Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Gagik Grigoryan o ETM Rabka 2013

 

Info z Fundacja Schumana:

26 maja w Rabce Zdrój startował Europejski Tydzień Młodzieży. Organizatorami spotkania wystąpili aktywni młode ludzie do 21 roku życia, który działają na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Fundacja Schumana stała partnerem wydarzenia oraz wysłała wolontariusza z Gruzji Gagika Grigoryana, abyście wolontariusz podzielił się swoim doświadczeniem z Wolontariatu Europejskiego.

Za nami już tydzień spotkania młodzieży w Rabce Zdrój. Niesamowita atmosfera, piękna przyroda i młodzie ludzie, który są bardzo zdeterminowani działać lokalne i otrzymywać nowe wiedzę o nowych rzeczach. Takie sobie – narzędzie dla rozwoju społeczności. I oni nie są studentami Uniwersytetów, a zwykli uczniowie z kilku sąsiednich gmin, który razem zdecydowały organizować spólne wydarzenie dla swoich rówieśników, abyście powiedzieć o tym, w jaki sposób warto i można działać lokalne.

 

 

Tak, w ciągle 5 dni, uczestnicy spotkania miały okazje wysłuchać pre-lekcji atache Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego Piotra Wolskiego, brać udział w treningach na temat aktywności młodzieży w swoim środowisku oraz nauczyć się temu jak zarządzać projektami i pracować efektywne w grupie.

Projekt jest skierowany do młodych i przedsiębiorczych osób z powiatu nowotarskiego. Młodzi mieli szansę udziału w unikalnych i dynamicznych sesjach warsztatowych wraz z czołowymi politykami oraz najwyższej klasy trenerami zajmującymi się zarządzaniem projektami młodzieżowymi, komunikacją i pracą w grupie, umiejętnościami interpersonalnymi, a także rozwojem osobistym.

 

 

 

Udostępnij

O autorze