Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 28.03.2018

Kluby Gazety Polskiej 28.03.2018

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 26.03.2018 r.​​​Szanowni Państwo,
Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 26.03.2018 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-26032017-r/

Gośćmi byli:

 Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT

– Radosław Włoszek, Prezes Zarządu portu lotniczego w Balicach

– Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji

Prowadzący Ryszard Kapuściński

 http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka  na stronie www.klubygazetypolskiej.pl

​​​

Wróg Ludu…

WIELKANOC, WIELKIE DNI

Okres Zmartwychwstania Pańskiego, szczególnie dni początku kwietnia, jest dla Polaków znaczący. To rocznica śmierci Jana Pawła II i tragedii smoleńskiej. Rocznica bólu, ale i narodowego odrodzenia. Jan Paweł II nas opuścił, jednak w opinii Kościoła i chyba powszechnym mniemaniu został świętym – Santo Subito. Tragedia smoleńska to wielka żałoba i ogromne cierpienie nie tylko rodzin poległych, lecz także milionów Polaków. Wyszliśmy z niej jednak jako naród lepsi. Całe lata musiała trwać walka o zmiany w Polsce, by polskie państwo zezwoliło godnie uczcić poległych i zacząć uczciwie wyjaśniać śmierć polskiego prezydenta i swoich elit. Walka nas zmieniła.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/wielkanoc-wielkie-dni/


​​
Takie tam… deliberacje…

​Kto chce skłócić Polonię?

To nie przypadek, że po każdej udanej inicjatywie Polonii amerykańskiej skupionej wokół tamtejszych klubów „Gazety Polskiej” następuje podstępny atak, mający skłócić członków tego środowiska. Najlepiej było to widać dwa lata temu, kiedy to na zjeździe klubów amerykańskich w Doylestown w sposób perfidny zaatakowano nie tylko kluby „GP”, ale całe środowisko Strefy Wolnego Słowa. Zrobiono to z obawy przed wzrostem znaczenia klubów „GP”, które jednoczyły Polonię.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bkto-chce-sklocic-polonie/


Takie tam… deliberacja…

Totalnych to dopiero zaboli

Fala hejtu zalała internet po słowach Marcina Mastalerka, byłego rzecznika PiS-u, który stwierdził, że w 100-lecie niepodległości samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT powinny być biało-czerwone. Śmichy-chichy zalały portale wyznawców totalnej opozycji, a wulgarne propozycje, co jeszcze można wymalować w barwy narodowe, nie nadają się do zacytowania, ale pokazują, na jakim poziomie trwa tam dyskusja.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/totalnych-to-dopiero-zaboli/DOJRZEWANIE

Jednym z najbardziej fascynujących wydarzeń w Ewangelii jest dorastanie Ewangelistów. Nie byli intelektualistami. Rybacy, rolnicy, celnicy szli za charyzmą Chrystusa, choć zapewne niedokładnie rozumieli Jego słowa. Po  aresztowaniu i ukrzyżowaniu Jezusa wpadli w panikę, Piotr trzykrotnie się Go zaparł, inni popadli w desperację. A potem przyszło Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie i wreszcie Zesłanie Ducha Świętego. Apostołowie urodzili się na nowo.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dojrzewanie/Czerń

Młodopolski pisarz Jerzy Żuławski, jeden z prekursorów polskiej literatury science fiction, w swojej tzw. Trylogii Księżycowej (najsłynniejszy jej tom to  „Na srebrnym globie”) wprowadza do akcji istoty nazwane Szernami. To potwory, zamieszkujące niewidoczną z Ziemi półkulę Księżyca i atakujące przybywających na tenże Księżyc ludzi. W dzieciństwie przeczytałem „Na srebrnym globie” w wydaniu ozdobionym ilustracjami zapomnianego już niestety, kapitalnego surrealistycznego rysownika Stefana Żechowskiego; można by powiedzieć – późnego wnuka Franciszka Goi.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/czern/


Szanowni Państwo,

zapraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukazał się w wydaniu „Gazety Polskiej”.
Tydzień w Klubach „GP” – 28.03.2018r.

Wszystkim Wam dziękujemy

Członkom klubów „Gazety Polskiej” i wszystkim, którzy uczestniczyli w VI Wielkim Wyjeździe na Węgry, dziękujemy za godne reprezentowanie Polski i Polaków. I za to, że było Was tak wielu. Wyjazd był wielkim świętem dla jego uczestników; już sama podróż pociągiem specjalnym była niezwykłym wydarzeniem. W wypełnionym do ostatniego miejsca pociągu jechali rozradowani ludzie, a w wagonach słychać było wspólne śpiewanie, nocne rozmowy – to wszystko, co na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu. Mimo niesprzyjającej pogody z twarzy Polaków i witających ich Węgrów nie schodził uśmiech. Członkom klubów „GP” i wszystkim, którzy uczestniczyli w VI Wielkim Wyjeździe na Węgry, dziękujemy za godne reprezentowanie Polski i Polaków. I za to, że było Was tak wielu. Szczególne wyrazy wdzięczności składam: dr. Csizmadii László – prezesowi CÖF-CÖKA-CET za zaproszenie, pomoc i współpracę; dr Pászt Patrícji i red. Danielowi Borzonowi za współpracę, pomoc i tłumaczenie naszych rozmów z przedstawicielami węgierskich organizacji; Joannie Urbańskiej – przewodniczącej klubu „GP” w Budapeszcie i członkom klubu. Dziękuję współpracownikom dr. Csizmadii László: Zoltán Lomnici, Norbertowi Heizler, Anikó Kólya,  Enikő Vass i wszystkim węgierskim wolontariuszom: Péterowi Balássy, Károly Pál, Béla Rege, Władysławie Rege, István Sebestyén, László Kiss, Adamowi Jagiełło, Alfredowi Wtulich,  Balássy Péter, Pál Károly, Rege Béla, Rege Władysława, Sebestyén István i Kiss László. Specjalne podziękowania składam na ręce pani Márii Wittner, bohaterki rewolucji 1956 r., która przekazała na ręce Tomasza Sakiewicza dla uczestników WWnW, własnoręcznie wyhaftowaną flagę Polski. Pani  Maria Wittner nauczyła się haftować w więzieniu, do którego trafiła z wyrokiem śmierci po węgierskim powstaniu 1956 r. Mając 19 lat dostała wyrok śmierci, który w drugiej instancji komuniści zamienili na dożywocie. Serdeczne podziękowania kieruję do polskich wolontariuszy: Ani Wójcik, Beacie i Waldemarowi Dróżdż (Klub „GP” Piotrków Tryb.), Basi i Maćkowi Roszkowskim (Klub „GP” Pruszków), Cezaremu, Winicjuszowi, Markowi Sokół (Klub „GP” Braniewo), Marii Machl, Krystynie Kostce (Klub „GP”  z Krakowa), Violi Sasiak  (Klub „GP” w Wejherowie), Piotrkowi Gozdkowi, Markowi Radkowskiemu i Michałowi Sakiewiczowi. Specjalne podziękowania składam na ręce prezes Fundacji Klubów Gazety Polskiej pani Ewy Wójcik za jej ciężką pracę, cierpliwość i profesjonalizm. Relacje wideo i galerie zdjęć: http://www.klubygp.pl/fotogaleria-wideo-vi-wielki-wyjazd-na-wegry-13-16-marca-2018-r/

Klub „GP” w Gnieźnie zorganizował Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W turnieju wzięło udział 150 młodych graczy królewskie gry, a ze względu na ilość uczestników turniej rozłożono na dwa dni. Zawody rozpoczęły się od odczytania przez Pawła Kamińskiego listu od prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem. W hali nie zabrakło wątków historycznych, funkcjonowało m.in. stoisko Instytutu Pamięci Narodowej, które prezentowało najnowsze materiały oraz gry edukacyjne, dotyczące nowożytnych dziejów Polski…

Hamburg II – zmiana przewodniczącego, przewodniczącym został: Lech Wasilewski, 0156777567052,e-mail: kgp.hamburg2@gmail.com Pani Barbarze Schuld dziękuję za dotychczasową współpracę.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-wszystkim-wam-dziekujemy/

    

Udostępnij

O autorze