Jak to z nagrywaniem sesji jest ?

przez | 15 stycznia 2015

Sesja Pizza

Drodzy Państwo,

Będzie dodatkowe nagranie z sesji rady.

Burmistrz Przybyło zadeklarowała chęć publikowania wideo relacji z obrad sesji Rady Miejskiej (http://goo.gl/Ccz7aM) na stronie www gminy .

Bardzo cieszymy się, że zapadła taka decyzja. Jako radni, naszym priorytetem jest nie wspólna pizza czy ciastka lub krytyka, ale wprowadzanie pozytywnych zmian w naszej gminie, niezależnie od tego czy wykonamy to my, czy ktoś inny. Cieszymy się, że nasze podejście i pomysły zyskują uznanie.

Może zajmuje to aż dwa lata (http://goo.gl/h7h9kU), ale pochwalamy.

Jednocześnie doprowadziło to do spełnienia naszych obietnic wyborczych – „Lepszy przepływ informacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami”.

0 myśli nt. „Jak to z nagrywaniem sesji jest ?

  1. rabczanin

    czy to znaczy, że była tylko kamera Burmistrzowej?

    ta co leżała na stole

    nie będzie widać wszystkich uczestników ( Hajdyły, Burmistrzowej, Cieplińskiego)

    1. Rabka

      To była nasza kamera, mieliśmy drobne problemy techniczne i daliśmy ją na stół. Na następnej sesji będzie jak dawniej.

  2. rabczanin

    czy wiecie kiedy Burmistrzowa będzie publikować nagranie i gdzie

    1. Rabka

      Nic na ten temat nie wiemy. Nagranie z sesji i relację opublikujemy w najbliższym czasie.

  3. tagaula

    Brawo dla Was, zobaczcie jak zaczyna się zmieniać podejście pani burmistrz do informowania społeczeństwa jak rządzi.
    Bardzo pomocne są także informacje o ważnych punktach posiedzenia.
    Pomyślcie – może byłoby warto także nagrywać posiedzenia komisji, dopiero tam się dzieje!
    Taka akcja informacyjna to dopiero początek zmian aby działania pani burmistrz były transparentne.
    Ja gorąco kibicuję!

  4. rabczanin

    niecierpliwie czekamy na film

    komentarze z gorce24

    rabczan
    15.01.2015 01:09
    Do ;Były pracownik UM w Rabce; czyżby burmistrzowa była z twojej rodziny że tak bardzo boicie sie prawdy, którą dzięki Panu Hajdyle wczyscy się dowiedzą jak przybyłowa doprowadza do upadku mojej rabki
    XY 2
    15.01.2015 00:19
    @XY Bądź bardziej obiektywny. Jeżeli nie podobają ci się kompetencje radnych opozycji i piszesz żę ” W Rabce jest dużo mądrych wykształconych ludzi ale wybieramy tych bo np. znam go bo robiłem u niego prawo jazdy. To jest najgorsze w tym wszystkim a potem ktoś taki patrzy w dokumenty ” Napisz też jaką wiedze o samorządzie ma zasiadająca w radzie narciarka specjalista od robienia kapci który bez ściągi nie jest w stanie głosować . Nie wspomnę już o samej przewodniczącej która nie jest w stanie samodzielnie prowadzić sesji.
    stara baba co zęby jak pnioki mo
    14.01.2015 23:49
    @młoda baba Jak długo platam sie po Europie,jeszcze nie spotkałam twojego wyimaginowanego parkingu,chyba po dzikusach się naoglądałaś:P
    kuriozium
    14.01.2015 23:31
    Burmistrzowej pochrzaniła się demokracja z dyktaturą. Skoro wszyscy maja głosować jednomyślnie to znaczy że wystarczyłby tylko jeden radny w 100% wierny burmistrzowej .
    Tonny
    14.01.2015 23:23
    A co to? Pan Czesio tak intensywnie myślał, że obalił dwie butelki wody? Dobrze, że nie zagotowała bidula.
    młódy
    14.01.2015 23:00
    Do XY : dlaczego jeśli znasz tatusia jednej radnej , któremu według ciebie przeszkadza burmistrz to podaj nazwisko , a nie rzucaj oskarżenia anonimowo. Tak zachowują się tchórze i nieudacznicy oraz zazdrośnicy i dlatego to przede wszystkich współczucie należy się tobie , bo jesteś bardzo nieszczęśliwą osobą.
    PANDORA’S BOX
    14.01.2015 22:08
    Sonda. Co Waszym zdaniem zdecydowało, że burmistrz przesiadła się na przeciwną stronę stołu: 1. Nie chciała kolejnej swojej prezentacji (nowej kreacji) w kamerze, 2. Pokłóciła się lub znudziło się jej towarzystwo przew. M.Górnickiej-Orzeł i/lub Wice R.Wójciaka, 3. Chciała być bliżej radnego Hajdyły, 4. Chciała być najbliżej drzwi wyjściowych aby max skrócić drogę ewakuacji, 5. Inne (jakie) ?
    z miasta
    14.01.2015 18:38
    Wnioskować należy że w założeniach Burmistrza miasta -Rada Miasta to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji oraz miejsce spotkań towarzyskich.Nie dziwi fakt że niektórzy siedzą tam już 3 kadencję i nic mądrego nie wymyślili.
    Taa
    14.01.2015 18:01
    Zaraz zaraz… budżet budżetem, ale ile wy już daliście na remize w Chabówce!? Bo chyba z ponad 4mln!!! A na słonym dalej nic…
    Rabczanka
    14.01.2015 16:51
    Do „Pajda ciasta” – pajda chleba. Swoją droga zawziętość i ignorancja ludzi popierających bezkrytycznie „opozycje” powala. Oglądnijcie na waszej ukochanej stronie film z przebiegu sesji /chyba ze cos powycinali/ i wysilcie sie na zrozumienie, kiedy, kto i co powiedział, oraz ile razy to samo i komu trzeba tłumaczyć, a i tak na koniec składa wniosek i dalej nie wie o czym mowi. Ale przeciez niedoszły burmistrz Karnicki i Żurek przygotowali treść pism dla wszystkich opozycyjnych radnych, żeby w ich mniemaniu przywalić Burmistrz i pozostałym radnym. Zaprogramowali sie jak cyborgi, wiec nie ma co liczyć na ich rozsądek. I tak do następnych wyborów bedą, jak mawiał klasyk, za a nawet przeciw
    Rabczanka
    14.01.2015 16:24
    Do „Dolara” – dolara
    To ja
    14.01.2015 16:21
    ciekawa byłam jaka była wiedza pani burmistrz na temat funkcjonowania samorządu gdy przyszła do magistratu przed 8 laty. Jeżeli wiedza była taka, jak główna umiejętność, którą się chwaliła (umiejętność pozyskania środków unijnych) to ocenić ja trzeba na DOPUSZCZAJĄCĄ czyli 2. Natomiast ma kilka niewątpliwych umiejętności na najwyższym poziomie: 1. ZADŁUŻANIE RABKI 2. LEKCEWAŻENIE INNYCH
    To ja
    14.01.2015 15:08
    Specjalistką od planowania pani burmistrz nie jest. Poprzedni rok wg pierwszej uchwały miał przynieść ok. 460 tyś deficytu a zamknął się ponad 2 600 tyś. Czyli zwiększył się deficyt 6 razy. Autor planu (pani burmistrz) i akceptujący ten plan poprzedni radni wielkie brawa za profesjonalne podejście! To trzeba mieć wyjątkowe umiejętności, żeby do tego doprowadzić! I ciśnie się na usta określenie KREATYWNA KSIĘGOWOŚĆ, bo ta umiejętność, kreatywnego mieszania w budżecie, jest dostrzegalna gołym okiem.
    rabczanin
    14.01.2015 13:46
    „uderz w stół, a nożyce się odezwą” Radni Naszego Miasta trafili w czułe miejsce. Trzymać tak dalej. zaczyna się palić pod „pupą” Burmistrzowej. Za wszelką cenę próbuje przekabacić (podporządkować) „opozycję”.
    Były pracownik UM w Rabce
    14.01.2015 12:54
    Do radnych opozycji na czele z p. Hajdyłą. Weźcie się do pracy,a nie tylko do krytyki.Czy teraz wzorujecie się na p. Żurku,a przecież powinniscie wiedzieć czego się doczekał za swoje warcholstwo. Nawet w Rabce już mu nikt ręki nie chce podać.Panie Hajdyła,niech pan nie medrkuje , z bo z pana medrkowania nic nie wyjdzie. Wrprowadza pan tylko mieszkanców Rabki w bład.Powinien pan się już czegoś nauczyć,a nie warcholić. Radzę panu by nie brał pan nauki z takich warchołów jak Żurek, czy Zieloni, bo tylko wstyd przynoszą całej Radzie.
    hmmmm
    14.01.2015 11:57
    a co to bedzie na tej wydrowej w Chabówce przebudowywane???? pewno bedą dwa pasy ruchu(cha,cha,cha….)
    tak se myśle
    14.01.2015 11:10
    Takim tokiem myślenia to W Rabce powinien być JEDEN RADNY ,szkoda pieniędzy na pozostałych bo i tak mają być jednogłośni/hi ,hi,hi/.Ale że ciastek i pizzy nie chcą to już przesada:)))
    Ciekawa
    14.01.2015 10:45
    Do Pani Burmistrz- gdzie Pani kupuje pizzę ?
    Pajda ciasta
    14.01.2015 10:44
    @ Rabczanka. Chcesz ciastko lub kawałek pizzy ?
    Dolar
    14.01.2015 10:41
    Rabczanka, ile ci płacą z gminy za komentarze ?
    Pizza
    14.01.2015 10:40
    Ciastka i pizza dla Pani Burmistrz- obżarstwo buduje. Odmawianie , rujnuje.
    młoda baba
    14.01.2015 09:51
    „stara baba co zęby jak pnioki mo” wykluczona ze slalomu na parkingu ze względu na zagrożenie dla innych. W innych krajach parkingi buduje się tak, aby chronić środowisko, a więc parkingi nie są betonowymi placami, do jakich stara baba przywykła.
    cba
    14.01.2015 09:48
    A ja mam wrażenie, że radni opozycji w tym Pan Hajdyła, są na sznurku niedoszłego burmistrza, który osobiście czuwa nad swoimi radnymi co widać na zdjęciu. Jakże trudno temu panu przełknąć gorycz porażki. Taka jest demokracja czy to się mu podoba czy nie.
    robuś
    14.01.2015 09:41
    Podobno w Rabce zabrakło wazeliny
    stefan
    14.01.2015 09:40
    jak pozostali Radni przejrzą na oczy i przyłączą się do Klubu „Nasze Miasto” to mogą sobie zrobić fotkę razem z porządnymi Radnymi.
    rabczanin
    14.01.2015 08:53
    W poprzednich kadencjach Rada tylko jadła Pizze i ciastka zamiast pracować? Cała robota była robiona przez Burmistrza, a Rada tylko podnosiła ręce za. Teraz wielkie oburzenie, że ktoś ośmiela się krytykować Burmistrza. Wieś !!!
    Przerażony
    14.01.2015 08:22
    Ja pier…..nicze, ale kabaret…… pizzy nie chcą z nią jeść…. co to ma w ogóle do budżetu. No chyba, że pizza jest pozycją długofalowej strategii rozwoju. Pani Burmistrz mamy miesiąc styczeń – Gorzkie żale są w okresie wielkiego postu!
    Ghostbusters!
    14.01.2015 08:07
    O, wszystkie upiorki z kampanii wyborczej wysypały się z pudełka! Koszmarki już nie straszą?! No, tym – jak to tam szło – tym… – …zZzaaadłuuużeniemmmmm gminyyyyyyyy? Bu-huuu!!! Hu-huu! Jak cza było zdobywać głosy wyborców, to upiorki ssstrasssznie sssstraszyły, jaka to dziura w budżecie jest, a tu siara – budżet na plusie! Pizzy jeść nie chcą, ciastko nie smakuje, może chociaż piją? Łapać duszki-kłamczuszki! Ghostbusters! : https://www.youtube.com/watch?v=m9We2XsVZfc
    oli
    14.01.2015 00:38
    A na Słonem NIC !
    To ja
    14.01.2015 00:28
    Planowany deficyt budżetu Rabki na 2014 rok ( z pierwszej uchwały budżetowej) wynosił 415 770,00. Rok zakończyliśmy z deficytem (wg ostatniej uchwały w spr zmiany budżetu) 2 694 785,14. Czyli z sześciokrotnie większy deficyt niż zakładano. Oczywiście przesunięto część środków na kino na kolejny rok.A porównując zmiany i przesunięcia w kolejnych uchwałach budżetu Rabki, pojawiające się i znikające kolejne pozycje, zwiększające się i zmniejszające kwoty – to wszystko może się jeszcze zdarzyć. Więc te optymistyczne zapewnienia pani burmistrz też mogą ulec zmianie. Oby nie w takim zakresie jak w 2014r! Aż sześciokrotnym zwiększeniu deficytu!
    To ja
    14.01.2015 00:13
    W pierwszej kolejności na szkolenia to trzeba wysłać panią przewodniczącą i samą panią burmistrz. Pomysły długofalowe zawarte są w dokumencie za 100 tyś, którego konsultantką była sama pani burmistrz i jej świta (czyżby za darmo?). Dokument ten (na który się sama powołała) to Strategia Rozwoju Gminy Rabka-Zdrój na lata 2014-2020. Strategia ta, to w wielu przypadkach zbiór pobożnych życzeń, które byłoby można spełnić przy dużo większym budżecie. Przypominam pani burmistrz, że wg RIO nie można od 2016 r. zawierać już kolejnych kredytów, bo przekroczy się limit. W strategii zatwierdzonej w lutym 2014 radni poprzedniej kadencji zgodzili się, że ; – w Rabce istnieje program dopłat do wymiany pieców (od 2013), -zostanie stworzony i wdrożony program dopłat do wymiany istniejących źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku (od 2013r). – istnieje program montażu instalacji solarnych (50% dopłata UM do wymiany pieców). Zadania te realizowane mają być do 2016 i będą pochłaniać olbrzymie środki: 8 milionów, 6 milionów i 20 milionów.Te programy istnieją na razie w sferze życzeń a w oficjalnym dokumencie podpisanym w 2014 – już funkcjonowały od roku. A gdzie jest prawda? I to jest ta znajomość Strategii przez obie panie!
    Adam Chabówka
    13.01.2015 23:56
    Przybyło jest niepoważna. Na merytoryczne zarzuty odnośnie braku wizji dla gminy odpowiada BANAŁAMI O PIZZY I CIASTKU potwierdzając zarzuty radnego Hajdyły…nasze dzieci i wnuki uciekają, dlugi rosną a ta kobieta wygaduje takie dyrdymały zamiast odnosić sie do zarzutów.
    Wyborca
    13.01.2015 23:50
    Panie Hajdyła wyczytałem, że pani burmistrz powiedziała, że „Nie da się cały czas iść pod prąd”. Mój wujek siedział po wojnie na UB w Nowym Targu, gdy ubek powiedział mu, że czasy się zmieniły i trzeba iść z prądem. Odpowiedział, że z prądem tylko gówno płynie, szlachetna ryba idzie pod prąd. Podniósł koszulę pokazał mi żebra i powiedział – złamali mi 5 żeber tyle mnie to kosztowało. Miejcie odwagę, nie tę lichą marną…..
    rabkafree
    13.01.2015 23:28
    parking kolo tężni……to jak prostytutki pod kościołem))
    rabczan
    13.01.2015 23:20
    Do ;rabczanka; opozycja jest po to żeby patrzeć na ręce tobie i pozostałym radnym przychylnym sołtysowej i to właśnie wy bedziecie w pierwszej kolejnosci rozliczani
    gratulacje
    13.01.2015 22:39
    Mnie osobiście bardzo podobają się działanie radnych z klubu „Nasze Miasto”. Widać, że starają się wyprowadzić jakoś Rabkę na prostą. Jednocześnie angażują się w obwody, w których zostali wybrani [wnioski złożone przez tych radnych są dostępne na ich stronie internetowej]. Oby tak dalej 🙂
    XY
    13.01.2015 22:34
    Mądre słowa Pani Ewo – opozycja nie ma wiedzy na temat funkcjonowania samorządu. Rabka nie ma czasu na naukę. Trzeba działać ale z kim ? Udają, patrzą w dokumenty ale czy coś z nich rozumieją ….??? Czy Ci opozycyjni radni wiedzą jak funkcjonuje samorząd (oprócz R.H. bo jest pracownikiem Starostwa), nie sądzę.. Nie wiedzą pewnie czym się zajmują w poszczególne komórki Urzędu Miasta. Proszę Pani Ewo zadać im to pytanie. W Rabce jest dużo mądrych wykształconych ludzi ale wybieramy tych bo np. znam go bo robiłem u niego prawo jazdy. To jest najgorsze w tym wszystkim a potem ktoś taki patrzy w dokumenty przygotowane na sesje i pewnie udaje jaki ja jestem mądry a ludzie oglądający to zdjęcie myślą – popieram go bo jest przeciw Pani. Tak naprawdę jest to okropne i współczuje Pani mieć taką opozycję. Tatuś jednej z radnych jest zły na Panią to wystawia córeczkę. I o czym to świadczy o załatwianiu swoich interesów i na pewno nie chodzi tej dziewczynie o dobro Rabki. Sam mówił tatuś tej radnej do ludzi że burmistrz mu przeszkadza.
    Maria
    13.01.2015 21:59
    Bardzo cenna jest możliwość odsłuchania i obejrzenia przebiegu każdej sesji, to daje szanse na wyrobienie sobie zdania szerszemu gronu wyborców na temat poziomu i aktywności poszczególnych radnych, oraz na sam przebieg sesji.
    stara baba co zęby jak pnioki mo
    13.01.2015 21:31
    Dokończenie parkingu pod tężnia…chyba slalom miedzy drzewami a nie parking!
    Z zaścianka
    13.01.2015 21:07
    Burmistrzowa przesiadła się na druga stronę stołu do radnych opozycji chcąc zapewne ich zastraszyć a tu lipa i jest w szoku że po 8 latach pojawili się radni z własnym mądrym działaniem i skończyły się czasy działalności jednoosobowej burmistrz.
    kośmi
    13.01.2015 21:04
    Przebudowa ul. zaryte boczna, która to jest? to ta na polczakówkę ?
    obserwator
    13.01.2015 21:01
    Kabaretu ciąg dalszy w wykonaniu burmistrz ,zgoda według niej polega na tym że wszyscy radni jak jeden nawet najgłupszy i niekorzystny dla miasta czy gminy pomysł mają przegłosować. Przy takich radnych jak byli dotychczas i są nadal ci potulni można każdy wałek ukręcić ale czas pokaże że te wałki wyjdą ,już wychodzą powoli a wówczas warto tych jej wiernych pseudo radnych zapytać dlaczego tak się działo?
    xyz
    13.01.2015 20:58
    Czy według Pani Burmistrz współpraca opiera się na jedzeniu pizzy i ciastek ?
    rabczanka
    13.01.2015 20:54
    Oj radni opozycji …. idziecie jak wam zagra Hajdyła. Rozliczymy Was- na razie to wstyd przynosicie wyborcom
    L
    13.01.2015 20:20
    Nie zgoda buduje tylko współpraca i dobre pomysły. W zgodzie się tylko gnuśnieje.

  5. rabczanin

    kolejne wpisy dotyczące ostatniej sesji

    Gorce24 Kamera na sesji

    Pazerna Ewa
    15.01.2015 12:36
    hipokrytka Przybyło A.D. 2012 : ” Ja jestem przeciwna – powiedziała burmistrz Ewa Przybyło. – Kto chce zobaczyć sesję, może na nią przyjść. Jeśli już mamy transmitować, to najlepiej, żeby to była transmisja radiowa. Filmowanie sesji może dawać powód, żeby ludzie, którzy się tym bawią, wykorzystywali to przeciwko nam.”
    rabkafree
    15.01.2015 11:18
    A CO Z WYNAGRODZENIEM….KRÓLOWEJ…POZAMYKAŁA WSZYSTKIE OPOZYCYJNE MEDIA..
    aaa
    14.01.2015 23:30
    Przybyłowa wiele obiecuje ale prawie nic nie realizuje. W tym przypadku będzie podobnie. Urzędasy są za leniwe żeby chciało im się filmować sesję.
    To ja
    14.01.2015 22:20
    Ale na stronie rabka.cba.pl się pojawiły, bo takie było życzenie wyborców. A ktoś inny ma gdzieś oczekiwania wyborców wiec nie zamieścił @ wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Jak cię nie interesuje to nie właź na stronę i nie czytaj – twoje prawo. Chcesz to czytasz to czytaj a nawet możesz bezkarnie komentować i dyskutować – bo ci odpowiedzą. I robią to bezpłatnie, bez wsparcia rozlicznych specjalistów. Więc ta „badziewna” strona, dla mnie jest ważniejsza niż rabka,pl bo jest tam informacja zwrotna dla komentatorów. Odpowiedzi są widoczne dla każdego. A czy możesz uzyskać taką interakcję ze strony miasta?
    zdegustowany
    14.01.2015 20:46
    A do obsługi kamery będą potrzebne kolejne etaty dla rodziny i znajomych
    rabkafree
    14.01.2015 19:05
    ….oj głupotka ta rabczańska władza…sama sobie nie wierzy co robi i mówi…to się nazywa schizofrenia..
    Pazerna Ewa
    14.01.2015 18:04
    To juz pierwszy sukces Pana Hajdyły w tym młodym roku, z jego inicjatywy były nagrania na stronie Klubu Radnych ”Nasze Miasto”, a tutaj nagle taka ucieczka do przodu…. jestem przekonany iż Przybyło zabroiłabz nagrywania podczas sesji gdyby tylko mogła…
    rabczanka
    14.01.2015 17:37
    Bardzo dobrze- opozycja sama na siebie ukręciła bicz! Niech wyborcy widzą jak blokują wszystko , jak klub stał się prywatnym folwarkiem jednego radnego, jak radni którym daliśmy votum zaufania teraz wstrzymują się od głosu.
    To ja
    14.01.2015 16:04
    @wrrrrrrrrrrrrrrrrr To po co oglądasz? To jest sukces, że coś co było niemożliwe przez wiele lat – teraz będzie ogólnodostępne. A komentarze pod materiałem będą? Czy znowu trzeba będzie czekać przez kilka lat? W innych miastach jest część dla mieszkańców i turystów. I mieszkańcy komentują wszystkie wydarzenia, jest w urzędzie specjalista, który może moderować by nie było wyzwisk (jak robią to na każdym szanującym się forum). Turysta czyta informacje przeznaczone dla niego, a mieszkaniec z urzędu, oficjalnie dowiaduje się o sprawach ważnych dla Gminy. Ale do tego czasu panowała w urzędziei pijarowska propaganda sukcesu. Żadnego wytłumaczenia – nic. Pełna tajność. Wiedza dla wybrańców. ŚP pan Rapacz sam brał udział w forum. A pani Przybyłowa od razu forum zamknęła.
    zaba
    14.01.2015 15:16
    Odgapiara 😛
    wrrrrrrrrrrrrrrrr
    14.01.2015 14:56
    No i dobrze, nie muszę oglądać relacji na badziewnej stronie opozycji
    rabczanin
    14.01.2015 14:48
    ale dobrobyt. teraz bądź tu mądry, która relacje będzie wiarygodna
    Pytacz
    14.01.2015 14:29
    A na rabka.pl można komentować ? Cenzury burmistrz się zachciewa ?
    To ja
    14.01.2015 14:21
    Obudziła się po wielu latach pani burmistrz! Po czwartej sesji zauważyła, ze posiedzenia są nagrywane. Refleks tej pani iście powalający. ale dobrze, że i ona chce by było jawnie. Będziemy dobrze się bawić porównując nagrania. Bo za panią burmistrz stoi dobrze opłacana armia ludzi chcąca utrzymać wygodne status quo, a za radnymi – chęć doprowadzenia do normalności i przejrzystości działania.
    jeszcze jeden
    14.01.2015 14:10
    może warto sprzedać prawa do reality show, coś a la rolnik szuka żony – np …. Naga kamera?

  6. rabczanin

    proszę o zamieszczenie licznika wejść na stronę Nasze Miasto

    przykład ostatniej sesji na Gorce24

    Kamera na sesji
    Data: 14 stycznia 2015, Środa / Ilość wyświetleń: 1202

    i

    Duża dyskusja na sesji budżetowej. Opozycja przeciw uchwale. Burmistrz wytyka radnym, że są przeciw wszystkiemu
    Data: 13 stycznia 2015, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2032

    1. Rabka