Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Kluby Gazety Polskiej 12.05.2018

Kluby Gazety Polskiej 12.05.2018
Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, na stronie www.klubygazetypolskiej.pl


​​​

Wróg ludu

Dlaczego Polska jest celem ataku

Pewnie nie jest Państwu obce wrażenie, że ilość antypolskich incydentów rośnie w zastraszającym tempie i przybierają one skandaliczne formy. Próba usunięcia pomnika Katyńskiego przez burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, demokratę obsesyjnie nienawidzącego Polaków, zresztą – jak się okazuje – zamieszanego w poważne afery, to jeden z takich incydentów. Czy w perspektywie ostatnich lat rzeczywiście jest ich więcej? Sprawa nie jest taka prosta. Do niedawna „Gazeta Polska” była jednym z niewielu mediów, które takie wybryki ujawniały (należy przypomnieć tutaj choćby akcję „Dosyć” prowadzoną przez śp. Jacka Kwiecińskiego). Szczególnie wyciszano je, kiedy dotyczyły amerykańskich demokratów lub innych, na przykład europejskich sojuszników elit III RP. Dzisiaj o nich słyszymy i możemy reagować.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dlaczego-polska-jest-celem-ataku/


​​
Takie tam… deliberacje…

​W obronie wartości

Kolejny raz na Polonię i zagraniczne kluby „Gazety Polskiej” spadł ciężar obrony wartości, za które pokolenia Polaków oddawały życie. Parę miesięcy temu udało się po wielomiesięcznych bojach uratować przed zburzeniem pomnik Jana Pawła II w ­Ploërmel, który we Francji stał się symbolem europejskiej cywilizacji, kultury i tradycji chrześcijańskiej. Ale mamy kolejny atak, tym razem na pomnik Katyński w Jersey City.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bw-obronie-wartosci/


Takie tam… deliberacja…

​Altruiści czy oszuści?

Kilka miesięcy temu opisywałem przykłady tzw. agresywnej optymalizacji podatkowej, pozwalającej firmom z miliardowymi obrotami wykazywać straty, a tym samym nie płacić podatku CIT. Co ciekawe, w większości dotyczy to firm zagranicznych, które stosując różne sztuczki (zmiana właściciela, konsolidacja, kupowanie licencji i wiele innych działań), wykazują straty, a w rezultacie transferują zyski do innych krajów. Jak w ubiegłym roku ujawniło Ministerstwo Finansów, w ten sposób z naszego kraju do poszczególnych państw UE w latach 2005–2015 wytransferowano łącznie 537,8 mld zł.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/%e2%80%8baltruisci-czy-oszusci/

Takie tam… deliberacje…

​Dmuchać na zimne

Wielki sprzeciw wśród Polonii amerykańskiej, a zwłaszcza członków klubów „Gazety Polskiej”, wzbudziło głosowanie w Izbie Reprezentantów Kongresu USA, która przez aklamację przyjęła ustawę H.R.1226, oraz zatwierdzona już przez Senat ustawa S.447 o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono, dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Wprawdzie, jak zapewnia wicepremier Jarosław Gowin: „Ani nasz rząd, ani żaden inny polski rząd nie zgodzi się na restytucję bezspadkowego mienia żydowskiego, czyli na to, by mienie to przejmowały organizacje międzynarodowe”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bdmuchac-na-zimne/


Dlaczego nas nie lubią?

Przebudzenia bywają bolesne. I budzą gniew. Oto doszło do nas z siłą wodospadu, że na świecie nas nie lubią, a co gorsza – nie znają. Wywołuje to w nas żywiołowy odruch sprzeciwu. Jak można nie lubić kraju, który był Chrystusem Narodów, państwem bez stosów, niewinną ofiarą zmowy zaborców? Kraju, który stworzył najdłużej trwającą harmonijną Unię Paru Narodów, nigdy lub prawie nigdy nie wywoływał agresywnych wojen… Czyż to nie my postawiliśmy się pierwsi Hitlerowi, nie walczyliśmy na wszystkich frontach, nie mieliśmy największego państwa podziemnego w okupowanej Europie, nie byliśmy w czasach komuny „najweselszym barakiem w obozie” i nie stworzyliśmy Solidarności, która obaliła komunizm?

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dlaczego-nas-nie-lubia/

Udostępnij

O autorze