Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Wielkie przenosiny w Rabce.Co z nich wyniknie ?

Trwają wielkie przenosiny w Rabce.
Miejski Ośrodek Kultury przeniósł się do muszli.Galeria pod Aniołem zyskała jedno pomieszczenie więcej, z zyskiem dla kultury i kieszeni mieszkańców. Zysk dla kultury jest taki,iż pod Aniołem jest jedno pomieszczenie więcej dla wydarzeń, artystów, inicjatyw oddolnych. A MOK ,może się skupić na działaniach w muszli. Zysk dla kieszeni mieszkańców jest taki iż muszla to nowy obiekt,który jest dobrze ocieplony i koszt utrzymania będzie niższy. Zyski pójdą na kulturę.

Biblioteka w Rabce, będzie w przyszłym roku w dworcu PKP przy Mikołaju. Na to wygląda,że będzie tam więcej miejsca, dla ludzi i dla tych co lubią czytać.

Będzie jeszcze jedna korzyść , nie ma to jak Ogólnopolski Konkurs Literacki List do Świętego Mikołaja przy pomniku Mikołaja.

MSIT Rabka, przeniesie się też z urzędu z podziemi, gdzie mało , kto tam trafiał, do dworca PKP , do reprezentacyjnego miejsca w Rabce. Każdy turysta będzie miał, blisko i w ciekawej infrastrukturze: dworzec i mikołaj. A także blisko do fachowej pomocy i doradztwa co mamy w naszej gminie dla turystów.

Udostępnij

O autorze