Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 28.02.2018

Kluby Gazety Polskiej 28.02.2018

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 26.02.2018 r.​​Szanowni Państwo, 

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 26.02.2018 r.:

http://www.klubygp.pl/posluchaj-audycji-radiowy-klub-gazety-polskiej-26-02-2018-r-audio/

Gośćmi byli:

–  red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. Gazety Polskiej

 Bogusława Stanowska-Cichoń – opactwo mniszek benedyktynek w Staniątkach i senator Zbigniew Cichoń – adwokat, obrońca praw człowieka, w okresie stanu wojennego był obrońcą w procesach politycznych, były członek Trybunału Stanu. Ustawy o opiece naprzemiennej, zakaz adopcji zagranicznej, o ławnikach, zmiany procedur, zmiany w sądownictwie.

 Maciej Rusiński, przewodniczący Klubu „GP” w Nowym Jorku, koordynator klubów w USA i Kanadzie. W nowojorskiej Carnegie Hall odbyła się uroczysta gala ku czci Ignacego Jana Paderewskiego. Wydarzenie w 85. rocznicę ostatniego koncertu kompozytora w tym miejscu zorganizowała amerykańska fundacja klubów „Gazety Polskiej”. Wydarzenie rozpoczęło nowojorskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Violetta Mackiewicz-Sasiak – przewodnicząca Klubu „GP” w Wejherowie. Po raz trzeci na Pomorzu odbył się Bal Prawej Strony. Licytowano broszkę pani premier Beaty Szydło oraz słynny album „Atlas kotów. Dzikie i domowe” z autografem Jarosława Kaczyńskiego,

– Miłosz Horodyski

Prowadzący Ryszard Kapuściński

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 5 marca o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz 

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

 Tydzień w Klubach „GP” – 28.02.2018r.

Ratujmy skarbnicę zabytków w Staniątkach

Już po raz trzeci na Pomorzu odbył się Bal Prawej Strony. Tym razem Kluby „GP” z Wejherowa i Gdańsk II zorganizowały w Rumii. Jak na wielki bal przystało rozpoczął się on mazurem Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołu Jantar, a następnie panowie w towarzystwie szykownych dam odtańczyli poloneza. Oprócz świetnej zabawy do białego rana nie zabrakło okazji do wsparcia szczytnych inicjatyw. Licytację pięknej broszki pani premier Beaty Szydło oraz słynnego albumu „Atlas kotów. Dzikie i domowe” z autografem Jarosława Kaczyńskiego brawurowo poprowadził aktor Jacek Rozenek. Zebrana w ten sposób kwota zasiliła wileńskie hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Jednak większość zebranych pieniędzy wpłynęło na konto Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach koło Niepołomic. Zakonnice z opactwa apelują o pomoc w sprawie rewitalizacji zabytku, a w szczególności zabezpieczenia jego bogatego księgozbioru. Opactwo jest najstarszym klasztorem Benedyktynek w Polsce, fundowanym około 1210 rok…

Tomaszów Mazowiecki – reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został Szczepan Goska, tel. 501 428 673, e-mail: klubgp.tomaszow.maz@gmail.com

Goleniów – reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został Arkadiusz Guziak, tel.: 533 017 763, e-mail: goleniow.klubgazetypolskiej@gmail.com

Turek – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Sławomir Kosobudzki, tel.: 692 352 883, e-mail: turek.klubgazetypolskiej@wp.pl. Panu Dariuszowi Kałużnemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-ratujmy-skarbnice-zabytkow-w-staniatkach/


​VI Wielki Wyjazd na Węgry

Kluby „GP” po raz kolejny organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To będzie szósty wyjazd do przyjaciół, na których zawsze mogliśmy liczyć.  Jeżeli chodzi o informacje dotyczące wyjazdu, na razie możemy podać tylko wstępny plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Wyjeżdżamy specjalnie wynajętym pociągiem 13 marca z Warszawy i Krakowa. Do Budapesztu przyjedziemy 14 marca w godzinach porannych na dworzec Budapest Keleti, skąd autobusami zostaniemy przewiezieni do hoteli. Po całodziennym zwiedzaniu Budapesztu przewidziana jest uroczysta kolacja. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca i rozpoczną przemarszem spod pomnika gen. Józefa Bema (Bem tér)  pod budynek parlamentu w Budapeszcie. Przewidziane są przemówienia przedstawicieli delegacji polskiej oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. Późnym wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski.

Nowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.plwww.klubygp.pl, oraz w mediach Strefy Wolnego Słowa. Kontakt:  Ewa Wójcik, tel. 505 038 217. Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl. Przewodniczący klubów „GP” będą na bieżąco informowani o szczegółach wyjazdu.

 

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka na stronie www.klubygazetypolskiej.pl

​​​

Wróg Ludu…

Moskiewskie prowokacje

Spot fundacji Rudemana, blisko związanej z Clintonami, ohydnie atakujący Polskę, pokazał, co jest celem całej nagonki przeciwko naszemu państwu: wycofanie zaangażowania USA w naszym regionie. Tego właśnie domagali się aktorzy występujący w spocie. Zbyt agresywny ton kampanii i absurdalne zarzuty spowodowały, że do protestów setek tysięcy polskich internautów dołączyły środowiska żydowskie.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/moskiewskie-prowokacje/


​​
Takie tam… deliberacje…

Szkolenia posłów PO

Nie ma dnia w którym CBA nie zatrzymuje ludzi działających w grupach przestępczych. Do wiadomości publicznej w Polsce docierają informacje wtedy, kiedy chodzi o dziesiątki czy setki milionów złotych ukradzionych Polakom. Ale w lokalnej prasie można przeczytać o zatrzymaniach np. urzędników podejrzewanych o branie łapówek.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/szkolenia-poslow-po/


Takie tam… deliberacje…

​Ratujmy narodową skarbnicę

Zakonnice z opactwa mniszek benedyktynek w Staniątkach mają czas do końca maja, by zebrać 3 mln zł na wkład własny do projektu rewitalizacji obiektu. Jest on najstarszym klasztorem benedyktynek w Polsce ufundowanym ok. 1210 r. To swego rodzaju skarbiec narodowy, pełen bezcennych dóbr kultury – literatury, malarstwa i rzeźby.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bratujmy-narodowa-skarbnice/

Odrobina goryczy

Łatwość, z jaką wszelka swołocz rzuca się szkalować Polskę i Polaków, rodzi wiele pytań. Jedno z nich brzmi – ile w tym naszego zaniedbania? Wychowani w staroszlacheckim przekonaniu, że „cnota obroni się sama”, żyliśmy w złudnym przeświadczeniu, że nasze zasługi, ofiary i bohaterstwo to oczywista oczywistość. Wydawało się, że kraj bez Quislingów, pierwszy, który postawił się Hitlerowi, trwał przy sojusznikach (mimo ich zdrady) do ostatniego dnia wojny, stworzył największe Państwo Podziemne w dziejach i którego żołnierze walczyli i ginęli na wszystkich frontach – nie musi bez przerwy o tym przypominać.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/odrobina-goryczy/

U źródeł nazizmu

Był sobie pewien kraj. Rozdrobniony w średniowieczu na niezliczoną ilość państw, państewek, państw-miast, posiadłości biskupich i prywatnych. Formalnie stanowił całość pod rządami cesarza, ale było to fikcją. Jego mieszkańców łączyło tylko to, że mówili tym samym językiem. W dobie reformacji nastąpiły podziały religijne – jedne z państewek pozostały przy katolicyzmie, inne przyjęły wiarę protestancką. Potem cesarz tego galimatiasu został zwolniony z funkcji przez innego cesarza – Napoleona.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/u-zrodel-nazizmu/

Udostępnij

O autorze