gminach wytworzyły się układy wręcz mafijne, które gwarantowały uprzywilejowanym władzę i pieniądze.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/casus-trzaskowskiego/
Takie tam… deliberacje…

​Klub „GP” w Mieście Aniołów

Jutro nastąpi uroczysta inauguracja działalności Klubu „Gazety Polskiej” w Los Angeles. Hasłem przewodnim uroczystości jest „Jednoczenie się Polonii oraz zaangażowanie się młodej patriotycznej części Polonii w USA w historycznym momencie zmiany pokoleniowej”. Wśród 600 tys. osób pochodzenia polskiego zamieszkałych w Kalifornii są młodzi Polacy, którzy nigdy nie byli w ojczyźnie swoich rodziców. To, jakie wartości zostaną im przekazane, czy będą się czuli Polakami, czy wtopią się w społeczeństwo amerykańskie, zależy od nas.

 
Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bklub-gp-w-miescie-aniolow/

PIERWSZY PÓŁMETEK

Zadziwiające, jak szybko „brzydka panna bez posagu” stała się atrakcyjną damą, na którą patrzy się z rosnącym zainteresowaniem. Takie wrażenie odnosi się, oglądając Polskę po dwóch latach rządów „dobrej zmiany”. Jej premier lokuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych kobiet w światowej polityce, a gospodarka budzi coraz większe uznanie firm ratingowych.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/pierwszy-polmetek/

 

 
I’m still Tommy from the Block

Ostatnio organ, przepraszam – portal „Gazety Wyborczej” doznał wstrząsu. Okazało się bowiem, że Patryk Jaki  to „dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem”. Faktem jest, że czegoś tu nie rozumiem. Po co przyszły polityk stał? Nieruchome stanie pod blokiem, tak samo jak stanie na przystanku tramwajowym przykładowo, jest dosyć uciążliwe, bo po kilkunastu minutach nogi zaczynają doskwierać. Lepiej się przechadzać tam i z powrotem jeśli nie ma wolnego miejsca na ławeczce.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/im-still-tommy-from-the-block/

 

Apel

Jutro zaczyna się setny rok od momentu, gdy Polska odzyskała niepodległość. Przez dwanaście miesięcy towarzyszyć nam będą wielkie uroczystości przypominające trud i sukces Polaków w 1918 r.
99 rocznica dzięki zbiegowi losu poprzedzona została listopadową miesięcznicą smoleńskiej tragedii. Czekaliśmy ponad siedem lat by mieć pewność, że w Warszawie staną pomniki, tych którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r.
Droga naszych dziadów do niepodległości była o wiele dłuższa i trwała trzy pokolenia. Poprzedzona była wielką ofiarą powstań i represji ze strony zaborców.
Ile trzeba było mieć wiary, by wierzyć w odrodzenie Polski po 120 latach?
Od nas takiej wiary nie wymagano. Jednak bez wielkiej pracy i odrobiny poświęcenia nie doszłoby do momentu gdy możemy planować w sercu Warszawy pomniki poległym w Smoleńsku. Nie mielibyśmy pewności, że powstanie uczciwy raport na temat tej tragedii. Każda praca dla Ojczyzny przynosi owoce. Nie zawsze od razu, często nie za naszego życia ale te owoce są trwałe. Dziękujmy Bogu, że możemy  zobaczyć owoce naszej pracy.

Kluby Gazety Polskiej

Udostępnij

O autorze