Rabczańskie Wieści Pozarządowe

I po ETM Rabka 2013

Co piszą organizatorzy ETM Rabka-Zdrój 2013:

        Europejski Tydzień Młodzieży w Rabce-Zdroju odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca 2013 roku. Do udziału w nim zapraszamy młodzież w wieku 15-23 mieszkającą, bądź uczącą się na terenie powiatu nowotarskiego.
      Wśród tematów związanych z ETM znajdują się :
-wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku,
-integracja europejska na przestrzeni ostatnich lat,
-rola polityki młodzieżowej w budowaniu aktywnego społeczeństwa ,
-problematyka młodzieżowa,
-działania kierowane do młodych osób.
     W ramach Tygodnia odbędą się spotkania z politykami pracującymi w Sejmie RP oraz Europarlamencie. Na uczestników czekają warsztaty z trenerami dotyczące: zarządzania projektami młodzieżowymi, komunikacji i pracy w grupie, umiejętności interpersonalnych, a także rozwoju osobistego.
    Każdy z uczestników dostaje szansę na zdobycie cennego doświadczenia i wiedzy w jaki sposób angażować się skutecznie w życie obywatelskie społeczności lokalnej oraz regionu.
Projekt skierowany jest zarówno do lokalnych aktywistów, jak i młodych ludzi, którzy do tej pory nie działali w swoim otoczeniu.
    Uczestnicy zapoznają się z możliwościami, jakie wypływają z programu „Młodzież w działaniu”, takich jak np. pozyskiwanie funduszy na przedsięwzięcia realizowane na terenie Polski, czy Europy.
   Aby wziąć udział w warsztatach, osoba zainteresowana projektem powinna do 21 maja 2013, do godz. 23:59 przesłać zeskanowaną, uzupełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową wraz z podsumowaniem zadania rekrutacyjnego, którym jest przeprowadzenie ankiety wśród minimum 10 młodych osób. Ankieta ta dotyczy potrzeb młodzieży na terenie powiatu nowotarskiego i jest do pobrania na stronie. O wynikach rekrutacji powiadomimy telefonicznie oraz mailowo do dnia 24 maja 2013 r. Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową na adres: rekrutacja@etm2013.pl

 

Jak było wg.organizatorów:

DZIEŃ I

Dzisiaj o godzinie 13 w kompleksie Uzdrowiska Rabka S.A oficjalnie rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Młodzieży w Rabce – Zdroju. Dzień inauguracyjny wydarzenia rozpoczęło spotkanie z Panem Piotrem Wolskim – attache prasowym Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, który opowiedział o działalności oraz korzyściach, jakie czerpią państwa należące do Unii Europejskiej.
Następnie uczestnicy, w kameralnych grupkach, pod okiem moderatorów mieli za zadanie stworzenie modelu przykładnego i aktywnego obywatela. Na koniec uczestnicy określili swoje oczekiwania względem ETM’owych warsztatów.

 

 

DZIEŃ II

Motywem przewodnim dzisiejszego dnia była z pewnościa integracja. Uczestnicy ETM’u poznawali siebie nawzajem oraz organizatorów projektu. Ćwiczenia prowadzone były przez trenerki Narodowej Agencji Porgramu „Młodzież w Działaniu” – Joannę Wrońską i Monikę Mrówczyńską i miały na celu nawiązanie dobrych relacji w grupie. Trenerki przygotowały dla uczestników naszych warsztatów różnorodne zadania, takie, które pobudzały wszelkie zmysły. Ponadto została także stworzona przestrzeń to budowania wzajemnego zaufania, co grupa świetnie wykorzystała. Efektem dzisiejszych działań jest przede wszystkim otwartość na nowo poznane osoby.

 

 

 

 

Udostępnij

O autorze