Rdzawka

Kongres Obywatelski.

IX Kongres Obywatelski

KO-logo-nowe

 

IX Kongres Obywatelski

„Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?”

25 października 2014 r., Politechnika Warszawska

 

Wstęp wolny,

obowiązuje rejestracja: KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Idea IX Kongresu Obywatelskiego

Najważniejszym warunkiem naszego narodowego sukcesu w następnych dekadach jest zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków. To wyzwanie, przed którym stoi każdy z nas oraz my wszyscy jako społeczeństwo.

Podskórnie czujemy, że po 25 latach wolności Polska rozwija się wolniej niż byśmy tego chcieli i potrzebuje nowego impulsu rozwojowego – zmian zarówno w gospodarce, państwie, jak i w życiu społecznym. Podczas IX Kongresu Obywatelskiego chcemy się zastanowić – jakiego „ja” indywidualnego i zbiorowego potrzebujemy? Jakie kompetencje i jaki sposób funkcjonowania instytucji pozwolą uczynić Polskę lepszym miejscem do życia i pracy?

Więcej informacji znajdą Państwo na podstronach:

     PROGRAM          MÓWCY     TEMATYKA KONGRESU

 

Narodowy Coaching. Jak zdobyć świat?

15 września w „Rzeczpospolitej” ukazał się kolejny dodatek poświęcony Kongresowi Obywatelskiemu. Tym razem stawiamy sobie pytanie: Jak zdobyć świat? Wśród autorów tekstów są m.in. Andrzej Halesiak, Pekao S.A., Herbert Wirth, KGHM Polska Miedź S.A., Paweł Potoroczyn, Instytut Adama Mickiewicza oraz Jacek Strzemieczny, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

polaczenie

Dodatek jest kontynuacją debaty „Narodowy Coaching”, której oficjalne rozpoczęcie planujemy 25 października 2014 r. – w dzień obrad IX Kongresu Obywatelskiego w Warszawie.

Wkładka do pobrania tutaj:

Narodowy Coaching –
Jak zdobyć świat
– dodatek do „Rzeczpospolitej”

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami. Liczymy na Państwa opinie. Można je przysyłać na adres: kongres@ibngr.pl

Pierwsza wkładka (opublikowana 30.06.2014 r.) dostępna jest tutaj: Narodowy Coaching. Jak rozwinąć nasze skrzydła? – dodatek do „Rzeczpospolitej”

Partner medialny:

rp_logo_aktualne

Nowi liderzy

Dojrzałość osobowa liderów zmian wiąże się również z umiejętnością znalezienia złotego środka pomiędzy ja a my, pomiędzy własnymi celami i dążeniami a poczuciem odpowiedzialności za innych. Dzięki tej dojrzałości liderzy nie boją się snuć dalekosiężnych planów i kreślić śmiałych wizji, a potem znajdują w sobie tyle woli, aby je konsekwentnie realizować.

J. Szomburg,P. Zbieranek, Nowi_Liderzy

Tekst ukazał się w „Rzeczpospolitej” 15 września 2014 r.

 

Udostępnij

O autorze