Rabczańskie Wieści PozarządoweRabka Zdrój

Poświęcenie tunelu w Naprawie

Poświęcenie tunelu w Naprawie

– Polska ciągle odzyskuje prawdę o sobie, staje się coraz bardziej tożsama, świadoma swej wspaniałej przeszłości, dumna z obecnych osiągnięć i ufnie patrząca w przyszłość. Trudno przecenić symboliczne wymiary dzisiejszej uroczystości, gdy z całego serca dziękujemy Bogu za postaci wspaniałych Polaków, którymi Bóg nas obdarzył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie otwarcia tunelu im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Poświęcenie tunelu im. Marii i Lecha Kaczyńskich

W czasie uroczystego otwarcia tunelu arcybiskup wspomniał, że pięć miesięcy temu poświęcił krzyż, który można nazwać „Bramą do Podhala”. Przypomniał, że św. Jan Paweł II mówił o krzyżu, którego trzeba strzec, ponieważ stanowi on tożsamość Polaków. Metropolita zauważył, że dziś zostaje otwarta kolejna „brama”: tunel imienia Marii i Lecha Kaczyńskich oraz estakada pamięci gen. Stanisława Maczka. Te trzy postaci łączy głęboka miłość do Polski i poczucie, że broniąc jej praw, broni się także Europy.

Arcybiskup zaznaczył, że trudno przecenić zasługi Lecha Kaczyńskiego dla Polski. Gen. Stanisław Maczek bronił Ojczyny i wyzwalał północną część Europy, niosąc radość i nadzieję. – Polska ciągle odzyskuje prawdę o sobie, staje się coraz bardziej tożsama, świadoma swej wspaniałej przeszłości, dumna z obecnych osiągnięć i ufnie patrząca w przyszłość. Trudno przecenić symboliczne wymiary dzisiejszej uroczystości, gdy z całego serca dziękujemy Bogu za postaci wspaniałych Polaków, którymi Bóg nas obdarzył. Oby dziedzictwo ich myśli, ducha i serc ciągle trwało w nas i przynosiło jak najpiękniejsze owoce dla całego naszego ukochanego kraju – zakończył arcybiskup.

Tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich, będący odcinkiem drogi ekspresowej S7, przebiega między Naprawą i Skomielną Białą. Podziemny odcinek drogi został wydrążony w górze Luboń Mały. Realizacja tej inwestycji trwała prawie sześć lat.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Zdjęcie: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Udostępnij

O autorze