Rdzawka

PAKA w Rabce- pierwsze działania.

Stowarzyszenie Rabkon  z partnerami po raz kolejny realizuje ciekawą akcję. Jej elementy to m.in: Warsztaty- portal- Młodzieżowa Rada Powiatu.

MRP jest szczególnie ważna w kwestii rozwoju samorządności i włączaniu młodych ludzi w życie społeczne, polityczne a także edukację.

Niestety niektórzy radni boją się o swoje stołki, wedle informacji podhale24.pl  Radni powiatowi boją się, że młodzież chce ich wygryźć ze stanowisk

Na pochwałę zasługuje postawa naszego radnego powiatowego Pana Leszka Świdra, który mówił : Radny i członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Leszek Świder przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu pewną propozycję. Otóż jedno z lokalnych stowarzyszeń zamierza wystąpić z wnioskiem do funduszu polsko-szwajcarskiego o środki na realizację nietypowego projektu – powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Młodych radnych byłoby tylu, ilu jest ich w dorosłym, prawdziwym samorządzie – czyli każdy aktualny radny miałby swojego młodzieżowego odpowiednika. Ale żeby projekt miał sens, dobrze byłby, gdyby młodzi mieli w nas wsparcie – przekonywał radny Świder. 

Trzeba nam więcej takich ludzi.

https://www.facebook.com/paka.nowotarski

Co piszą organizatorzy PAKI:

Takie rzeczy tylko w PACE!

 Grupa młodych dziennikarzy spotkała się na warsztatach w pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego, aby wspólnie ćwiczyć swój warsztat. Piękny widok na Tatry sprzyjał nie tylko pracy, ale też i dobrej zabawie.

 

Warsztaty dziennikarskie nie muszą być nudne: poznaliśmy tajniki komunikacji, podstawowe gatunki  publicystyczne i informacyjne, dyskutowaliśmy na temat etyki we współczesnych mediach, a wszystko to było połączone z praktycznymi ćwiczeniami, które dostarczały dodatkowych wrażeń.

Zasada 5 W, odwróconej piramidy i infotainment nie stanowią już dla nas tajemnic, a Loesje pokazały nam, że można zbudować ciekawe, krótkie  i pełne napięcia opowiadanie wprowadzając pozornie nie pasujące do siebie słowa typu: włosy, mydło, jama ustna, George R. R. Martin, ubijaczka do jajek, bunkier…. Jak to możliwe wiedzą tylko uczestnicy zajęć;)

Przyjazna atmosfera, ciekawi ludzie i niebanalne warsztaty to coś co gwarantuje PAKA!

Udostępnij

O autorze